VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

21.6.2017

Memoriál Míly Holcmana 2017 pokračuje v Opočně

Opočno - Seriál šesti závodů v duatlonu, terénním duatlonu, triatlonu a terénním triatlonu pro výkonnostní a rekreační sportovce Memoriál Míly Holcmana 2017 pokračuje 21. června triatlonem v Opočně.

20.6.2017

Koupaliště ve Včelném je otevřeno

Rychnov nad Kněžnou - O víkendu zahájili sezonu na koupališti ve Včelném. Nachází se přibližně kilometr od Rychnova nad Kněžnou.

20.6.2017

V Týništi se hrálo o mistrovství světa ve hře Mölkky

Týniště nad Orlicí - V sobotu se na stadionu SK Týniště konal turnaj ve hře Mölkky, který pořádal Dům dětí a mládeže Týniště nad Orlicí. Jde o zahradní, tedy venkovní hru, při které se špalíkem hází na očíslované dřevěné kolíky.

20.6.2017

Penzionem roku je architektonický skvost

Kostelec nad Orlicí - Nejlepším penzionem v České republice je Podhorní Mlýn v Kostelci nad Orlicí.

20.6.2017

Přípravy na oslavy výročí vrcholí

Dobruška - U příležitosti 60. výročí úmrtí Františka Kupky se v Opočně, Dobrušce a Jaroměři uskuteční česko-francouzské dny.

19.6.2017

Chystá se závod pro malé cyklisty

Rychnov nad Kněžnou - Již jedenáctý ročník cyklistického závodu pro děti do patnácti let „Malý Stalak Bike Cup" se uskuteční v sobotu 24. června od 14 hodin v Rychnově nad Kněžnou nedaleko hospody „U Mařenky".

19.6.2017

V pondělí jednají krajští zastupitelé

Královéhradecko - V pondělí od 10 hodin bude jednat Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje.

18.6.2017

Medaile možná vybledly, kamarádství přetrvalo

Dobruška - Sportů s ryze českým „rodokmenem" není mnoho, národní házená mezi ně jednoznačně patří. Vykrystalizovala na přelomu 19. a 20. století ze sportovních her studentů, kdy konečně úpravu pravidel provedl učitel tělocviku na České vysoké škole technické v Praze, domažlický rodák Antonín Krištof.

18.6.2017

Farmářské trhy nabízí novinku

Doudleby nad Orlicí - Seriál tradičních a oblíbených farmářských trhů na zámku Doudleby nad Orlicí pokračuje už v neděli od 9 do 15 hodin.

17.6.2017

Pochod s hůlkami podpoří rychnovský domácí hospic

Rokytnice v Orlických horách - Pochod všech generací na podporu rychnovského Domácího hospicu Setkání se uskuteční v sobotu 17. června od 14 hodin v Rokytnici v Orlických horách, kde také žijí rodiny, jimž hospic poskytuje své služby.

17.6.2017

Nahlédnout „pod pokličku“ umožní Den otevřených ateliérů

Rychnovsko - Celkem osm výtvarníků na sedmi místech se na Rychnovsku zapojí do dalšího ročníku Dne otevřených ateliérů, který se uskuteční v sobotu 17. června v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

17.6.2017

Rodáci a pamětníci míří na slavnosti do Bílého Újezdu

Bílý Újezd - V sobotu se uskuteční Slavnosti obce Bílý Újezd při příležitosti oslav 190. výročí otevření místní základní školy. Součástí bude setkání rodáků obcí Bílý Újezd, Hroška, Masty a osady Roudné.

16.6.2017

V Dobrušce se sejdou bývalí elitní hráči házené. Přijďte fandit!

Dobruška - Národní házená je nedílnou součástí života v Dobrušce již 86 let, neboť oddíl byl založen už v roce 1931.

16.6.2017

Přepychy uhájily pobočku pošty, která měla být zrušena

Přepychy - Pobočka dále funguje jako Pošta Partner, což je projekt, jehož cílem je zachovat dostupnost poštovní sítě i v malých obcích tím, že je budou provozovány třetími osobami, například budou součástí obecních úřadů.

16.6.2017

Malujete? Navštivte malířský kurz uprostřed Orlických hor

Rokytnice v Orlických horách - Malíři a adepti výtvarného umění stráví víkend uprostřed krásné přírody. Město Rokytnice pořádá ve dnech 16. až 18. června třídenní kurz v prostředí Orlických hor, na který naváže o čtrnáct dnů později pokračování v Sovích horách.

15.6.2017

Prohlédněte si zblízka práci známých umělců

Rychnovsko - Jediný den v roce máte možnost navštívit výtvarníky Královéhradeckého kraje v jejich tvůrčím prostředí. Setkat se s umělci osobně, prohlédnout si jejich dílny a ateliéry, cítit vůni barev, dřeva, hlíny či kovu.

15.6.2017

Dobruška FEST bude letos plný outdoorových her a muziky

Dobruška - Ve dnech 16. a 17. června se na Městském stadionu Václava Šperla v Dobrušce bude konat už sedmý ročník víkendu plného outdoorových her a aktivit, dobré muziky a zábavy.

15.6.2017

Kostelec sleduje webová kamera

Kostelec nad Orlicí - Webová kamera zabírá Palackého náměstí ze střechy budovy městského úřadu č.p. 38.

15.6.2017

Růže v rozáriu častolovického zámku právě rozkvetly

Častolovice - Velice potěšitelnou zprávu vyslali „do světa" ze zámku Častolovice. Zpráva je to stručná, ale vše vypovídající: Po celém parku začínají kvést staromódní růže.

15.6.2017

Isover chce rozšiřovat výrobu, ekologičtí aktivisté ze spolku Ekors jsou proti

Častolovice - Spor mezi Isoverem a Ekorsem pokračuje.

15.6.2017

Kraj chystá změnu poplatků

Královéhradecko - Kraj chce ulehčit obecním rozpočtům. Plánuje změnu poplatků za zvláštní užívání silnic. Záměr na změnu systému systému zpoplatnění zvláštního užívání pozemků pod krajskými komunikacemi je dobrou zprávou nejen pro starosty obcí.

14.6.2017

Léčba ženy z Královéhradecka přišla loni na 11,8 milionu korun

Královéhradecko - Seznam nejnákladnějších pacientů za uplynulý rok zveřejňuje pojišťovna Všeobecná zdravotní pojišťovna pravidelně.|

14.6.2017

Názor občanů je pro město důležitý

Dobruška - V Dobrušce se v pondělí živě diskutovalo o návrhu změny veřejných ploch v Mírové a Solnické ulici. Návrh znovuoživení prostoru představili architekti Miroslav Gebas a Petr Vavřina a týkal se parkovacích míst, zeleně, vybavenosti mobiliářem v obou ulicích a výstavby čtyř bytových domů.

14.6.2017

Doma oznámil, že jede lyžovat, a opustil republiku, aby bojoval proti Hitlerovi

Dobruška - Minulý týden navštívil Dobrušku jeden z posledních žijících pilotů RAF, čtyřiadevadesátiletý generálmajor Emil Boček. Zaznamenali jsme pro vás jeho vzpomínky.

14.6.2017

Kraj jedná o kosteleckém parku

Kostelec nad Orlicí - Krajský úřad Královéhradeckého kraje bude ve středu 14. června od 9 hodin projednávat Návrh plánu péče o přírodní rezervaci Kostelecký zámecký park.

13.6.2017

V Deštném nadělí k výročí návštěvníkům novou lanovku

Deštné v Orlických horách - Lanovka bude uvedena do provozu letos na podzim.

13.6.2017

Obrovský úspěch kosteleckých mažoretek

Kostelec nad Orlicí - Poprvé za dobu své existence pojedou tři družstva mažoretek z Kostelce na mistrovství Evropy do Itálie.

13.6.2017

V Kostelci působí terénní pracovnice

Kostelec nad Orlicí - Terénní pracovnice působí v Kostelci nad Orlicí a okolí pravidelně každý týden ve středu a ve čtvrtek. Mezi 9. a 11. hodinou je k zastižení v kontaktním místě na adrese Příkopy 530.

13.6.2017

V hradeckém kraji je na pořízení bytu potřeba 113 průměrných platů

Královéhradecko - Ceny bytů po několikaletém útlumu opět rostou. Týká se to nových i starších bytů, ceny rodinných domů a pozemků rostou pomaleji.

13.6.2017

Vydejte se Opočnem za malířem Kupkou

Opočno - „Opočnem za Kupkou" je současná městská hra pro děti ve věku prvního stupně základní školy, která je provede historickým centrem města, zavede je do zámeckého parku a na nádvoří opočenského zámku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení