VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

17.5.2017

V Bartošovicích otevřou odpočinkový areál

Bartošovice v Orlických horách - V sobotu od 14 hodin se uskuteční otevření odpočinkového areálu v Bartošovicích v Orlických horách. Nové hřiště je koncipováno jako pomyslný královský dvůr princezny Kačenky, vládkyně Orlických hor.

17.5.2017

František Kupka je čestným občanem Opočna

Opočno - Zastupitelé se na svém pondělním zasedání rozhodli udělit čestné občanství Františku Kupkovi, in memoriam.

17.5.2017

Rybník Drňák v Dobrušce ve středu patří malým cyklistům

Dobruška - Už po dvanácté přichystal TriClub Dobruška ve spolupráci se Školním sportovním klubem Bodlinka při ZŠ Fr. Kupky v Dobrušce dětský závod horských kol. Koná se ve středu od 14.15 hodin, prezence je u rybníka Drňák.

16.5.2017

Navštivte poutavou přednášku o historii starých řemesel

Rychnov nad Kněžnou - Do života rychnovských soukeníků a betlémářů můžete nahlédnout ve středu 17. května od 16.30 hodin v Malém sále Pelclova divadla.

16.5.2017

Počet odběratelů městských SMS roste

Opočno - Město Opočno zavedlo bezplatné informování formou SMS zpráv. Obyvatelé si tak mohou nechat zdarma zasílat informace o odstávkách vody, elektřiny a dalších mimořádných událostech.

16.5.2017

Z bývalé betonárny je sběrný dvůr

Borohrádek - Velkou pozornost komunálnímu odpadu a hlavně bioodpadu věnuje město Borohrádek. Do nedávné doby měli občané možnost svážet veškerý komunální velkoobjemový odpad pouze na jedno místo.

15.5.2017

Událost týdne: Dobruška chystá průzkum služeb

Dobruška - Ve dnech 15. až 17. května se na Dobrušsku uskuteční průzkum potřebnosti sociálních služeb. Akci organizuje Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Dobruška dotazníkovou metodou.

14.5.2017

Festival dětských sborů podeváté

Rychnov nad Kněžnou - Devátý ročník festivalu pěveckých sborů s poláčkovským názvem „Bude nás pět" se stal tradiční kulturní květnovou akcí v Rychnově nad Kněžnou. Místo pěti kluků se však v pátek 12. května na jevišti Pelclova divadla sešlo pět pěveckých sborů.

14.5.2017

V Borohrádku otevřeli nové hřiště pro děti

Borohrádek - Nové Oranžové hřiště v parku u mateřské školy slavnostně otevřeli ve čtvrtek v Borohrádku.

14.5.2017

Česko-polská hlídka opět v akci

Kvasiny - Další společná česko-polská hlídka kontrolovala tento týden řidiče v okolí Kvasin i v přilehlých příhraničních obcích.

13.5.2017

Osvojte si psa z útulku v Lukavici

Častolovice - Umisťovací výstava psů z Psího domova v Lukavici se koná v sobotu od 13 hodin na nádvoří zámku v Častolovicích.

13.5.2017

V Domě dětí a mládeže v Kostelci děti prožijí Víkend s atletikou

Kostelec nad Orlicí - Víkend plný atletiky, kamarádů a zábavy pořádá kostelecký Dům dětí a mládeže.

12.5.2017

Projekt 'Na kole jen s přilbou' o víkendu zamíří do Orlických hor

Deštné v Orlických horách - Společný projekt Týmu silniční bezpečnosti a jejího hlavního partnera Horské služby ČR „Na kole jen s přilbou" vstoupil letos do již sedmého ročníku. Během uplynulých šesti let se s cyklohlídkami, které po celou cyklistickou sezonu předávají užitečné rady ohledně bezpečné jízdy na kole, setkaly desetitisíce cyklistů.

12.5.2017

Peltovy peníze? V okrese neznáme

Východní Čechy - Fotbaloví funkcionáři z nejnižších soutěží se shodují, že stopku přílivu dotací po politické aféře zřejmě příliš nepocítí.

12.5.2017

Soutěž Odznak Všestrannosti ovládli mladí rychnovští atleti

Rychnov nad Kněžnou - Bezmála stovka nadšených soutěžících a vynikající výkony. Takové bylo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Rychnově nad Kněžnou.

12.5.2017

Kraj předal ocenění Zlatá koruna

Královéhradecko - Patnáct dobrovolníků pracujících s dětmi a mládeží si převzalo ocenění Zlatá koruna Královéhradeckého kraje.

12.5.2017

Děti budou mít obědy zdarma

Rychnovsko - Do projektu Obědy do škol, který nabízí pomoc formou bezplatného stravování ve školních jídelnách a mateřských školách dětem, jejichž rodiče se dostali do hmotné nouze, se v Královéhradeckém kraji přihlásilo i po opakovaných výzvách celkem 56 základních a mateřských škol. Deset z nich bylo z Rychnovska.

12.5.2017

Těžké časy pro řidiče i chodce v Borohrádku

Borohrádek - Těžké časy prožívají v těchto dnech řidiči a obyvatelé Borohrádku. Z důvodu oprav a rozsáhlých rekonstrukcí je uzavřeno hned několik úseků.

11.5.2017

Den plný medu můžete spolu s dětmi prožít v sobotu v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - Letovisko Studánka a Dům dětí a mládeže Déčko vás zvou v sobotu 13. května na 7. ročník zábavného odpoledne pro celou rodinu - Včelí rojení aneb Den plný medu.

11.5.2017

V Rychnově se jezdilo bezpečně

Rychnov nad Kněžnou - Podle ČP Indexu, kterým hodnotí Česká pojišťovna už třináctým rokem bezpečnost na silnicích krajských a okresních měst, se Rychnov umístil za rok 2016 až na spodním 53. místě. Výrazně se tak posunul z 23. místa, které mu náleželo v roce předchozím.

11.5.2017

ZUŠ Dobruška má želízko v ohni

Dobruška - Velký úspěch zaznamenali žáci Základní umělecké školy v Dobrušce. V krajském kole soutěže hry na klavír, kytaru, housle a violoncello reprezentovalo dobrušskou „zušku" celkem osmnáct žáků, kteří si domů odvezli osm druhých, a dvě třetí místa.

11.5.2017

Rychnovskou nemocnici čeká velká proměna

Rychnov nad Kněžnou - Zásadní proměnou projde v následujících letech nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, která od roku 2013 patří pod Oblastní nemocnici Náchod.

10.5.2017

V Neratově slavnostně zahájí koncertní sezonu

Neratov - V neratovském kostele zahájí tento týden koncertní sezonu.

10.5.2017

Účastí na módní přehlídce podpoříte děti s leukémií

Borohrádek - Město Borohrádek spolu se Sdružením rodičů a přátel školy zvou na benefiční přehlídku elegantní módy návrhářky Śárky Vondřejcové z Opočna.

10.5.2017

Hasiči otevřeli dveře dětem

Rychnov nad Kněžnou - Na hasičské záchranné stanici v Rychnově nad Kněžnou se v úterý konal Den otevřených dveří.

10.5.2017

Dobruška a Opočno se už brzy spojí

Dobruška - Úpravy tolik očekávané cyklostezky, která propojí města Dobrušku a Opočno, jdou do finále.

10.5.2017

V Mokrém uctili vojáky obou válek

Mokré - Při příležitosti konce 2. světové války uspořádali v obci Mokré poctu mokerským vojákům a bojovníkům obou světových válek.

10.5.2017

Častolovice: Další komín nechceme!

Častolovice - Desítky obyvatel Častolovic v pátek demonstrovaly proti rozšiřování výroby závodu Isover společnosti Saint-Gobain.

9.5.2017

Událost týdne: Rychnov rozezní dětské sbory

Rychnov nad Kněžnou - Už podeváté se v Rychnově nad Kněžnou uskuteční festival dětských pěveckých sborů. Letos má název „Bude nás pět" a zúčastní se ho soubory nejen z celé republiky.

9.5.2017

V Borohrádku otevřou pro děti nové 'oranžové' hřiště

Borohrádek - Město Borohrádek srdečně zve na slavnostní otevření nového dětského hřiště u Mateřské školy. Akce s podtitulem „Táto, mámo, pojďme si hrát na oranžové hřiště" se uskuteční ve čtvrtek 11. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení