VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bydlení pro mladé? Město nabízí pomoc

Rychnov nad Kněžnou – Prostřednictvím startovacích bytů hodlá město řešit problematickou bytovou situaci mladých rodin.

4.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: OBI

Zájemci splňující předepsané podmínky si mohou stále podat žádost na příslušném úřadě.

Agendu vyřizuje Odbor správy nemovitostí a na stránkách města lze nalézt podrobný popis hodnotících hledisek. „Nabídka je určena mladým manželům a párům, které sdílejí společnou domácnost, a lidem, kteří sami pečují o nezletilé dítě nebo děti,“ řekla Dana Hubálková z Odboru správy nemovitostí.

Jedním z hledisek je i věk. U dvojic nesmí souhrn překročit hranici 60 let a v případě jednotlivce 30 let. Vyloučeni jsou vlastníci bytů a lidé s platnou nájemní smlouvou nebo s dluhy vůči městu.

Pořadník uchazečů je sestavován z řady kritérií. Mezi ně patří věk uchazečů, počet dětí nebo trvalé bydliště na území města Rychnov nad Kněžnou. V potaz se bere také skutečnost, že je žadatel evidován úřadem práce.

K pomoci mladým lidem při řešení bytové otázky přistoupilo město od 1. května tohoto roku. V následujících měsících byl ze žádostí sestaven první žebříček, ze kterého jsou postupně obsazovány uvolněné byty. Další žádosti budou přijímány průběžně a druhý pořadník vznikne na konci roku. V současnosti jsou v nabídce dva volné byty, čímž byla dosažena rovnováha s počtem vyřizovaných žádostí . Bude tak záležet na tom, zda zájemci projeví o nabízené přístřeší zájem.

Bydlení je situováno v domě, kde do nedávné doby fungovaly byty s pečovatelskou službou. Osoby využívající této pomoci byly přestěhovány do jiného objektu. Malometrážní byty jsou rozčleněné přepážkou do dvou částí. Zařízení v podobě vestavěné skříně, kuchyňské linky a sporáku se hradí necelou stokorunou měsíčně.

Přesto, že nabídka byla cílena především na občany města, nedá se říci, že by převažovala některá specifická skupinka žadatelů. Zastoupeny jsou sezdané i nesezdané páry a nechybí ani jednotlivci s dětmi. Za dobu přijímání žádostí byly vyřazeny asi dvě uchazečky. Jedna z důvodu překročení věkového limitu, jiná naopak nedosáhla zletilosti.

Autor: Michal Friček

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Cizinec skončil v policejní cele, za loupež mu hrozí 12 let vězení

Ilustrační foto

Jilemnici postihla silná bouřka. Padaly stromy

„U Rubikovy kostky mě motivuje a baví překonávat vlastní rekordy“

Královéhradecko, Červený Kostelec /ROZHOVOR/ - Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Sedmnáctiletý Matěj Grohmann z Červeného Kostelce, student druhého ročníku Jiráskova gymnázia v Náchodě, je toho důkazem.

Krach na Evropě by měl být impuls ke změnám

Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Basketbalová legenda Eva Horáková se ohlíží za propadákem na mistrovství Evropy.

Františka Kupku představí jako patriota a legionáře

Opočno - Ve dnech 23. až 25. června se uskuteční Česko-francouzské dny na počest světoznámého malíře Františka Kupky, od jehož úmrtí uplyne šedesát let.

Policie chystá akci „Voda 2017“

Rychnovsko - Policisté se v rámci bezpečnostního opatření „Voda 2017" v období letních prázdnin zaměří na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na vodních cestách a plochách.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies