VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adapťáček pro školáky se stal tradicí

Rychnov nad Kněžnou - ADAPTAČNÍ KURZ 1.A8: Během prvního měsíce školy se naše třída 1.A8  zúčastnila akce ,,Adapťáček aneb noc ve škole".

2.11.2012
SDÍLEJ:

Adaptační kurz GFMPFoto: Archiv GFMP

Na tyto dva dny si pro nás naše třídní učitelka Marie Čtvrtečková a výchovná poradkyně Pavlína Školníková připravily spoustu zábavných her na seznámení, kterými jsme strávili čtvrteční dopoledne.

Po obědě následoval malý výlet k altánku, kde jsme se dozvěděli pravidla k naší odpolední hře, kterou jsme hráli  po cestě k hotelu Studánka. Na hře se perfektně ukázalo, kdo umí hrát fér a komu to ještě moc nejde.

Večeře ve sborovně? Žádný problém

Když jsme šli zpátky, stavili jsme se ještě v Penny, kde jsme si mohli něco koupit. Po návratu do školy si každý vybral svoje útulné místečko na spaní v učebně DOV. Pak jsme se přesunuli večeřet na místo, kam se jen tak nějaký student nedostane – do sborovny. Poté, co jsme si ve sborovně vypili čaj a snědli výbornou bagetu s nugetkami, jsme se šli dívat na film a těšili se na noční hru.

Nastala tma a paní učitelky nám sdělily, že princip noční hry spočívá v tom -odpovědět správně na co nejvíce otázek napsaných na lístečcích, které jsou nalepené na dveřích učeben po celé škole.

Nečekaný budíček přišel dřív

A tak jsme se vydali jako lupiči pomalu ve tmě, slyšící jen odbíjení hodin, s baterkou a plánkem v ruce, hledat otázky. Potom, když se všichni zdraví a živí vrátili, pustil se druhý film a ten už byl opravdu „ na dobrou noc". Ráno vysvitlo sluníčko , ale místo kohouta zazvonil budík,který si někdo z nás zapomněl vypnout, takže místo v 7 hodin, jsme vstávali asi v 6:20 hod.

Bystrost, hbitost 
a týmová práce

Po nepříjemném probuzení  na nás ale čekala příjemná snídaně – nugátová kobliha a čaj. Snídani jsme měli za sebou, a proto jsme se vypravili ven, kde jsme si nejen vyzkoušeli týmovou práci, ale i spoustu her na bystrost, rychlost atd. Když jsme se vrátili do školy, museli jsme se bohužel rozloučit a jít domů.
Myslím si, že paním učitelkám patří velký dík, protože jsme se nejen více seznámili, ale taky jsme si užili spoustu legrace a určitě na tyto dva dny v dobrém budeme ještě dlouho vzpomínat.   Tereza Dýčková  1.A8

ADAPTAČNÍ KURZ 1.A4 A 1.B4

Během prvního školního měsíce jsme se celá třída jeli seznamovat do Orlických hor na Jedlovou, kde s námi byli také žáci z 1.B4. Trávili jsme tam tři dny a dvě noci, které jsme si naplno užili. Společně s námi se celého kurzu zúčastnilo i pět učitelů školy – V. Čiháková, O. Ešnerová, M. Marková, P. Školníková a F. Štěpánek.

Ve středu ráno jsme se sešli před budovou gymnázia a jelo se. Už cestou v autobuse panovala dobrá nálada a bylo vidět, že jsou všichni zvědaví na to, co nás všechny následující dny čeká. Po příjezdu na Deštnou jsme byli rozděleni do chat / Verner, Kristýna/ a do pokojů,  poté jsme měli čas se ubytovat.
Následně  jsme se sešli všichni ve společenské místnosti, kde jsme se dozvěděli program kurzu a jeho hlavní zaměření.

Chtělo to dobrého pamatováka

Nejprve jsme hráli seznamovací hry, jejichž cílem bylo nejen naučit se křestní jména spolužáků, ale zároveň se o nich něco zajímavého dozvědět. Většinu her jsme potom byli rozházeni do skupin i s druhou třídou, abychom se poznali všichni, společně jsme zkoušeli různé aktivity zaměřené na přesnost, bystrost, postřeh.

Po každém obědě naše plná bříška potřebovala oddych, a tak jsme měli polední klid, který se  klidem asi jen nazýval, protože jsme tento volný čas trávili po svém. Když volná zábava skončila, chodili jsme vždy ven – buď jsme sportovali, nebo jsme hráli hry zaměřené na psychickou odolnou a pevnou vůli. Po večeři jsme byli  ve společenské místnosti, v níž  jsme kreslili, vymýšleli odpovědi na zapeklité otázky, různě se bavili a diskutovali.

Nechyběla noční hra s příběhem

Jeden večer jsme měli noční hru, ve které jsme byli rozděleni do oddílů a běhali k lesu číst papír s příběhem  a přepisovali text, jenž jsme si měli zapamatovat. Přijeli se za námi podívat i někteří další učitelé z gymnázia a společně jsme zpívali  písničky.

Celé dny jsme se rozhodně neflákali, ale každý z nás vydal svoje největší síly, když nás paní profesorky vážně přesvědčily o tom, že pochod na Velkou Deštnou není vtip, a  nám nezbylo nic jiného než opravdu jít.

Můžu vám říct, že to byl pro většinu z nás celoživotní úspěch. Každý den před snídaní byla rozcvička, kterou všichni opravdu zbožňovali.

Tři dny utekly 
příliš rychle

Tři dny nám utekly jako voda a byl tu den odjezdu. Nezbývalo nic jiného než vytvořit společná trička, zhodnotit kurz, pečlivě se sbalit a hurá domů.
A jak hodnotím adaptační kurz? Byly to příjemné dny smíchu a poznání nových spolužáků, s kterými budeme trávit další čtyři roky, jež budeme muset společně zvládnout.

Určitě budeme dobrá parta a adaptační kurz tomu jen napomohl.   Kristýna Krištufová, 1.A4

Autor: Redakce

2.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení