VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rychnovsko

12.6.2017

V pondělí jednají krajští radní

Rychnovsko - Rada Královéhradeckého kraje se bude na svém dnešním zasedání zabývat návrhem na zahájení výběrového řízení na akci „Rozvoj centrální průmyslové zóny a dopravní infrastruktury - zajištění výkupu pozemků v rámci projektu „Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice-Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu.

11.6.2017

Putování s F. L. Věkem aneb „Netoliko, že je tma, ale nevidím…“

Doobruška - „Netoliko, že je tma, ale nevidím…" Propojit svět nevidomých a „koukavců", to je hlavní myšlenka akce, kterou každoročně pořádají Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých spolu s městem Dobruška.

10.6.2017

Od neděle platí nový jízdní řád

Rychnovsko - Od 11. června budou vlaky i linkové autobusy jezdit podle nového jízdního řádu. Královéhradecký kraj tak vyšel z vstříc především občanům dojíždějícím do zaměstnání.

10.6.2017

V neděli se těšte na Přespolní běh areálem zdraví v Cháborách

Dobruška - Tradiční přespolní běh spojený s náborovým závodem pro všechny generace BUĎ FIT se uskuteční v neděli 11. června v 8 hodin v Areálu zdraví Chábory (tři kilometry od Dobrušky ve směru Rychnov nad Kněžnou).

10.6.2017

Hradišťan otevřel v Přepychách srdce posluchačů

Přepychy - V úterý odpoledne v holínkách a teplákách či montérkách plnili lopatami pytle s pískem a rozváželi je po obci, aby své domovy i obecní majetek ubránili proti velké vodě, a ještě tentýž večer pak s hráběmi likvidovali vše, co bahnitá záplava přinesla s sebou. O tři dny později, v pátek odpoledne ve svátečním zcela zaplnili kostel sv. Prokopa, aby si vychutnali vystoupení souboru Hradišťan Jiřího Pavlici a zároveň podpořili záchranu zdejšího královského nástroje.

10.6.2017

Bosch Fresh festival aneb Ochutnej svět na pardubickém závodišti

Pardubice – Pardubické závodiště se připravuje na Bosch Fresh Festival s podtitulem Ochutnej svět, který se zde uskuteční 17. a 18. června. Bude připraveno hned několik pódií, na nichž se vystřídají taková kuchařská esa, jakými jsou Zdeněk Pohlreich, Oldřich Sahajdák, Petr Stupka, Radek David a další, se svými živými show.

10.6.2017

„Kdybych u sebe neměl foťák, tak bych se asi zbláznil“

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Narodil se v Rychnově nad Kněžnou, teď je jeho domovem Hradec Králové. Je mu 51 let, fotografováním se začal živit před pěti lety a patří mezi nejlepší současné hudební fotografy na světě. Jmenuje se Patrick Marek.

10.6.2017

Milovníci Jawy si dají druhý sraz

Ledce - Celá sobota bude v obci Ledce na pomezí hradeckého a rychnovského okresu patřit milovníkům Jawy a světa motorů.

9.6.2017

Od víkendu si můžete zaplavat na kosteleckém koupališti

Kostelec nad Orlicí - Koupaliště se nachází v klidném prostředí u řeky Orlice v Kostelci nad Orlicí. V blízkosti areálu je parkoviště, koupaliště je však dobře dostupné i na kole, kolem areálu vede cyklistická stezka. Volné chvíle mezi plaváním lze trávit v přilehlé Lípové stráni, kterou vedou tři naučné stezky.

9.6.2017

Veteránskou pouť a pestrý víkend chystají na zámku Kvasiny

Kvasiny - Pestrý víkend připravuje zámek Kvasiny. V sobotu 10. června v 17 hodin se v zámecké kapli bude konat slavnostní pouťová mše.

9.6.2017

V Kvasinách jednali zastupitelé

Kvasiny - Zastupitelé se na na středečním jednání zabývali rozvojem průmyslové zóny Solnice - Kvasiny a problémy, které vyplývají z vládou stále neschválené aktualizace rozvoje zóny z roku 2015.

9.6.2017

Běh areálem zdraví v Cháborách se blíží

Chábory - Již po šestatřicáté se v neděli 11. června uskuteční „Přespolní běh areálem zdraví v Cháborách". Závod O putovní pohár SH ČMS - Sboru dobrovolných hasičů Chábory se letos pořádá na počest 140. výročí založení SDH na Cháborách a je součástí 29. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích.

9.6.2017

Palec nahoru pro cyklostezku Dobruška - Opočno

Rychnovsko - Necelý týden provozu má za sebou cyklostezka Dobruška - Opočno, projekt, o němž starosta Dobrušky Petr Lžíčař s trochou nadsázky prohlásil, že ho stál několik let života.

9.6.2017

Dobrušský úřad rozhodl: „Přijdete o svá auta“

Dobruška - Na protizákonné jednání úředníka z Dobrušky doplácejí nevinní lidé.

8.6.2017

Do hor začaly jezdit cyklobusy

Orlické hory - Cyklobusy do Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku vyjely už první červnový víkend a budou jezdit každou sobotu a neděli včetně svátků až do konce září 2017.

8.6.2017

Putování s F. L. Věkem aneb Přijďte si vyzkoušet život ve tmě

Dobruška - Od čtvrtka až. do 11. června se v Dobrušce koná už 15. ročník setkání zrakově postižených z celé republiky.

8.6.2017

Přepychy čelily velké vodě. Pomáhaly i děti

Přepychy - Úterní bouřky způsobily nejvtší škody ve východních Čechách právě na Rychnovsku.

7.6.2017

Dvanáct církevních staveb se otevře během Noci kostelů

Rychnovsko - V pátek 9. června se otevřou veřejnosti kostely v celé zemi v rámci Noci kostelů.

7.6.2017

Škoda supluje kraj. Postaví za něj silnici

Kvasiny - Ještě v letošním roce chce automobilka rozšířit na své náklady silnici v Kvasinách.

7.6.2017

V Opočně sledují zpoždění spojů

Opočno - Komfortní službu pro cestující zavedli v Opočně.

7.6.2017

Lidé v Solnici se mohou opět cítit bezpečněji

Solnice - Po dlouhých třiceti letech byla v Solnici otevřena nová policejní služebna.

7.6.2017

Odpolední bouřky zatopily sklepy

Rychnovsko - Silný déšť v úterý odpoledne zatopil několik sklepů na Rychnovsku.

6.6.2017

Hasiči měli kvůli bouřce napilno. Především odčerpávali vodu

Královéhradecko, Rychnovsko - Silný déšť zatopil několik sklepů na Rychnovsku.

6.6.2017

Rychnov bude mít nový terminál

Rychnov nad Kněžnou - Dotace, o kterou město požádalo z Integrovaného operačního programu na výstavbu a modernizaci nového dopravního přestupního terminálu, byla schválena.

6.6.2017

Nová služebna se otevírá

Solnice - V úterý v 10 hodin bude v Solnici slavnostně otevřena nová policejní služebna - detašované pracoviště Odboru cizinecké policie.

5.6.2017

Rychle k vodě. Vysoké teploty otevřely mnohá koupaliště dříve

Královéhradecko, Rychnovsko - Většina koupališť v regionu o víkendu otevřela své brány. Zchladit se k vodě vyrazily stovky lidí, nutno podotknout, že řada z nich se vypravila za koupáním do přírody. Plno tak bylo nejen na koupalištích, ale také u rybníků a nádrží.

5.6.2017

V Solnici otevřou novou policejní služebnu

Solnice - V úterý 6. června v 10 hodin bude v Solnici slavnostně otevřena nová policejní služebna - detašované pracoviště Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Hradec Králové.

4.6.2017

Orlický sekáč s báječnou atmosférou zná vítěze

Nebeská Rybná - Návratem k tradicím je soutěž Orlický sekáč, jejíž osmý ročník proběhl v sobotu v Nebeské Rybné v Orlických horách. Pohled na louku vracel diváka o několik desítek, možná i o celou stovku let zpět, do doby, kdy se žilo pomaleji a pole i louky nebrázdila obrovská plechová monstra, ale tráva a obilí „lehaly" pod kosami sekáčů.

4.6.2017

Charita slavila své čtvrtstoletí oceněním nejlepších pracovníků

Neratov - Čtvrtstoletí od svého vzniku si v pátek připomněla Diecézní katolická charita Hradec Králové slavnostní a děkovnou mší v poutním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově a oceněním svých nejlepších pracovníků. Šest z nich bylo vyznamenáno zlatým charitním křížem, šestnáct dalších dostalo kříž stříbrný.

4.6.2017

Poslední žijící pilot R.A.F. Emil Boček navštíví Dobrušku

Dobruška - Město Dobruška a Česká mincovna srdečně zvou na slavnostní projekci dokumentárního filmu „20 minut nad Londýnem" o splněném snu veterána druhé světové války generálmajora Emila Bočka o tom, jak se vloni po neuvěřitelných 71 letech opět proletěl ve svém milovaném stíhacím letounu Supermarine Spitfire.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení