VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Digitální revoluce v Obchodní akademii

Kostelec n. O. – Obchodní akademie T. G. Masaryka již dvanáct měsíců realizuje projekt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání.

1.2.2010
SDÍLEJ:

Digitalizace kostelecké Obchodní akademie T. G. Masaryka. Foto: OA T.G.M.

„Jeho základním cílem je především proces digitalizace výuky,což se nám daří úspěšně naplňovat,“ pochlubila se ředitelka OA Anna Oberreiterová. V rámci projektu byly vytvořeny a rozpracovány učební materiály pro výuku českého jazyka, matematiky, cizích jazyků, předmětů souvisejících s výpočetní technikou, písemné a elektronické komunikace, ekonomiky a účetnictví, fyziky, dějepisu, zeměpisu a dalších společenskovědních předmětů, které jsou efektivně využívány v příslušných hodinách.

Dalším významným cílem projektu, jehož bylo dosaženo, je viditelná modernizace vybavení školy. „Díky tomu máme instalované dataprojektory ve všech třídách, na chodách elektronické panely, které informují o změnách v rozvrhu a dalších důležitých událostech,“ pokračovala ředitelka OA ve výčtu novinek, kde nechybí ani vizualizéry a hlasovací zařízení. Nejmodernější didaktickou technikou byla vybavena jedna z jazykových učeben, učitelé – lektoři projektu dostali k dispozici notebooky a velkokapacitní flash disky, které jim umožňují vytváření elektronických materiálů.

Pro potřeby výuky výpočetní techniky byly zakoupeny dvě digitální kamery, které lze využít i v cizích jazycích nebo společenskovědních předmětech. „Zapojení do projektu nám však umožnilo i rozšíření softwarového vybavení, např. pořízením softwaru pro SmartBoard nebo programu Zoner photo studio 12 pro úpravu digitálního obrazu,“ poukázala Anna Oberreiterová na další přínos v rámci projketu, který je kladně hodnocen nejen vyučujícími, žáky, ale i jejich rodiči a budoucími studenty a veřejnosti při Dnech otevřených dveřích.

Obchodní akademie T. G. Masaryka má za sebou jednu třetinu projektu Centrum, který během tří let má výrazně změnit vyučovací i výchovný proces na škole. „První rok byl pravděpodobně (pokud nás nepřekvapí změny metodických příruček) rokem nejnáročnějším. A to jak pro řídící tým, který nejprve musel zajistit vybavení jednotlivých lektorů i učeben potřebnou technikou, tak pro odborné lektory IT. Ti nejprve vymysleli samotný postup digitalizace učebních materiálů a na školeních s ním seznámili své kolegy, tak i všechny zúčastněné lektory, kteří si zvykali na nové pracovní metody,“ vzpomíná ředitelka kostelecké Obchodní akademie T. G. Masaryka.

Jak doplnila, dnes všech 30 pracovníků školy zúčastněných v projektu využívá ke své práci i k domácí přípravě notebooky, v 17 učebnách využíváme dataprojektory s ozvučením a plátny, které jsou ovládané z učitelského multimediálního pracovního stolu. Zmodernizovala se výuka cizích jazyků, žáci loňských 2. ročníků převzali mluvníky a slovníky, které jim pomohou při studiu jejich prvních jazyků a budou jim k dispozici po dobu studia.

Autor: Miloslav Dostálek

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Vrchlabí - Rychnov nad Kněžnou

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu. 

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Opočno – Chcete se přenést o několik století zpět a vychutnat si atmosféru období renesance? Tato možnost se nabízí v Opočně, kde se uskuteční týdenní cyklus ve znamení historické epochy trvající od 14. do 17. století. Unikátní multižánrový volně pojatý cyklus, věnovaný renesanční kultuře, je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočno a jeho renesančního zámku. 

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení