VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

14.7.2017

Hlavní dopravní tepna v Rychnově bude opět průjezdná

Rychnov nad Kněžnou - V sobotu 15. července by měla v Rychnově nad Kněžnou skončit velká dopravní uzavírka, která zásadním způsobem ovlivňuje průjezd městem a omezuje pohyb chodcům na místní komunikaci Na Láni.

14.7.2017

Poděkování za záchranu života

Kostelec nad Orlicí - Kostelečtí policisté, praporčíci Pavel Dlabka a Michal Potužník, si z úst vedoucího Územního odboru PČR Rychnov nad Kněžnou Zdeňka Hlaváčka a starosty města Vamberk Rudolfa Futtera vyslechli poděkování za záchranu muže, který nejevil známky života.

14.7.2017

Stará kovárna v Dobrušce opět ožije

Dobruška - Budova bývalé kovárny čp. 364 je nemovitou kulturní památkou prohlášenou Ministerstvem kultury ČR a zapsanou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky od roku 2000 pro svou historickou hodnotu a kvalitu.

13.7.2017

Zámecký zvěřinec v Častolovicích má nové obyvatele

Častolovice - Zámecký zvěřinec, velice oblíbená a také celoročně otevřená část zámku Častolovice, se letos opět rozšířil o další přírůstky.

13.7.2017

Šest miliard investuje stát do průmyslové zóny na Rychnovsku

Rychnovsko - Vláda po několika odkladech konečně schválila aktualizaci vládního usnesení z roku 2015 o rozvoji průmyslové zóny Solnice - Kvasiny. Namísto původně plánovaných 3 miliard poputuje na Rychnovsko dvojnásobná částka.

12.7.2017

Kraj přidal lidem v sociálních službách

Královéhradecko - Od 1. července došlo k navýšení mzdových tarifů pracovníků v sociálních službách s dopadem na mzdy i pro neziskový sektor.

12.7.2017

Kostelec pořídí z dotace kompostéry

Kostelec nad Orlicí - Město pro své občany pořídí z dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí 300 kompostérů o objemu 1050, 800 a 445 litrů.

12.7.2017

Na zámku v Opočně můžete prožít vzestupy a pády středověku

Opočno - V rámci Roku renesanční šlechty nabízí zámek Opočno přednášku Mgr. Matouše Vanči nazvanou „Z měšťana velmožem, z bastarda diktátorem“ o možnostech majetkového a politického vzestupu na přelomu středověku a novověku.

11.7.2017

Orlická galerie otevřela kromě výstav i malířskou dílnu pro děti

Rychnov nad Kněžnou - V prázdninových měsících zpřístupnila Orlická galerie své výstavy a expozice i v pondělí. Po tu dobu je v bohaté nabídce je celkem šest výstav a stálé expozice.

11.7.2017

Městský úřad uzavřel hlavní vchod

Rychnov nad Kněžnou - Kvůli probíhajícím stavebním pracím na pěší zóně došlo k uzavření hlavního vchodu do budovy městského úřadu. K předpokládanému zpřístupnění by v souvislosti s končící rekonstrukcí pěší zóny mělo dojít na konci července.

11.7.2017

Umíte dobrý guláš? Přihlaste se na největší gulášové slavnosti v republice!

Bolehošť - Již sedmým rokem se budou v srpnu konat v Bolehošti soutěže gulášů, kterých se účastní nejen místní, ale i týmy kuchařů a kuchařek z širokého okolí.

11.7.2017

Kostelec čeká odstávka elektřiny

Kostelec nad Orlicí - Hned několika set obyvatel se dotkne odstávka elektrické energie, která se realizuje celkem v devíti ulicích.

9.7.2017

OBRAZEM: Promenáda v kloboucích

Doudleby nad Orlicí, Potštejn - „Preferujeme klobouky krásné, veliké, barevné a neobvyklé. Pánové se nemusí bát, pěkný cilindr, buřinka či sombréro má také šanci zvítězit. Tak neváhejte, pokryjte si Vaše hlavy a vyrazte k nám,“ vzkázali pořadatelé letos už čtvrté Promenády v kloboucích.

9.7.2017

Polští a čeští hasiči spolu soutěžili v Orlickém Záhoří

Orlické Záhoří - Obec Orlické Záhoří uspořádala v sobotu 8. července 10. jubilejní Orlicko-Bystřický putovní pohár – mezinárodní soutěž v požárním sportu. Konal se s podporou Euroregionu Glacensis v rámci projektu Tradice Divoké Orlice.

9.7.2017

Největší „igráček“? Kostelec chce sochu Masaryka z plastu

Kostelec nad Orlicí - Ojedinělým projektem chce Kostelec vzdát hold prvnímu československému prezidentovi.

8.7.2017

Jezdecké závody v Čánce měly rekordní účast

Opočno - Miluješ-li koně, je to doživotně. Je to nemoc, na kterou není žádný lék. To je motto, kterým se řídí v Jezdeckém klubu J+M Čánka. A právě milovníci koní se sjeli v sobotu do Čánky.

8.7.2017

Proměny dřeva přilákaly do Skuhrova milovníky řezbářského umění

Skuhrov nad Bělou - Nejlepší řezbáři z celé republiky se sjeli do Skuhrova nad Bělou, kde se od čtvrtka do soboty konal druhý ročník řezbářského sympozia „Proměny dřeva“.

8.7.2017

Nutné zlo, se kterým se nikdy nesmíří

Rychnovsko - Jednou z nejpoškozenějších obcí na Rychnovsku byla po povodních v roce 1997 Čermná nad Orlicí.

8.7.2017

Hasiči dnes míří do Orlického Záhoří

Orlické Záhoří - Na místním hřišti vypukne v sobotu v pravé poledne Mezinárodní soutěž v požárním sportu s doprovodným programem X. Orlicko-Bystřický putovní pohár.

8.7.2017

Nejlepší čeští řezbáři zamířili do Skuhrova nad Bělou

Skuhrov nad Bělou - Nejlepší řezbáři z celé republiky se sjeli do Skuhrova nad Bělou, kde se v areálu skuhrovského hradu koná druhý ročník řezbářského sympozia s podtitulem “Proměny dřeva”.

7.7.2017

Podpořte akci Mezi horama

Bartošovice v Orlických horách - Opuštěný kostel sv. Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici u Bartošovic ožil až do 9. července akcí Mezi horama, během níž kostel zaplnily výtvory umělců z okolí.

7.7.2017

Běh pro Afriku v Borohrádku

Borohrádek - K závěru školního roku na ZŠ TGM Borohrádek patří tradičně Běh pro Afriku, akce na podporu výstavby české školy v Etiopii.

6.7.2017

Policisté budou o prázninách kontrolovat alkohol za volantem

Královéhradecko - Dopravní policisté se během letních měsíců zapojí do celorepublikového projektu „Řídím, piju nealko pivo!“. Cílem tohoto projektu je zvýšení bezpečnosti na silnicích a snížení rizika dopravních nehod, které by zapříčinili řidiči pod vlivem alkoholu.

6.7.2017

Škoda Letní kino promítá zdarma

Rychnovsko - Čtyři prázdninové víkendy bude Škoda Letní kino v rychnovském Zámeckém parku promítat klasické i současné filmy, a to každý pátek a sobotu až do 19. srpna.

6.7.2017

Hřibů je málo, zato rostou žampiony. U těch hrozí záměna s jedovatými houbami

Královéhradecko - Vyplatí se vzít si na procházku do lesa košík? Mykologové jsou k tomu poněkud skeptičtí. Hub, tedy hlavně těch oblíbených hřibovitých, prý moc není.

5.7.2017

Připravte se na změny v dopravě

Rychnovsko - Ve dnech 5. až 16. července bude na trati 021 - Častolovice - Solnice a zpět výluka železniční dopravy. Po dobu výluky budou všechny vlaky v úseku nahrazeny autobusy.

5.7.2017

V Houdkovicích chystají ve středu výstavu závodních speciálů

Houdkovice - Výstavu závodních speciálů chystají na středu 5. července od 9 hodin hasiči v Houdkovicích na Rychnovsku. Ve spolupráci s JCH teamem přivezou do vsi obrovská lákadla pro milovníky motosportu ve všech svých odvětvích.

4.7.2017

Poškozeným svitla nová naděje

Dobruška - Úřad ombudsmanky tvrdí, že obnovy řízení v kauze „dobrušských aut“ neměly vůbec začít.

3.7.2017

Nejlepší řezbáři zamíří do Skuhrova

Skuhrov nad Bělou - Obec Skuhrov nad Bělou připravuje druhé řezbářské sympozium s podtitulem Proměny dřeva.

3.7.2017

Pobytové středisko otevírá dveře

Kostelec nad Orlicí - Pobytové středisko připravilo prázdninové dílny pro děti i dospělé. Během července a srpna se otevřou brány pro kosteleckou i širokou veřejnost, a to téměř každé úterý od 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení