VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se rozvíjejí v moderní školce

Solnice - Mateřská škola v Solnici má více než třicetiletou historii. Byla postavena v roce 1977 jako závodní mateřská škola Východočeských dřevařských závodů. V květnu 1991 byla převedena do majetku města Solnice. Od 1. ledna 2003 přešla mateřská škola do právní subjektivity jako příspěvková organizace. Školka se nachází v klidném prostředí na okraji města, po levé straně silnice vedoucí k Orlickým horám. Budova školy v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí.

8.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Budova školky v roce 2008 prošla celkovou rekonstrukcí (výměna oken, zateplení, barevná fasáda, nová střecha, připojení na ČOV, modernizace kuchyně a veškerého zázemí). Zároveň byla škola rozšířena na současných 6 tříd. Nákladem 26 milionů Kč tak vznikla jedna z nejmodernějších mateřských škol v Královéhradeckém kraji.

Čtyři oddělení

Ucelený areál školy dotváří z jedné strany vlastní příjezdová komunikace s prostorným parkovištěm a ze strany druhé oplocená, stromy zastíněná zahrada s altány, zahradními hračkami, pískovišti a brouzdalištěm. Zahrada v současné době prochází úpravou po stavbě.
V původních budovách jsou 4 oddělení se stejnou rozlohou. Každá má třídu se stolečky i židlemi, která se zároveň využívá ke stravování, kabinet s pomůckami. Součástí každé třídy je malá kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a mytí a uskladnění nádobí. Tyto třídy jsou standardně vybaveny dětským nábytkem. Nábytek je přizpůsoben antropometrickým požadavkům i odpovídajícímu počtu dětí, umožňuje snadný dosah dětem a volný výběr hraček, uspokojuje jejich přirozené potřeby, působí esteticky. Herny jsou pokryty koberci. Nábytek a uspořádání umožňuje dětem volný pohyb, vyhovuje skupinovým i individuálním činnostem.

Dvě nové třídy

Ve 2 nových třídách nástavby je již zcela nový variabilní praktický nábytek (kontejnery, zásuvky na kolečkách) s kulatými rohy. Třídu a hernu oddělují mobilní paravány. S třídami původních budov jsou propojeny společnou kuchyňkou na výdej jídla.
Naše mateřská škola je předškolním zařízením, které nabízí podnětné prostředí. Výchovně vzdělávací program Všestranný rozvoj vychází z potřeb, možností a zájmu dětí. Každému dítěti se dostává takové péče a podpory, kterou individuálně potřebuje. Ovlivňuje celou osobnost dítěte, poskytuje mu základy pro zdravé sebevědomí a jistotu, učí dítě být samo sebou a zároveň se přizpůsobit životu ve společnosti. Poskytuje základy pro celoživotní učení i základy chování a jednání v duchu etických a lidských hodnot.
Přejeme si, aby u nás každé dítě nalezlo spoustu kamarádů, umělo si hrát a spolupracovat s ostatními a odcházelo každý den domů spokojené a plné zážitků.

Jana Součková, ředitelka MŠ

8.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka řádila, blesk na Pomezkách sjel komínem
3

Padaly stromy a lidé zůstali bez elektřiny

Škoda Karoq.

Kvasinská novinka odmávne první etapu „Staré dámy“

Traktory a traktoristé zamíří do Vesnice roku

Přepychy - Traktor, traktor a zase traktor - to bude 1. Traktor den v Přepychách. Na prostranství za fotbalovým hřištěm, které slouží jako burzovní plocha v rámci známých Podorlických trhů, se v sobotu 24. června uskuteční díky místnímu spolku hasičů zemědělská výstava a jízda zručnosti traktoristů.

Kam za sportem: Vršovan cup ve Voděradech

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce v regionu.

Královéhradecký kraj je na třetím místě v recyklaci elektra

Královéhradecko - Obyvatelé Královéhradeckého kraje jsou opět v něčem první - v minulém roce odevzdali k recyklaci o více než jeden kilogram více elektra na osobu než v předešlém roce.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies