VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlak do podhůří nedojede. Na dva dny dostal stopku

Pěčín – Dva dny plné komplikací a najetých kilometrů navíc. Řidiči směřující po silnici z Pěčína do Rokytnice v Orlických horách anebo na druhou stranu musejí na začátku října počítat s uzavírkou a objížďkami. Železniční přejezd v obci se dočká opravy. Pro některé patřil k těm zoufalým a nebezpečným místům, jiní se kloní spíše k táboru těch, kterým zas natolik „katastrofální" nepřipadá. Nicméně v úterý 1. října a ve středu 2. října po trati neprojede jediný vlak a od sedmé hodiny ranní až do šesté večerní toto místo obsadí pracovníci Správy dopravní a železniční cesty.

26.9.2013
SDÍLEJ:

NEJKOMPLIKOVANĚJŠÍ bude trasa náhradní autobusové dopravy namísto vlakového spojení na trase Vamberk Rokytnice v Orlických horách. Na mapě jsou vyznačená místa, kde bude autobus zastavovat. Foto: České dráhy

„Oprava byla jistě velmi potřebná. Jedna polovina přejezdu byla v obzvlášť špatném stavu. Fakt, že přišla právě před zimou, vítám. Určitě by byla jinak situace o hodně horší," říká starosta Pěčína Miroslav Petr.

Zda však byl tím skutečně nebezpečným místem, soudit nehodlá. „To po mě nechtějte," poznamenal.

Ti, kteří místem projíždějí pravidelně do práce, však mají jasno. „Musím říct, že z osobní zkušenosti je přejezd ve velmi špatném stavu. Oprava byla určitě nutná," podotkl Libor Dostál ze silničního úřadu okresního města, které schvalovalo potřebné objížďky.

Havarijní stav? Asi ne, ale je to třeba

Podobně hovoří i Libor Toncr, který místem projíždí denně. „Stav přejezdu nebyl ideální, ale nemyslím si, že by se jednalo o havarijní stav. Každopádně je dobře, že se opraví. Blíží se zima a ta by dala místu ještě pořádně zabrat," hodnotí situaci.

Z objížďky ale už tolik nadšený není. „Ještě, že to jsou jen dva dny. Komplikace to samozřejmě bude. Člověk musí počítat s časovou rezervou a k tomu také najede více kilometrů. Obzvlášť náročné to bude nejspíš pro nákladní dopravu," poznamenal Libor Toncr.

Pro cestující hromadné autobusové dopravy bude platit trochu jiný režim. Ti, kteří pojedou linkou Audis busu, nemusejí počítat téměř ani s minutou navíc. „Spoje na této licenci ve směru od Pěčína budou jezdit až k rekonstruovanému železničnímu přejezdu.

Zde dojde k vystoupení cestujících, kteří přejdou daný přejezd a na druhé straně nastoupí do připraveného vozidla náhradní dopravy, které dokončí dané spoje dle jízdního řádu. Spoje v protisměru od Rokytnice budou řešeny stejným způsobem," uvedl v oficiálním stanovisku Jan Sedunka, technolog veřejné dopravy společnosti OREDO, která provoz zajišťuje.

Objížďka jedenáct kilometrů

Hůře však na tom budou cestující, kteří pojedou s autobusy společnosti ČSAD Ústí nad orlicí. Tady půjde o sedm spojů, které budou muset využít objízdnou trasu přes Slatinu nad Zdobnicí, Žamberk a dál do Rokytnice.

„Na těchto spojích nebudou obslouženy zastávky Pěčín, hostinec a Rokytnice v Orl.h.,Vánoční ozdoby z důvodu zajišťování těchto spojů autobusy dlouhými 12 metrů, které by se nemohly na polních cestách u železničního přejezdu otočit. Vzhledem k prodloužení trasy těchto spojů vedením objízdnou trasou přes Žamberk o 11 kilometrů, lze ve dnech objížďky předpokládat zpoždění o hruba 15 minut," odhadl ve stanovisku Jan Sedunka.

Vlaková doprava bude nahrazena taktéž autobusy, jelikož uzavírka přejezdu v Pěčíně potrvá oba dva dny od 7.10 do 18 hodin.

Autor: Barbora Zemanová, Silvie Špryňarová

26.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení