VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začala „soutěž“ o parkovací karty

Hradec Králové - Město spustilo systém, kam se mohou přihlásit rezidenti z okolí Auparku o parkovací karty.

17.9.2017
SDÍLEJ:

Otevření obchodního centra Aupark v Hradci Králové.Foto: Deník/ Michal Fanta

Po měsících ladění smluv spustilo na začátku tohoto týdne město internetovou stránku, kde se mohou nahlásit lidé bydlící v okolí obchodního centra Aupark a zažádat o parkovací karty. Ty mají kompenzovat ztracená parkovací stání spojená s výstavbou centra. V něm se nachází 800 stání a magistrát po dohodě s investorem vyčlenil pro lidi žijící v blízkém okolí 200 karet. „Cena za měsíční parkovací kartu je 490 korun za jedno vozidlo. Jen pro ilustraci, pronájem parkovacího místa na měsíc stojí podle oficiálního ceníku Auparku tisíc osm set korun,“ uvedl tiskový mluvčí magistrátu Petr Vinklář s tím, že projekt zatím počítá s tím, že jeden člověk může mít více karet. To se však změní v případě, že bude více žádostí, než karet. „V takovém případě bude přidělována pouze jedna karta na příslušnou žádost,“ dodal mluvčí.

Aplikace, která se nachází na stránce: parkovani.aupark.mmhk.cz, poběží měsíc. Jedním z kritérií poskytnutí parkovací karty je i pořadí registrace.

V tomto týdnu dostali lide z ulic v okolí Auparku do schránek leták města, kde je princip získání výhodného parkovacího místa popsaný a vysvětlený.

Již nyní se mohou registrovat a oznámit svůj zájem o jedno nebo více parkovacích míst. „Během jednoho měsíce zjistíme zájem o parkovací karty, pokud bude zájemců více, město přidělí karty podle jasných pravidel. Pokud bude zájem malý, cenu budeme muset zvýšit nebo dohodu na rezervaci parkovacích míst s majitelem Auparku zrušíme,“ dodal Vedlich, který je rád, že se konečně aplikace po měsících plánování spustila a osvětlil i dohodnutou cenu: „Cenu pro okolní obyvatele jsme nastavili tak, aby se městu vrátily náklady na údržbu a energie, které budeme majiteli za parkovací místa platit,“ řekl Jindřich Vedlich.

Internetový projekt kvituje i samotný Aupark: „Jsme velice rádi, že se snad blížíme ke zdárnému konci našeho společného projektu s hradeckou radnicí. Chtěli jsme od začátku řešit parkování nejen pro návštěvníky našeho nákupního centra, ale i pro obyvatele blízkého okolí. Věděli jsme totiž, že parkovací možnosti zde nebyly na optimální úrovni. Snaha pomoci pro nás byla samozřejmostí, protože HB Reavis se vždy snaží být dobrým sousedem,“ informoval marketingový manažer developera Jakub Verner. Do „soutěže“ o parkovací karty se mohou hlásit lidé žijící v okolí obchodního centra. Ty internetová aplikace rozdělila do třech barevných okruhů podle docházkové vzdálenosti a obsahuje 31 ulic.

V tomto týdnu dostali lide z ulic v okolí Auparku do schránek leták města, kde je princip získání výhodného parkovacího místa popsaný a vysvětlený. Je tu i mapka zón.

Kdo může žádat o karty (neúplný seznam):
Zelená zóna: Zamenhofova, Nerudova, Habrmannova, Horova, Nerudova, U Koruny

Červená zóna: Za Škodovkou, Prokopa Holého, Všehrdova, Pavla Hanuše, Kollárova, Haškova

Žlutá zóna: Polákova, Břetislavova, Nádražní

Seznam zón a ulic na: http://parkovani.aupark.mmhk.cz

Autor: Petr Vaňous

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PĚTICE ODVÁŽNÝCH: zleva – David Líbal, Andrea Kulichová, Jakub Píč, Monika Hovádková a Ladislav Líbal. Přihlásili se do adrenalinové televizní soutěže a doufají, že je vyberou.

Pevnost Boyard byla dětským snem. Ten se možná vyplní

Předškoláci, ilustrační foto.

Omluvenky pro předškoláky. Novinka, která přináší papírování a starosti navíc

Koupání u Rozkoše vyřeší biotopem

Královéhradecko, Česká Skalice - Biotopové koupaliště v takové velikosti bude jedním z prvních v celém Královéhradeckém kraji.

Hřiby jako za Mrazíka. Celý region má houbovou sezonu

Královéhradecko - Také východní Čechy žijí houbařením. Z lesů lidé odcházejí s plnými koši.

Evropský šampionát s „dobrušskou“ stopou

Dobruška, Praha - Na pražském Výstavišti se uskutečnilo mistrovství Evropy v Urban golfu.

Špitál v Trutnově projde úpravami

Královéhradecko, Trutnov - Změny v nemocnici kraj rozdělí do tří etap, náklady činí více než 265 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení