VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Zrcadlo, kdo je nejkrásnější?' ptal se Zeman svého daru

Hradec Králové – Na hodinách v úterý odbilo půl jedenácté a na Pivovarské náměstí v Hradci Králové přijela kolona vozidel s tmavými skly a majáky na střechách doprovázená policejními vozy.

16.4.2014
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman v Hradci Králové.Foto: Deník/ Ondřej Littera

Z jednoho automobilu vystoupil prezident Miloš Zeman a přivítal se nejdříve s personálem Bistra U dvou přátel, které zaměstnává lidi 
s mentálním postižením. Od nich dostal květiny, které prý předá své manželce.

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc přišel na řadu jako druhý.  Ten prezidenta přivítal a omluvil se za špatné počasí se slibem, že další dny bude lépe. „V každém českém regionu je hezky bez ohledu na počasí," glosoval Zeman.

Prezident si prohlédl také prapor kraje. „Proč se klanět praporům cizích států, když se mohu poklonit našim," pronesl Zeman.

Necelou hodinu strávil prezident Zeman v sále Jana Letzela, kde se schází Královéhradecké zastupitelstvo. V sále ho ve stoje přivítala většina koaličních krajských politiků, zástupci pravicové opozice a ředitelé příspěvkových organizací kraje.

Prezident glosoval

Hlava státu si sedla na místo, kde při jednání zastupitelstva sedí právě hejtman. „Dokonce mám lepší křeslo než pan hejtman," pochválil si židli prezident.

Hejtman Franc vychvaloval celý kraj, lákal prezidenta do zoologické zahrady nebo na Kuks. Nevynechal ani Broumovsko a jeho zdroje pitné vody. „Měli jsme tu spor, jestli zde těžit břidličné plyny nebo ne," vyprávěl hejtman. Hlava státu se zhrozila a odvětila: „Proboha ne."

Během projevu hejtmana padla také připomínka, že hradecký kraj byl vyhlášen nejlepší místem pro život a během posledních let se umisťuje na předních příčkách. „Nesouhlasím, že Královéhradecký kraj je nejlepší pro život. Je to Vysočina," usměje se prezident.

Půl hodiny  měli možnost přítomní pokládat hlavě státu otázky. Před jednou z nich si Miloš Zeman kousl do připraveného koláče. „Jen polknu výborný makový koláček a odpovím," pronesl prezident.

Od hejtmana dostal Miloš Zeman jako osobní dar hůl, na které je písmeno G jako Gradec. „V životě se člověk musí opírat vždy o nějakou hůl a je jedno, jestli je fyzická nebo symbolická," pochvaloval si dar prezident. Jako oficiální dar od kraje si odvezl zrcadlo se zlatým rámem od firmy 
z Hořic.

„Velice vám děkuji a slibuji, že ho umístíme na Pražský hrad, aby si ho mohli užít všichni návštěvníci. Ale já se do něj podívám první. Je to pravdivé zrcadlo, protože neříká, že jsem ze všech nejkrásnější," odvětil prezident.

Od zastupitele Josefa Duška dostal také osobní dar – zmenšeninu parního válce. „Pokud někde uvidíte rozbité silnice nebo jejich výstavbu, tak vám to připomene naše setkání. Náš kraj je totiž jediný, kde tyto parní válce v republice i východní a střední Evropě vyrábí.  Také si s ním můžete hrát se svými vnoučaty," vysvětlil Josef Dušek.

Zeman si při předání daru neodpustil jednu ze svých glos. „I politik má někdy plnit roli parního válce," odpověděl s úsměvem na rtech.

Autor: Jan Pruška

16.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Ilustrační foto

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení