VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

4.6.2017

Poslední žijící pilot R.A.F. Emil Boček navštíví Dobrušku

Dobruška - Město Dobruška a Česká mincovna srdečně zvou na slavnostní projekci dokumentárního filmu „20 minut nad Londýnem" o splněném snu veterána druhé světové války generálmajora Emila Bočka o tom, jak se vloni po neuvěřitelných 71 letech opět proletěl ve svém milovaném stíhacím letounu Supermarine Spitfire.

4.6.2017

Dětský den s kosem chystají na zámku v Kostelci

Kostelec nad Orlicí - Kostelecký okrašlovací spolek a Pro Junior ve spolupráci s městem a Novým zámkem Kostelec nad Orlicí zve děti i dospělé na Dětský den, který se koná v areálu zámku v neděli 4. června od 14 hodin.

3.6.2017

Milovníci koupání se radují, v Dobrušce otevřeli koupaliště

Dobruška - V pátek 2. června se pro veřejnost otevřelo letní koupaliště v Dobrušce. Areál bude otevřen každý den od 9 do 19 hodin a v případě nepříznivého počasí mohou návštěvníci využít krytý bazén.

3.6.2017

Olešnické „hraníbraní" je tady!

Olešnice v Orlických horách - Nezáleží, jak jsi starý, prostě je den hraníbraní. To je podtitul velké akce, která se koná v sobotu v Olešnici v Orlických horách. Začíná ve 14 hodin na TJ Start.

3.6.2017

Poldr v Mělčanech konečně zabrání obávaným povodním

Rychnovsko - Na stavbě poldru se po dlouhých 19 letech vzájemných sporů dohodlo Povodí Labe s ochránci přírody.

3.6.2017

Pro zdraví: Pohádkový les

Vamberk - Rodinná procházka plná her a překvapení je přichystaná na sobotu u Chaty Vyhlídka ve Vamberku.

2.6.2017

Do Dobrušky přijede Josef Zimovčák se svým projektem Na kole dětem

Dobruška - Na Náměstí F. L. Věka dorazí v neděli 4. června známý cyklista, jezdec na „kostitřasu" Josef Zimovčák. Přijede se svým charitativním projektem Na kole dětem na podporu léčby onkologicky nemocných dětí.

2.6.2017

Proč astrologie nefunguje, kdežto astronomie ano

Kostelec nad Orlicí - Platí pořekadlo „Je to ve hvězdách", nebo neplatí? Určitě se nad tím zamyslí známý astronom a astrofyzik Jiří Grygar během přednášky nazvané Proč astrologie nefunguje, kdežto astronomie ano, která se uskuteční v sobotu 3. června od 17 hodin v SK Rabštejn.

2.6.2017

Stavba obchvatu Opočna je na dohled

Opočno - Úředníci vypátrali dědičku posledního nevykoupeného pozemku, který bránil stavbě.

1.6.2017

V Kostelci můžete žádat o granty

Kostelec nad Orlicí - Město Kostelec nad Orlicí vyhlásilo v těchto dnech nové dotační programy.

1.6.2017

Nevšední pohled na Františka Kupku nabídl pořad v Dobrušce

Dobruška - Pořad "František Kupka, malíř a vlastenec", který se konal v úterý v Dobrušce, zasvětil návštěvníky do života velkého malíře, kterému koncem června odhalí v Opočně pomník. Závěr večera zpestřilo setkání Kupků - obyvatel nesoucích slavné jméno, žijících v Dobrušce.

1.6.2017

Děti oslaví svůj den po indiánsku

Rychnov nad Kněžnou - Dům dětí a mládeže v Rychnově přichystal při příležitosti čtvrtečního Mezinárodního dne dětí Den s Indiány.

1.6.2017

Hasiči na Rychnovsku měli kvůli počasí plné ruce práce

Rychnovsko - Dobrovolní hasiči ze Slatiny nad Zdobnicí oplachovali komunikaci od bláta v Rybné nad Zdobnicí. Dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí čerpali vodu pomocí čerpadla ze sklepů domu v ulici Československé armády v Týništi.

31.5.2017

Co všechno musí vědět rodiče začínajícího školáka?

Borohrádek - „Základní problémy při výchově a vzdělávání aneb Jak vychovat slušného člověka ve věku 6 - 15 let" je název přednášky Dr. Lidmily Pekařové, na kterou společně zvou Město Borohrádek ve spolupráci se Základní školou T. G. Masaryka.

31.5.2017

'Nabrousit kosy a jde se na to!' bude znít po celou sobotu Nebeskou Rybnou

Nebeská Rybná - Na Orlickém sekáči v se sobotu 3. června letos už poosmé sejdou nejlepší sekáči nejen z České republiky, ale i ze Slovenska a Polska. Je to největší folklórní soutěžní akce svého druhu u nás.

31.5.2017

Občané mohou hlásit závady

Kostelec nad Orlicí - Kostelečtí občané mají nově možnost hlásit závady a nedostatky týkající se města, například nefunkční osvětlení, poničené dopravní značky, nefunkční městský rozhlas a ostatní. A to prostřednictvím portálu GObec na adrese mapy.kostelecno.cz.

31.5.2017

Projděte si Ameriku od východu k jihu s Ladislavem Hanouskem

Rychnov nad Kněžnou - Národní parky a velká města Východu a Jihu USA můžete poznat na přednášce Ladislava Hanouska, kterou pořádá městská knihovna v Rychnově. Začíná ve středu 31. května v 18 hodin v malém sále Pelclova divadla.

31.5.2017

Obce na Rychnovsku opět zabodovaly

Rychnovsko - V 11. ročníku soutěže Královéhradeckého kraje v třídění odpadů o titul „Čistá obec" zabodovaly hned dvě obce z Rychnovska.

30.5.2017

OBRAZEM: Doudlebami se prohnalo krupobití

Doudleby nad Orlicí - Varování meteorologů se naplnila. Do regionu dorazila bouře, na některých místech ji doprovodila i smršť krup.

30.5.2017

Přepychy získaly Zlatou stuhu

Přepychy - O výsledcích krajského kola soutěže Vesnice roku 2017 je rozhodnuto. Zlatou stuhu pro vítěze získala obec Přepychy na Rychnovsku, kde budou 19. srpna slavnostně předána všechna ocenění. Obec bude reprezentovat Královéhradecký kraj v celostátním kole. Všech 15 obcí přihlášených do letošního ročníku navštívila minulý týden desetičlenná hodnotitelská komise, která hodnotila například společenský život a aktivitu občanů, péči o stavební fond, občanskou vybavenost, péči o zeleň celou řadu dalších kritérií.

30.5.2017

Vítězství v krajské soutěži Vesnice roku patří Přepychám

Přepychy /ROZHOVOR/ - Jsme „na bedně", prohlásila v pátek 26. května v podvečer starostka Přepych Zdeňka Seidelová a bednou myslela historické vítězství své obce v krajském kole soutěže Vesnice roku, o němž ji informoval předseda krajské hodnotící komise.

30.5.2017

Poznejte Františka Kupku také jako vlastence a legionáře

Dobruška - Povídání o velkém českém malíři, patriotovi a legionáři doplněné videoprojekcí a stylovou živou hudbou můžete navštívit v úterý 30. května ve velkém sále Společenského centra - Kina 70.

30.5.2017

Zušky zahrají na zámku, náměstích, v kostele i v parku

Rychnovsko - Do celostátního happeningu základních uměleckých škol ve veřejném prostoru ZUŠ OPEN, který se koná v úterý 30. května a jehož cílem je zviditelnění aktivit těchto institucí, se zapojily čtyři zušky z Rychnovska.

30.5.2017

Kostelec vyhlašuje veřejnou sbírku

Kostelec nad Orlicí - Veřejnou sbírku za účelem pořízení sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka vyhlásilo město Kostelec nad Orlicí.

29.5.2017

Začíná nová sezona cyklobusů

Rychnovsko - Na silnice se vracejí cyklobusy. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj. Loňská sezona patřila k těm úspěšným, celkem bylo přepraveno 12,5 tisíce kol a téměř 70 tisíc osob.

28.5.2017

Do Muzejní noci se ponořila i Sýpka

Rokytnice v Orlických horách - Do výjimečné atmosféry takzvané Muzejní noci se v pátek večer ponořila i Sýpka - Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách. Ústředním tématem páteční noci byly fotografie.

27.5.2017

Stezka plná poznání čeká na nejmenší uprostřed lesů

Potštejn - Areál western kempu Vochtánka v Potštejně uprostřed krásné přírody se 27. května stává dějištěm akce nazvané Den s lesy České republiky.

27.5.2017

Derby v kulisách televizních kamer

Kostelec nad Orlicí - Sobota v Kostelci patři fotbalu. A to nejen kvůli tomu, že od 13 hodin na místním stadionu poměří domácí fotbalisté své síly s rivaly z Rychnova nad Kněžnou, ale i proto, že celé utkání budou bedlivě sledovat i kamery štábu České televize.

27.5.2017

'Nikdy nesuď člověka za jeho činy, pokud jsi nebyl na jeho místě'

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Stanislav Motl je výjimečnou postavou české žurnalistiky. Působil jako válečný reportér, je autorem několika knih a scénářů k filmovým dokumentům. Je nositelem celosvětové ceny, která je považována za rozhlasového Oscara.

27.5.2017

Zlatá rybka se ukrývá pod hladinou rybníka svatý Ján

Přepychy - Myslivecký spolek Opočno-Přepychy pořádá i letos pro kolegy rybáře závod v lovu ryb Zlatý karas. Nutno upozornit, že v sobotu 27. května obsadí rybáři břehy u obecního rybníku svatý Ján v rámci tohoto klání už po jedenácté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení