VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Antl: Organizovaný zločin se z ulic přesunul také do státních orgánů

Hradec Králové - Desítky dotazů, které zaslali čtenáři Hradeckého deníku prostřednictvím internetu někdejšímu obávanému státnímu zástupci Miroslavu Antlovi, nebylo možné hned zodpovědět. Hradecký Cattani tak dotazy, na které nezbyl čas, zodpověděl následně a zde jsou nyní jeho reakce.

25.1.2008
SDÍLEJ:

Miroslav Antl při ON-LINE rozhovoru s čtenáři Hradeckého deníkuFoto: DENÍK/Jan Jelínek

 

 

Miroslav Antl je kandidátem ČSSD za Rychnovsko v letošních senátních volbách.

 

VHradci Králové svého času řádily různé partičky mafiánů. Čím si vysvětlujete, že se teď situace tak zklidnila? Nevěřím, že jsou všichni ve vězení. (Pavlína Pospíchalová)

Pamatuji si na dobu, kdy vHradci Králové ivPardubicích řádily cizojazyčné gangy, řízené místními občany. Tehdy šlo onásilné vymáhání peněz za „ochranu“, otakzvaný racketeering. Vté době se iněkteří podnikatelé sdružili proti nim a hlavně se obrátili na východočeskou policii, která ráznými zásahy tuto závažnou trestnou činnost zastavila. Samozřejmě, že organizovaný zločin inadále tady existuje, ale není tak vidět, neprobíhá na ulici, ale vrámci různých institucí. Abohužel ive státních orgánech. Ale otom nikdo nechce mluvit ani slyšet.

Pane Antle, sledujete kauzu Kuřim? Orientujete se vní? Co si ověci myslíte? (Hradečačka)

Myslím si, že vtéto kauze je velice těžké se orientovat– a také policisté, respektive státní zástupci, ji pomalu rozmotávají. Je otázkou, zda se vůbec někdy dozvíme celou pravdu, Já mám informace stejné jako vy, to jest zmédií a velice filtrované, spis neznám– a bez znalosti spisového materiálu nikdy nic neposuzuji. Jako občan ijako dlouholetý specialista, jsem však udiven, čeho všeho jsou „lidé“ schopni vůči svým dětem. Násilí vůči dětem odjakživa považuji za nejhorší zločin. Moc jsem vám toho neřekl, ale fakt nevím, oco tam vlastně šlo– a jako ostatní čekám, až věc bude definitivně vyřešena a my se dozvíme něco víc opohnutkách těchto zrůdností. Děsí mne, že tyto věci bývají skryté a lze se jen domnívat, co všechno se kolem násděje.

Věříte vněco jako „sexymozek“? (Narážím na přítelkyni, dnes už manželku pana Paroubka…) (Jitka)

Já nevím, co to je. Byl jsem na desítkách soudních pitev– a nikde jsem ho tam neviděl. Ostatně, někdy mi připadá, že sám nemám mozekžádný.

Myslíte si, že máte šanci proniknout do Senátu na Rychnovsku? Vždyť Vás tam téměř nikdo nezná! Proč nechcete kandidovat vHradci? Tady by to přece bylo jistější. (Fantomas)

Oslovili mne kamarádi zPardubicka, poté organizace ČSSD zTýniště nad Orlicí, tedy zRychnovska. Hradec Králové má kvalitnějšího kandidáta– a já tu navíc mám spoustu velice vlivných nepřátel, znichž někteří (stále) usilují omou likvidaci, a to nejen profesní. Asi mám na Rychnovsku menší šance než tamní „protikandidáti“, ale celý život jsem se „pral“, tak uvidíme. Chci navíc tento handicap dohnat tím, že tam hodlám strávit několik měsíců a poznat co nejvíce lidí osobně. Jsem zkrátka připraven tomu věnovat (takřka) vše. Navíc jsem si spočítal hlasy– a na Rychnovsku, Pardubicku a Usteckoorlicku jich mám 77, zatímco tady zatím jen21.

Dobrý den pane Antle. Jste pro legalizaci marihuany? Myslím tím beztrestnost pěstování pro vlastní potřebu. (Bob Marley)

Dobrý den, Bobe… Jsem právník, navíc „trestní“– a kromě dozoru nad vyšetřováním vražd jsem se zabýval organizovaným zločinem, včetně toho drogového. Protože náš stát je více než dvacet let signatářem významné mezinárodní smlouvy oomamných látkách, vníž se mimo jiné zavázal ktomu, že do své národní legislativy „zakotví“ itrestnost přechovávání a držení drog pro sebe, resp. pro vlastní potřebu, je nutno tento závazek respektovat. Marihuana, tedy konopí seté (Canabis Sativa) pak najdete vseznamu omamných látek, a proto je legalizace marihuany nepřijatelná. Jakékoliv sliby, týkající se legalizace této omamné látky, jsou politickým populismem, podobným jako přísliby znovuzavedení trestu smrti. Souhlasím stou částí rekodifikace trestního zákona, která už bude rozlišovat takzvané měkké a tvrdé drogy. Je třeba dodat, že já jsem vždycky odlišoval marihuanu od tvrdých drog– a pokud nešlo oorganizovaný zločin, vždycky jsme tyto věci řešili „alternativně“, to jest pohrůžkou trestu či trestem výchovným. Ostatně vcelé Evropě svýjimkou Nizozemského korálovství je situace obdobná.

Autor: Martin Brabec

25.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení