VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti s handicapem mají Orion

Rychnov nad Kněžnou - Návštěvníci Centra Orion si prohlédli vybavené prostory, díky nimž je rozšířena nabídka volnočasových aktivit.

6.10.2010
SDÍLEJ:

Děti s handicapem mají Orion Foto: Archiv

Představení činnosti občanského sdružení, seznámení s celou škálou nabízených služeb či prohlídka vnitřních prostor probíhaly po celé úterý v rychnovském Centru Orion, které pomáhá handicapovaným dětem a jejich rodičům.

Ředitelka centra Ilona Mikušová pomocí prezentací poskytla přítomným vyčerpávající informace o různorodé činnosti sdružení a také představila tamní zaměstnance.

Mezi hosty byli mimo jiné zástupci okolních měst, mateřských škol či úřadu práce, kteří vyslovili velký dík celé organizaci a její podpoře rodin s dětmi s postižením.

Hlavní náplní práce sdružení je především pomoct handicapovaným dětem žít stejný život jako jejich vrstevníci – aby mohly navštěvovat školu, aktivně trávit svůj volný čas a zažívat všechny další věci, jež ostatní lidé často chápou jako naprosto samozřejmé. Sdružení podporuje integraci dětí se zdravotním postižením do společnosti, dále pomáhá při vzdělávání dětí ve školách i ve volném čase, vzdělávání rodičů a osob, které jsou v blízkém vztahu s postiženými. Svou činností přispívá k širší informovanosti veřejnosti o problematice lidí s postižením mentálním, tělesným nebo kombinovaným. Zaměřuje se také na poradenství týkající se dětí, dospělých i celé rodiny.

„Občanské sdružení rodičů a přátel dětí s handicapem Orion vzniklo již v roce 1998 jako dobrovolnická organizace. Snažíme se hledat možnosti jak zabezpečit budoucnost pro danou skupinu osob. Do dnešního dne se naše činnost podstatně rozšířila,“ informovala ředitelka centra, které nabízí na 13 různých aktivit, při nichž pomáhají nejen osobní asistenti, ale také dobrovolníci. Nabízené služby zahrnují například aktivity s výtvarnou a hudební tematikou, sportovní činnosti, aktivity zaměřené na nalezení vhodných komunikačních dovedností či osobní asistenci a další.

Rodiny s postiženými dětmi se stávají členy Orionu, protože si uvědomují nesmírnou podporu skupiny lidí, jež řeší podobné problémy. Na společných setkáních si mohou povídat nejen o tom, co je trápí, ale naopak také o radostech, které zažívají a které jsou jiné než v rodinách se zdravými dětmi. Mohou si tak vzájemně předávat své rady a zkušenosti. „Naším posláním je zlepšení fungování rodin, kde jsou handicapované děti,“ uvedla vedoucí sociální pracovnice a místopředsedkyně organizace Miroslava Červinková. Členové sdružení se mohou účastnit nejen společenských setkání, ale také tuzemských i zahraničních rekondičních pobytů. Pro děti jsou pak určeny hipoterapie, canisterapie a letní tábory. Pomoc zde nacházejí nejčastěji rodiny z Rychnova nad Kněžnou, Kostelce nad Orlicí a Dobrušky.

Sdružení Orion v Rychnově nad Kněžnou je neziskovou organizací. Veškeré finanční prostředky získává formou dotací, z grantů, sponzorských příspěvků, z částečných úhrad od rodin či z výtěžků pořádaných akcí.

Autor: Jolana Zeidlerová

6.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Chybí stovky lidí, přitom vyrostla další fabrika

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení