VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bydlení pro mladé? Město nabízí pomoc

Rychnov nad Kněžnou – Prostřednictvím startovacích bytů hodlá město řešit problematickou bytovou situaci mladých rodin.

4.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: OBI

Zájemci splňující předepsané podmínky si mohou stále podat žádost na příslušném úřadě.

Agendu vyřizuje Odbor správy nemovitostí a na stránkách města lze nalézt podrobný popis hodnotících hledisek. „Nabídka je určena mladým manželům a párům, které sdílejí společnou domácnost, a lidem, kteří sami pečují o nezletilé dítě nebo děti,“ řekla Dana Hubálková z Odboru správy nemovitostí.

Jedním z hledisek je i věk. U dvojic nesmí souhrn překročit hranici 60 let a v případě jednotlivce 30 let. Vyloučeni jsou vlastníci bytů a lidé s platnou nájemní smlouvou nebo s dluhy vůči městu.

Pořadník uchazečů je sestavován z řady kritérií. Mezi ně patří věk uchazečů, počet dětí nebo trvalé bydliště na území města Rychnov nad Kněžnou. V potaz se bere také skutečnost, že je žadatel evidován úřadem práce.

K pomoci mladým lidem při řešení bytové otázky přistoupilo město od 1. května tohoto roku. V následujících měsících byl ze žádostí sestaven první žebříček, ze kterého jsou postupně obsazovány uvolněné byty. Další žádosti budou přijímány průběžně a druhý pořadník vznikne na konci roku. V současnosti jsou v nabídce dva volné byty, čímž byla dosažena rovnováha s počtem vyřizovaných žádostí . Bude tak záležet na tom, zda zájemci projeví o nabízené přístřeší zájem.

Bydlení je situováno v domě, kde do nedávné doby fungovaly byty s pečovatelskou službou. Osoby využívající této pomoci byly přestěhovány do jiného objektu. Malometrážní byty jsou rozčleněné přepážkou do dvou částí. Zařízení v podobě vestavěné skříně, kuchyňské linky a sporáku se hradí necelou stokorunou měsíčně.

Přesto, že nabídka byla cílena především na občany města, nedá se říci, že by převažovala některá specifická skupinka žadatelů. Zastoupeny jsou sezdané i nesezdané páry a nechybí ani jednotlivci s dětmi. Za dobu přijímání žádostí byly vyřazeny asi dvě uchazečky. Jedna z důvodu překročení věkového limitu, jiná naopak nedosáhla zletilosti.

Autor: Michal Friček

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Skupinka Sokolů z vrchlabské Harty se vydala do okolí Vrbatovy boudy uklízet i v neděli.

Čtyři stovky lidí zlikvidovaly na horách tři tuny odpadu

Deváté kolo fotbalové Fortuna Tip ligy vyhrál Roman Izák z Opočna

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola jarní fotbalové Fortuna Tip ligy se stal Roman Izák z Opočna (startovní číslo RK0028), který stejně jako další dva soutěžící získal 16 bodů.

Družka uneseného žádá, aby jeho únosci pykali za vraždu

Hradec Králové - „Odjel na domluvenou schůzku s panem Chabadou - a už se nevrátil," řekla v úterý soudu družka podnikatele, kterého unesla skupina mužů. Muž únos nepřežil.

Dny kostelecké ZUŠ byly zahájeny

Kostelec nad Orlicí - Slavnostním koncertem byly v úterý v Novém zámku slavnostně zahájeny Dny Základní umělecké školy F. I. Tůmy.

Jeřáb usazoval ve Vrchlabí osmitunový most, nábřeží bude mít i náplavku

Královéhradecko, Vrchlabí - Speciální jeřáb usazoval ve Vrchlabí na místo nový osmitunový most v rámci rekonstrukce Labského nábřeží.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies