VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Díky plánovanému vrtu budou mít místní zásobárnu pitné vody. Rozhodne dotace

Proruby - Co je nového, pane starosto?

13.5.2014
SDÍLEJ:

OtazníkFoto: redakce

Karel Malátek, starosta Prorub: Co se týče větších investic, v tomto roce plánujeme rekonstrukci veřejného osvětlení a také stavbu nového vodovodního vrtu.

Rekonstrukci veřejných světel bychom chtěli zahájit v letním nebo podzimním období. Zažádali jsme o dotaci, v tuto chvíli čekáme na rozhodnutí, zda nám bude přidělena. Tato rekonstrukce vyjde celkově na 550 tisíc korun.

Stavba nového vrtu by měla být zahájena taktéž v letním období. Máme zažádáno o mimořádnou dotaci. Pokud nám bude přidělena, začneme hned s realizací. V obci nemáme vodovod, proto chceme postavit nový vrt, aby byla dostatečná zásoba pitné vody pro obecní budovu. Ta je víceúčelová. Celkové náklady na tuto stavební akci by se měly vejít do 150 tisíc korun.

V loňském roce jsme z větších investic například rekonstruovali obecní cesty. Ty nás vyšly na částku 450 tisíc korun. Na tuto investici nám však byla přidělena také dotace ve výši 120 tisíc.

Z kulturních akcích jsme tu o víkendu měli stanoviště pochodu Přes tři hrady. Dále plánujeme v letních měsících setkání harmonikářů. Na podzim nebude chybět ani tradiční posvícenecká zábava. Tu organizuje obecní zastupitelstvo společně s mysliveckým spolkem. Společenská akce se koná každoročně v místní obecní budově. Každý rok chystáme také zájezd pro občany, ten uhradí z devadesáti procent obec ze svých nákladů.

Rubriku „Co je nového, pane starosto?“ přinášíme pravidelně každý týden v úterním vydání. Pořadí oslovovaných starostů a starostek je abecední podle názvu obce.

Autor: Stanislava Preclíková

13.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies