VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

9.5.2017

Desetitisícová armáda dálkošlapů dobyla tři hrady

Potštejn - Letošní ročník tradičního Pochodu přes tři hrady sice rekord v počtu registrovaných účastníků nepřinesl, přesto davy turistů od sobotních ranních hodin doslova obléhaly údolí pod potštejnským hradem.

8.5.2017

Svět loutek najdete v Dobrušce

Královéhradecko, Dobruška - Svět loutek je název výstavy, kterou si můžete až do 31. května prohlédnout v Malém sále Společenského centra - Kina 70 v Dobrušce.

8.5.2017

Lékaři z Ukrajiny posílí týmy krajských nemocnic, bude mezi nimi i rychnovská

Královéhradecko - Pracovní týmy Oblastní nemocnice Náchod, pod kterou patří i rychnovská nemocnice, se brzy rozrostou.

8.5.2017

V Rychnově a v Dobrušce pořádají hasiči Den otevřených dveří

Rychnovsko - Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje každoročně pořádá u příležitosti svátku sv. Floriána - patrona hasičů na svých stanicích „Dny otevřených dveří".

7.5.2017

Zapojte se do třídění bioodpadu

Rychnov nad Kněžnou - Město vyzývá občany, aby se zapojili do projektu třídění bioodpadu. Jeho cílem je odkládat zelený odpad odděleně od komunálního, a tím zamezit ukládání na skládku.

7.5.2017

Začala soutěž o titul Vesnice roku

Rychnovsko - Tři obce z Rychnovska - Pohoří, Přepychy a Trnov se utkají v soutěži o titul Vesnice roku. Ministerstvo pro místní rozvoj každoročně poskytuje oceněným obcím až 32 milionů korun na jejich další rozvoj.

7.5.2017

Kosteleckým zámkem osobně provázel zámecký pán

Rychnovsko - Pěkné sobotní počasí přilákalo návštěvníky k prohlídce parku a zámku v Kostelci nad Orlicí. Zámkem po celý den provázel osobně zámecký pán František Kinský.

6.5.2017

Další koncert v kulisách policejních kontrol

Kostelec nad Orlicí - Od sobotních odpoledních hodin zesílila policie kontroly v Kostelci nad Orlicí.

6.5.2017

Divokou Orlici oblehli vodáci

Rychnovsko, Žamberecko - Na Orlici v sobotu opět zavítali tradiční "hosté".

6.5.2017

OBRAZEM: Pod hrady bylo opět živo

Potštejn - První květnový víkend byl ve znamení tradiční turistické akce Přes tři hrady. Od ranních hodin se davy lidí scházely například pod hradem Potštejn, kde bylo jedno z registračních míst.

6.5.2017

V Čermné se v sobotu konají dětské rybářské závody

Čermná nad Orlicí - Český rybářský svaz, místní organizace Borohrádek, za podpory obce Čermná nad Orlicí zvou na Dětské rybářské závody, které se konají v sobotu na Orbanské zátoce v Čermné.

6.5.2017

Cesta na Potštejn je o víkendu volná

Potštejn - Motoristé i turisté se v Potštejně konečně dočkají pozitivní změny. Dlouhou dobu je trápila uzavírka v ulici Českých bratří blízko místního zámku, která byla kvůli opravám dlouhodobě uzavřena a komplikovala provoz na silnici I/14. V pátek ji silničáři dočasně otevřeli, a to kvůli pochodu Přes tři hrady, jehož součástí je i návštěva hradu Potštejn.

6.5.2017

Oblíbený pochod Přes tři hrady slaví půlkulatiny s řadou novinek

Rychnovsko, Orlickoústecko - Tradiční Sopotnice, osvědčený Žampach a romantický Potštejn. To jsou tři místa pevně spjata s pochodem Přes tři hrady, jehož 45. ročník se uskuteční už v sobotu.

5.5.2017

V sobotu můžete vyrazit na pochod Přes tři hrady

Rychnovsko - Klub českých turistů Sopotnice ve spolupráci s obcemi Sopotnice, Potštejn a s Domovem pod hradem Žampach pořádají 6. května 45. ročník pochodu Přes tři hrady, jehož součástí je i 33. ročník Přes tři hrady na kole.

5.5.2017

Dobruška a Mokré společně zabodovaly v prestižní soutěži

Dobruška - Nástěnný kalendář „Město v obrazech - Dobruška 2017" získal zvláštní cenu časopisu Pro města a obce v prestižní soutěži Kalendář 2017.

5.5.2017

V Rychnově mají nový kinosál

Rychnov nad Kněžnou - Uvedením filmu Viliama Politkoviče „Když kámen promluví" byl ve čtvrtek slavnostně zahájen v Rychnově nad Kněžnou provoz nového kinosálu. Za opravu multifunkčního sálu zaplatilo město více než dvacet milionů korun.

5.5.2017

Místo kravína vyroste firma. Nabídne nová pracovní místa

České Meziříčí - Společnost se zdravotnickým materiálem zahájí výrobu na podzim. Pak chce hledat zaměstnance.

5.5.2017

Rychnov navštívili rytíři na koních

Rychnov nad Kněžnou - Ve dnech 4. až 8. května se v Rychnově na travnaté ploše vedle koupaliště konají rytířské turnaje na koních v podání středověkého divadla Traken.

5.5.2017

Prožijte víkend se svými dětmi uprostřed jarní přírody

Týniště nad Orlicí - Týnišťský Dům dětí a mládeže Sluníčko pořádá 5. až 8. května Víkend pro rodiče a děti. Vítáni jsou ale i prarodiče a další příbuzní, program je určen hlavně pro děti od 3 do 12 let, výjimky jsou povoleny.

5.5.2017

Chystá se protest proti fabrice

Častolovice - Nechceme tady další komín. To je jasný vzkaz některých Častolovičáků vedení společnosti Saint-Gobain. Ta má nové plány se svým závodem Isover, dříve Orsil, který se nachází právě v Častolovicích.

4.5.2017

Město uctí vzpomínkovou akcí výročí konce 2. světové války

Dobruška - Město Dobruška zve v pátek 5. května od 11 hodin na besedu s Tomášem Kašparem, autorem knihy Výkřik ze zapomnění - Cesta vojenského pilota z oblak do ilegality, která líčí osudy jeho rodičů, umučených nacisty.

4.5.2017

Další linka v Orsilu? Místní mají strach ze škodlivin

Častolovice - Ekologičtější nebo ne? V Častolovicích řeší novou linku Isoveru.

4.5.2017

Otevření nového kinosálu bude v Rychnově velkou událostí

Rychnov nad Kněžnou - Ve čtvrtek bude ve Společenském centru zahájen provoz nového kina. Součástí jsou doprovodné akce, které uvede herec Jaroslav Dušek.

4.5.2017

Děti budou mít obědy zdarma

Rychnovsko - Do projektu Královéhradeckého kraje Obědy do škol se do 2. května přihlásilo deset mateřských a základních škol z Rychnovska.

4.5.2017

Cestující čeká zásadní změna

Rychnov nad Kněžnou - Od začátku května došlo ke zkrácení spoje 19 linky 660577 Rychnov nad Kněžnou - Hradec Králové s odjezdem v 5.35 hod. z Rychnova, který bude končit v Týništi nad Orlicí.

3.5.2017

'Čarodějnice upálena - májka vztyčena,' hlásí Dobruška

Dobruška - Od čarodějnického večera zdobí náměstí F. L. Věka v Dobrušce staročeská májka. Tento dávný symbol jara ozdobený věncem se stuhami vztyčili v centru města místní skauti, kteří tím každoročně připomínají tradici starou téměř šest set let.

3.5.2017

Město opět ožije dětským závodem

Dobruška - Už po dvanácté se ve středu bude konat v Dobrušce takzvaný dětský závod horských kol.

3.5.2017

Skládka, nebo oblíbená řeka? Dobrovolníci se znovu poprali s nepořádkem v Orlici

Královéhradecko - Přes tři stovky vodáků koncem dubna vylovily z Tiché a Divoké Orlice okolo čtyř tun odpadků.

3.5.2017

Ministr navštívil studenty gymnázia

Rychnov nad Kněžnou - Nejrůznější ekonomická témata rezonovala v úterý rychnovským gymnáziem F. M. Pelcla. Na návštěvu sem totiž přijel politik, jehož jméno je v tisku velmi často skloňováno, ministr financí Andrej Babiš.

2.5.2017

V kraji to mezi vládními stranami jiskřilo už vloni v říjnu

Východní Čechy - Sobotkův překvapivý vládní řez zastihl vicepremiéra Babiše během dnešní návštěvy Rychnovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení