VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Život v obci se už vrací do normálu

Zdobnice – Více než samotný výsledek posledních komunálních voleb zajímalo občany Zdobnice to, jak dopadne ustavující zasedání nového zastupitelstva. To se konalo v pátek večer a stihlo se na něm probrat hodně.

20.8.2013
SDÍLEJ:

Orlické horyFoto: Pavel Bednář

Po složení svého slibu přistoupili zastupitelé k tomu nejpodstatnějšímu – volbě starosty, jeho zástupce a předsedů jednotlivých komisí.

„Navrhuji, aby při každé volbě hlasoval i ten, kdo je na funkci nominovaný. Vše tak bude mnohem přehlednější," předestřel dosavadní starosta Bohumil Trpišovský, který byl pověřen správou horské obce.
Vše šlo až překvapivě hladce a jednomyslně byl do čela obce zvolen právě on. Až na jeden případ hlasovalo zastupitelstvo jako jeden muž.

Nesoulad se projevil při volbě místostarosty, kterým se nakonec stal se čtyřmi ze sedmi hlasů Jaromír Valeš. Motivace zastupitelek zvolených za stranu Zdobnice O.K. se plně vysvětlila až při závěrečné debatě.

„Proti panu Valešovi nemáme vůbec nic. Myslely jsme ale, že funkci místostarosty obsadí naše kandidátka, protože naše strana získala nejvíce hlasů. Její mladý věk by byl navíc v některých směrech výhodou," řekla Marie Lapáčková, zastupitelka za stranu Zdobnice O. K.

Zároveň ale všechny, kdo v páteční večer zaplnili sál penzionu Souvlastní, ujistila, že jejich strana akceptuje nutnost spolupráce celého zastupitelstva, protože v horském středisku se kvůli měsíce trvajícím peripetiím nakupilo množství neřešených problémů. Mnohé z nich se probraly již na tomto zasedání.

Jeden z občanů například upozornil na neutěšenou situaci kolem svozu tříděného odpadu. „Do konce roku s tím asi nic neuděláme, ale od toho nového se pokusím se svozovou firmou dojednat jiné podmínky. Zjistím, zda by se na letní a zimní sezonu nedalo zapůjčit několik nádob na odpad navíc," ujistil Bohumil Trpišovský.

Podělit se o své starosti přišli na zasedání také obyvatelé osady Kačerov.
„Zeď u hřbitova se rozpadá a  také cesta do údolí je v neutěšeném stavu. Problémy máme i s chalupářem, který zatarasil obecní cestu a odmítá ji uvolnit," zaznělo z úst dalšího z přítomných.
Zastupitelé se s představiteli občanského sdružení Údolí Kačerov dohodli na brzkém setkání, na němž Kačerovští předají soupis nejpalčivějších problémů.

Pro obec, která se po dva roky nemohla rozvíjet, je asi nejzásadnějším schváleným rozhodnutím to o výměně rozpadajících se oken na všech bytovkách v Kunčině Vsi. Ještě letos by je měla nahradit plastová, která dodá vybraná firma. Tento subjekt byl na nějaký čas předmětem diskuse, ale nakonec byla výměna schválena.

Obyvatelé Kunčiny Vsi se také zajímali o to, kdy a jak bude řešena reklamace stavebních prací, které byly nedávno provedeny na tamní kapli svaté Anny. Fasáda se zde totiž pomalu odlupuje.

Neméně důležitým bylo schválení rozpočtu na příští rok, který je, jako málokde, přebytkový. Obec bude hospodařit s více než pěti miliony korunami, z nichž téměř jeden milion zůstane jako nespecifikovaná rezerva.

Autor: Michal Friček

20.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.

Za útok na strážníka mu hrozí čtyři roky

Rychnov nad Kněžnou - Až čtyři roky vězení hrozí 34letému muži za napadení městského strážníka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení