VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další stovky milionů podpoří pohraničí

Rychnovsko - Dotace podpoří cestovní ruch, hospodářský rozvoj, vzdělávání i kulturu v česko-polském příhraničí.

20.12.2016
SDÍLEJ:

Peníze. Ilustrační foto. Foto: ČTK/Petr Švancara

Dalších více než 432 milionů korun z Evropské unie bylo přiděleno na projekty, které budou realizovat subjekty z Královéhradeckého kraje spolu s polskými partnery. V oblasti Orlických a Bystřických hor dojde k využití potenciálu v současnosti pro veřejnost nepřístupných významných kulturních památek, nacházejících se v bezprostřední blízkosti státní hranice. Projekt zahrnující obce z Rychnovska spolkne asi 24 milionů korun z celkové připravené částky.

Další stovky milionů z Evropské unie podpoří česko-polské pohraničí

Více než 432 milionů korun podpoří nové projekty v Královéhradeckém kraji. Ve dnech 8. 9. prosince 2016 se konalo významné zasedání Monitorovacího výboru programu Interreg V-A Česká republika Polsko, kde byly schvalovány projekty předložené do prioritních os zaměřených na podporu cestovního ruchu a spolupráci institucí a komunit.

V oblasti Orlických a Bystřických hor dojde k využití potenciálu v současnosti pro širokou veřejnost nesnadno přístupných významných kulturních památek, nacházejících se v bezprostřední blízkosti státní hranice s Polskem kostela sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří, kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově a Kladské věže v polské Kladské Bystřici, která je součástí městského opevnění z dob Jana Lucemburského.

„Ve všech objektech vzniknou nová vyhlídková místa a budou realizovány i další související aktivity například v kostele v Neratově dojde k nahrazení dočasného zastřešení obou věží obnovenými barokními cibulemi. Projekt získal evropskou podporu ve výši 24 milionů korun," uvádí v oficiální tiskové zprávě tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Michal Friček.

Na česko-polské pohraničí se kraje zaměřují dlouhodobě. V minulosti bylo pro mikroprojekty v této oblasti čerpáno již více než 2,5 miliardy korun. Nyní bylo doporučeno 26 projektů s účastí subjektů z Královéhradeckého kraje s objemem evropské dotace převyšující 432 milionů korun.

„Jedná se o jednoznačně nejvyšší objem přidělené dotace v rámci celého česko-polského podporovaného území, které zahrnuje 5 českých krajů a 3 polská vojvodství téměř polovina dotace byla přidělena na projekty s účastí subjektů z Královéhradeckého kraje," řekl krajský radní Pavel Hečko, který je zodpovědný za oblast regionálního rozvoje, evropských grantů, dotací a cestovního ruchu.

V současnosti je možno připravovat další projekty do programu Interreg V-A ČR Polsko, na aktuálně vyhlášené výzvy je k dispozici finanční alokace dosahující téměř 1,2 miliardy korun.

(zr, jan)

Autor: Redakce

20.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení