VYBRAT REGION
Zavřít mapu

To se tam nedostanu? Ptají se klienti na stávkující sociální správě

Rychnov nad Kněžnou – O nápis stávka na dveřích správy sociálního zabezpečení se zastavují nejdříve oči a pak i pohyb ruky lidí, kteří chtějí vzít za dveře. „To se tam nedostanu?“ ptají se někteří rozpačitě na chodbě, jiní jen tázavým pohledem.

8.12.2010
SDÍLEJ:

StávkaFoto: Jolana Zeidlerová

Pak to zkusí a jdou vyřizovat. Na stávku je upozorňuje cedule již v přízemí budovy, kde sídlí i úřad práce. Toho se stávka netýká.

Během dopoledne se v kanceláři Okresní správy sociálního zabezpečení u pultu, kde dvě pracovnice poskytují informace, případně přijímají žádosti, tiskopisy, pravidelně střídají lidé. „Je tu běžný provoz, jen pokladna je zavřená. Nikdo si zatím nestěžoval. Víc vám říct nemůžu, máme od ředitelky zákaz podávat novinářům informace, zavolejte si tiskového mluvčího do Prahy,“ odpovídá za chlze Miroslava Jarošová, která přijímá podání a informuje klienty.

Co pět deset minut jeden přichází, za stejnou dobu i první patro úřadu ve Štemberkově ulici opouští. Když nepotřebují razítko, odcházejí vesměs spokojení. Na stávku úředníků buď krčí rameny nebo s nimi vyjadřují souhlas. Přijíždějí však i klienti z větší dálky, z hor, kteří o stávce nevěděli, nepořídili, a ti pak neskrývají nespokojenost. „V pondělí jsem sem volal a pozvali mě na dnešek Tak to mi mohli říct, že bude pokladna zavřená.,“ ozval se nespokejný klient z Týnišťska

Průmyslovka se zapojila do stávky

Na základě porady všech zaměstnanců Střední průmyslové školy elektrotechniky a informačních technologií v Dobrušce se rozhodlo o zapojení do dnešní stávky. Vzhledem k tomu, že tamní studenti dojíždí z celého regionu a dostupnost je pro ně složitá, provoz školy ani domova mládeže nebude narušen. Výuka tedy probíhá podle aktuálního rozvrhu. Aktivně se připojilo osm nepedagogických pracovníků a jako výraz solidarity také dva učitelé. Většina pedagogických pracovníků průmyslové školy podporuje stávku formou nošení visačky s textem: Podporuji požadavky účastníků stávky. „Říká se, že si bereme studenty jako rukojmí, přitom rukojmími jsme právě my,“ brání se kantoři. Škola přesto dále plní svoji výchovně-vzdělávací úlohu a pokračuje v pracích spojených například s rekonstrukcí podlahy školní tělocvičny a budováním nové počítačové učebny.

Prostestuje i ZŠ v Rychnově

K protestu proti plánovanému 10procentnímu snížení nákladů na mzdy se připojila i jedna ze základních škol v Rychnově nad Kněžnou. „Stávka probíhá formou vyvěšeného letáku Podporujeme stávku. Přesto se chod školy nijak nenarušil a všichni zaměstnanci dnes pracují,“ informovala hospodářka Základní školy Kolowratská Jana Cejnarová.

(zen, jol)

8.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení