VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se rozvíjejí v moderní školce

Solnice - Mateřská škola v Solnici má více než třicetiletou historii. Byla postavena v roce 1977 jako závodní mateřská škola Východočeských dřevařských závodů. V květnu 1991 byla převedena do majetku města Solnice. Od 1. ledna 2003 přešla mateřská škola do právní subjektivity jako příspěvková organizace. Školka se nachází v klidném prostředí na okraji města, po levé straně silnice vedoucí k Orlickým horám. Budova školy v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí.

8.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Budova školky v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí (výměna oken, zateplení, barevná fasáda, nová střecha, připojení na ČOV, modernizace kuchyně a veškerého zázemí). Zároveň byla škola rozšířena na současných 6 tříd. Nákladem 26 milionů Kč tak vznikla jedna z nejmodernějších mateřských škol v Královéhradeckém kraji.

Čtyři oddělení

Ucelený areál školy dotváří z jedné strany vlastní příjezdová komunikace s prostorným parkovištěm a ze strany druhé oplocená, stromy zastíněná zahrada s altány, zahradními hračkami, pískovišti a brouzdalištěm. Zahrada v současné době prochází úpravou po stavbě.
V původních budovách jsou 4 oddělení se stejnou rozlohou. Každá má třídu se stolečky i židlemi, která se zároveň využívá ke stravování, kabinet s pomůckami. Součástí každé třídy je malá kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a mytí a uskladnění nádobí. Tyto třídy jsou standardně vybaveny dětským nábytkem. Nábytek je přizpůsoben antropometrickým požadavkům i odpovídajícímu počtu dětí, umožňuje snadný dosah dětem a volný výběr hraček, uspokojuje jejich přirozené potřeby, působí esteticky. Herny jsou pokryty koberci. Nábytek a uspořádání umožňuje dětem volný pohyb, vyhovuje skupinovým i individuálním činnostem.

Dvě nové třídy

Ve 2 nových třídách nástavby je již zcela nový variabilní praktický nábytek (kontejnery, zásuvky na kolečkách) s kulatými rohy. Třídu a hernu oddělují mobilní paravány. S třídami původních budov jsou propojeny společnou kuchyňkou na výdej jídla.
Naše mateřská škola je předškolním zařízením, které nabízí podnětné prostředí. Výchovně vzdělávací program Všestranný rozvoj vychází z potřeb, možností a zájmu dětí. Každému dítěti se dostává takové péče a podpory, kterou individuálně potřebuje. Ovlivňuje celou osobnost dítěte, poskytuje mu základy pro zdravé sebevědomí a jistotu, učí dítě být samo sebou a zároveň se přizpůsobit životu ve společnosti. Poskytuje základy pro celoživotní učení i základy chování a jednání v duchu etických a lidských hodnot.
Přejeme si, aby u nás každé dítě nalezlo spoustu kamarádů, umělo si hrát a spolupracovat s ostatními a odcházelo každý den domů spokojené a plné zážitků.

Jana Součková, ředitelka MŠ

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Vrchlabí - Rychnov nad Kněžnou

Žádné stromy nerostou do nebe, říká trenér Čermák

Zbývá jen měsíc a památka poděkuje

Třebechovice pod Orebem - Už zbývají jen čtyři týdny, kdy veřejnost může hlasovat, který počin si zaslouží získat ocenění Památky děkují Národního památkového ústavu. 

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobrušku „sestřelil“ třemi góly Tomáš Matějka.

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Opočno – Chcete se přenést o několik století zpět a vychutnat si atmosféru období renesance? Tato možnost se nabízí v Opočně, kde se uskuteční týdenní cyklus ve znamení historické epochy trvající od 14. do 17. století. Unikátní multižánrový volně pojatý cyklus, věnovaný renesanční kultuře, je vhodně zasazen do krásného prostředí města Opočno a jeho renesančního zámku. 

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení