VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

29.6.2017

Saint-Gobain čelí počítačovým pirátům

Častolovice - Skupina Saint-Gobain, jejíž součástí je i divize Isover v Častolovicích, se stala, stejně jako mnoho dalších společností po celém světě, cílem kybernetického útoku. V reakci byly kvůli ochraně dat odpojeny všechny její IT systémy.

28.6.2017

Královna květin o víkendu provoní zámek Opočno

Opočno - Královna květin, jak nazvala před dvěma tisíci lety řecká básnířka Sapfó růži, naprosto dokonale pasuje do krásných interiérů. Dýchají-li takové prostory navíc historií, nabývá tato kombinace na ještě větší smyslnosti.

28.6.2017

V Pohoří bude tradiční sraz milovníků „škodovek“

Pohoří - V jindy převážně klidné obci Pohoří budou od pátku 30. června do neděle 2. července „burácet" motory vozů pro nás tak typické značky Škoda. Uskuteční se tu už 7. ročník akce zvané PohoFest, což je Pohodový sraz fanoušků vozů Škoda, orientovaného na širokou veřejnost, veškeré sympatizanty vozů Škoda - a především majitele starších modelů, s pohonem na zadní kola.

28.6.2017

Kraj ušetří na energiích

Královéhradecký kraj - Na energiích ušetří příští dva roky kraj celkem 28 milionů korun. Už popáté nakoupil energie na kladenské komoditní burze a znovu výrazně ušetřil.

28.6.2017

Ivan Burkert jede Evropou na „kostitřasu“ šířit dobrou věc

Rychnov nad Kněžnou - Šířit po Evropě hlavní myšlenky projektu „Na kole dětem." To je hlavní cíl Tour d´Europe Ivana Burkerta.

28.6.2017

Pekárna Na Plechu vyhrála

Kvasiny - Vítězem jarního běhu akceleračního programu Impact First se stala Pekárna Na Plechu, sociální podnik zaměstnávající pekaře a cukráře s mentálním postižením nebo duševním onemocněním, z východočeských Kvasin.

27.6.2017

Nádraží v Dobrušce oživilo kino na kolejích, přijel kinematovlak

Dobruška - Konec června a začátek července je již tradičně v Dobrušce spojen s kinem na kolejích neboli „kinematovlakem", díky němuž již poosmé ožije jinak opuštěné vlakové nádraží.

27.6.2017

Tour d‘ Europe 2017 startuje v úterý

Rychnov nad Kněžnou - V úterý v 9 hodin u parkoviště Audis Bus odstratuje Tour d' Europe 2017 Ivana Burkerta, který vyrazí také na vysokém kole, a vydá se na cestu dlouhou 4000 kilometrů na severovýchod Evropy.

26.6.2017

Dnes bude jednat Rada Královéhradeckého kraje

Královéhradecko - V pondělí bude jednat Rada Královéhradeckého kraje. Na programu jednání bude mimo jiné i Rozvoj centrální průmyslové zóny a dopravní infrastruktury v rámci projektu „Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu-

25.6.2017

Malíř Kupka se symbolicky vrátil do rodného kraje

Opočno, Dobruška - Opočenské velké náměstí zdobí nové umělecké dílo. V cípu jeho středu byla v sobotu odhalena busta malíře Františka Kupky.

25.6.2017

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

24.6.2017

Dejte svoji dušičku ledeckýmu rybníčku

Ledce - V sobotu se v Ledcích koná jubilejní 40. Ledecká lávka.

24.6.2017

Svátek fotbalu: přijedou slavní internacionálové

Solnice - Exhibiční utkání fotbalových internacionálů, kteří reprezentovali Československo i Česko, versus Výběr Orlicka pořádá dne 25. června fotbalový klub Solnice ve spolupráci se Škoda Auto.

24.6.2017

Děti pojedou na kolech už po jedenácté Malý Stalak Bike Cup

Rychnov nad Kněžnou - Už několik desítek cyklistů je přihlášeno do 11. ročníku cyklistického závodu pro děti do 15 let Malý Stalak Bike Cup 2017, který se uskuteční v sobotu 24. června v Rychnově nad Kněžnou se startem v prostoru U Mařenky.

24.6.2017

Prožijte stylový den na farmě

Helvíkovice - Farma v Helvíkovicích v sobotu otevírá brány do světa zvířat. Součástí dne otevřených dveří budou ukázky výroby psích granulí z masa a bylin a také setkání s výživovým poradcem pro psy, kočky i koně.

23.6.2017

Kvasinská novinka odmávne první etapu „Staré dámy“

Kvasiny/Düsseldorf - Když loni na pařížské Champs-Élysées finišoval peloton Tour de France, přivedl závodníky do cíle „medvěd" Kodiaq z kvasinské automobilky. Ani letos nebude „Stará dáma" ochuzena o novinku české automobilky s okřídleným šípem ve znaku.

23.6.2017

Traktory a traktoristé zamíří do Vesnice roku

Přepychy - Traktor, traktor a zase traktor - to bude 1. Traktor den v Přepychách. Na prostranství za fotbalovým hřištěm, které slouží jako burzovní plocha v rámci známých Podorlických trhů, se v sobotu 24. června uskuteční díky místnímu spolku hasičů zemědělská výstava a jízda zručnosti traktoristů.

23.6.2017

V Rychnově slouží červené kontejnery

Rychnov nad Kněžnou - Čtyři červené kontejnery na elektrospotřebiče můžou využít obyvatelé Rychnova nad Kněžnou. Nachází se u Společenského centra, na sídlišti Mírová, v Lipovce a v Nádražní ulici.

22.6.2017

Františka Kupku představí jako patriota a legionáře

Opočno - Ve dnech 23. až 25. června se uskuteční Česko-francouzské dny na počest světoznámého malíře Františka Kupky, od jehož úmrtí uplyne šedesát let.

22.6.2017

Policie chystá akci „Voda 2017“

Rychnovsko - Policisté se v rámci bezpečnostního opatření „Voda 2017" v období letních prázdnin zaměří na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel na vodních cestách a plochách.

22.6.2017

V Rychnově jednali zastupitelé

Rychnov nad Kněžnou - Rychnovští zastupitelé na svém zasedání schválili Program na podporu materiálního vybavení nestátních neziskových organizací pracujících s dětmi a mládeží do 18 let. Žádosti budou přijímány od 20. července do 15. srpna.

22.6.2017

Máte problém s exekucí? Dnes vám exekutoři poradí zdarma

Rychnovsko - Ve čtvrtek se otevřou vybrané exekutorské úřady napříč Českou republikou veřejnosti. V tento den má veřejnost možnost navštívit 11 úřadů a dvě poradny. Zájemcům v nich pracovníci úřadů poradí v otázkách exekucí a dluhů.

22.6.2017

Obec Roveň čekají velké oslavy, slavit budou hned natřikrát

Roveň - Hned tři kulatá výročí oslaví ve dnech 22. až 24. června v Rovni. Hasiči si připomenou 130 let od založení SDH Roveň, letos také uplyne 200 let od založení místní základní školy a 490 let od založení obce.

22.6.2017

Rychnovsko dostane dárky za šest miliard

Rychnovsko - Do kvasinské zóny stát investuje šest miliard korun.

21.6.2017

Děti i dospělí si společně užili Šmoulí sportovní den

Černíkovice - Obec Černíkovice se na celý den 18. června přejmenovala na Šmoulíkovice.

21.6.2017

Opočno, Dobruška a Francouzi budou společně vzpomínat na Františka Kupku

Opočno/ Dobruška - Od smrti malíře Františka Kupky uplyne 24. června 60 let.

21.6.2017

IDS IREDO mění kontaktní adresu

Rychnov nad Kněžnou - Od 1. července zahájí svoji činnost Kontaktní místo IDS IREDO na nové adrese - v osobní pokladně železniční stanice Českých drah, Nádražní 508.

21.6.2017

Máte rádi exotiku? Zamiřte na setkání s tibetskými mísami

Kostelec nad Orlicí - Setkání s tibetskými mísami a zvonkohrami se uskuteční 21. června v salónku kosteleckého klubu Rabštejn. Účastníci akce, která začíná v 18 hodin, na vlastní kůži pocítí blahodárné účinky vibrací.

21.6.2017

V nemocnicích se zvýší platy sestrám

Královéhradecko - Částku dva tisíce korun včetně potřebných nákladů na odvody dostanou navíc od 1. července zdravotní sestry a nelékařský zdravotnický personál ve směnném provozu.

21.6.2017

Budou mít v Bolehošti konečně vlastní hřiště?

Bolehošť - Problém je s výkupem posledního pozemku. Majitel, který se ho nechtěl vzdát, navíc nedávno zemřel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení