VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chřipkové prázdniny nebudou

Rychnovsko - Na Rychnovsku je hlášeno 1456 onemocnění akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel. Školy se zatím uzavírat nebudou.

25.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Matej Slávik

Řady studentů ve středoškolských ústavech řídnou kvůli respiračním onemocněním. Ředitelé škol se zatím k opatření vyhlásit chřipkové prázdniny nerozhodli. „Od minulého čtvrtka děláme každý den statistiku nemocnosti, která byla nejvyšší v pondělí – 30%,“ konkretizoval stav studentstva Zdeněk Žabokrtský, ředitel rychnovského Gymnázia F. M. Pelcla. Včera toto číslo kleslo na 24% a vrátilo se tak k hodnotám z minulého týdne. „Kulminace chřipky je snad již za námi. Největší absence je v nejstarších ročnících. Studenty jsme informovali, jak se mohou před chřipkovým onemocněním preventivně chránit,“ dodal Žabokrtský.

V Dobrušce na Střední průmyslové škole elektrotechniky a informačních technologií mají to nejhorší už týden až 14 dní za sebou. „Držíme se a chřipkové prázdniny tu nebudou potřeba,“ řekl zástupce ředitele Zdeněk Sokol.

Na Střední odborné škole v Kostelci je v 11 třídách z 12 desetiprocentní absence, nicméně v jednom ročníku chybí hned 14 studentů z 22. „Pokud by nemocnost přesáhla 20%, jednali bychom s Krajskou hygienickou stanicí,“ referoval zástupce ředitele SOŠ Kostelec nad Orlicí Miroslav Zářecký.
„Nedá se jednoznačně říci, kolikaprocentní musí být nemocnost ve škole, aby musela být uzavřena. Posuzuje se to vždy různě v jednotlivých případech dle konkrétních údajů,“ řekla tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Hradec Králové Veronika Krejčí.

Situace ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky v Královéhradeckém kraji

47. týden 2009

Ve 47. kalendářním týdnu 2009 bylo v Královéhradeckém kraji hlášeno celkem 1849 onemocnění akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel, což je o 15,4 % více oproti předcházejícímu týdnu.

Během 47. kalendářního týdne jsme zaznamenali zvýšení nemocnosti ve všech věkových skupinách, s nejvyšším nárůstem u dětí ve věku 6 - 14 let (o 27,4 % oproti minulému týdnu).

Podle okresů evidujeme nejvyšší nemocnost na Jičínsku (2853/100 000) a na Hradecku (1985/100 000). Naopak nejnižší nemocnost je na Náchodsku (1268/100 000).

Výskyt akutních respiračních onemocnění a chřipky během 47. kalendářního týdne hodnotíme jako sezónně zvýšenou nemocnost. Z hlediska celého regionu je situace těsně pod epidemickým prahem, lokálně jsou především v kolektivech předškolních a školních dětí již zaznamenávány hromadné výskyty onemocnění, které mají charakter epidemie.

Autor: Iva Růžičková

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kaple ve Zdobnici má nový kabát

Ilustrační fotografie.

Hokejisté šlápnou do pedálů v závodě bikerů

Nad bitevní vřavou se stahují černá mračna

Královéhradecko, Železnice - Nad pořádáním historických bitev, doprovázených výstřely, se stahují černá mračna. Chystaná směrnice ruší současnou podobu kategorie zbraní D, která nepodléhá registraci, a přesouvá ji do kategorie C, kde jejich majitelé musí vlastnit zbrojní průkaz nebo licenci.

Trutnoff skončil. Bude na vesnici?

Královéhradecko - Legendární festival se z trutnovského Bojiště přesune do jiné lokality. Jako komorní Zahradní slavnost se má odehrát v jedné z okolních vesnic.

Kam za sportem v regionu během dne?

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

V Rychnově se otevírá nejdelší pivní cyklostezka v republice

Rychnov nad Kněžnou - Slavnostního otevření II. ročníku pivní sezony a s ním i nejdelší pivní cyklostezky v České republice se můžete zúčastnit v neděli 30. dubna.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies