VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipovací čtenářské klání: Uhádněte nové poslance

Východní Čechy /SOUTĚŽ DENÍKU/ - Agentury na průzkumy veřejného mínění se předhánějí ve volebních odhadech, kolik která strana získá ve volbách procent hlasů. Nechme však tyto, svými rozdílnými výsledky někdy až pochybné, výzkumy stranou. Nás totiž ve sněmovně budou zastupovat konkrétní poslanci. Kteří to budou?

13.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Miroslav Elsnic

Východočechy budou ve sněmovně zastupovat konkrétní poslanci. Dvacet jedna lidí z masa a kostí z našeho regionu, jehož obyvatelům budou odpovědní. Bez ohledu na barvu jejich stranické knížky.

Kteří poslanci to budou? Čtenáři, zkuste je uhádnout!

Deník vyhlašuje velkou tipovací čtenářskou soutěž na jména 21 budoucích východočeských poslanců. V příští sněmovně totiž podle všeho zasedne 11 poslanců za Královéhradecký a 10 poslanců za Pardubický kraj.

Třicetilitrový sud královédvorského piva Tambor vyhraje ten čtenář či čtenářka, který před volbami uhádne nejvíc jmen budoucích poslanců. Vyhodnocení soutěže proběhne bezprostředně po vyhlášení volebních výsledků.

Své tipy posílejte na adresu kamil.dubsky@denik.cz.

Během celé volební kampaně můžete tipy na budoucí poslance a jejich pořadí sledovat na stránkách tištěného Deníku, nebo na našem webu hradecky.denik.cz/volby.

Ilustrační fotoVyhrajte sud piva Tambor!

* Vítězný čtenář, který v soutěži Deníku uhodne nejvíc správných jmen 21 příštích východočeských poslanců, obdrží od Deníku 30litrový petajner (jednorázový plastový sud) královédvorského piva Tambor.

* Druhý nejúspěšnější čtenář vyhrává 20litrový petajner piva Tambor.

* Třetí v pořadí pak dárkové balení lahvového piva Tambor.

* V případě rovnosti počtu správných jmen vyhrává čtenář, který svůj tip zaslal dříve.

Své tipy na poslance posílejte na e-mail kamil.dubsky@denik.cz pod heslem volební soutěž. Nezapomeňte připojit své telefonní číslo a bydliště. Konec hlasování bude v okamžik zahájení voleb, tedy v pátek 25. října ve 14 hodin.

Vyhodnocení soutěže proběhne bezprostředně po volbách. Průběžné tipy, kterým kandidátům dávají čtenáři největší šance na zvolení do sněmovny, můžete sledovat na webu www.hradecky.denik.cz/volby.

Kandidujících stran a kandidátů je takové množství, že je nemožné je přetiskovat na stranách Deníku. Některé subjekty své lídry doposud nepředstavily, průběžně však kandidátky budeme na stránkách www.hradecky.denik.cz/volby doplňovat. Kompletní seznamy včetně volebních čísel kandidujících stran budou známy 3. října, kdy se rovněž objeví na volebním webu Českého statistického úřadu www.volby.cz.

Pozor na zrádný efekt kroužkování
V soutěži Deníku o jména budoucích poslanců mají větší šanci obstát šťastní tipéři než zkušení politologové. Nasvědčují tomu výsledky posledních sněmovních voleb 2010, které výrazně ovlivnila tehdejší „kroužkovací" revoluce.

Tisíce voličů naštvaných na politické dinosaury v touze po nových tvářích uposlechly výzev na sociálních sítích a masivně využily možnost dávat jednotlivým kandidátům preferenční hlasy. A ze vzdoru ke zkostnatělým stranickým sekretariátům kroužkovaly neznámá jména ze spodních míst kandidátek.

Do sněmovny se tak z východních Čech dostali z posledních míst kandidátek lidé, kteří na nich původně figurovali jen co do počtu: poslanec ODS Jan Pajer z Velkého Třebešova na Náchodsku nebo Jan Chvojka z Chrudimě, který sloužil jako doplnění kandidátky ČSSD.

Zejména v Pardubickém kraji nezůstal kámen na kameni: z deseti poslanců za kraj svůj mandát tady obhájil jediný, ostatní byli nováčky. Ze dna kandidátky byli i dva ze tří pardubických poslanců ODS. A z deseti lídrů parlamentních stran v obou východočeských krajích se do sněmovny dostali jen tři…

Budou voliči kroužkovat i letos? „Doufejme. Když se podívám na některé kandidátky, na kterých zůstaly staré tváře, které sedí v Parlamentu někdy až dvacet let, tak zásadní generační výměna by byla potřeba," míní politolog Jiří Štefek.

KOMPLETNÍ KANDIDÁTKY:

ODS

Královéhradecký kraj - http://www.ods.cz/volby2013/kandidatni-listina/kralovehradecky

Pardubický kraj - http://www.ods.cz/volby2013/kandidatni-listina/pardubicky

ČSSD

Královéhradecký kraj - http://www.cssd.cz/volby/kandidatky/kralovehradecky-kraj/

Pardubický kraj - http://www.cssd.cz/volby/kandidatky/pardubicky-kraj/

TOP 09

Královéhradecký kraj - http://www.top09.cz/volby/2013-poslanecka-snemovna/#kand

Pardubický kraj - http://www.top09.cz/volby/2013-poslanecka-snemovna/#kand

KDU-ČSL

Královéhradecký kraj - http://kdu-csl.cz/getmedia/b0564d02-362c-4856-a901-08e72ad3190b/KDU-CSL---KL-PSP2013-HKR.pdf.aspx

Pardubický kraj - http://kdu-csl.cz/getmedia/48f1bb7a-42a1-4f8a-a749-055db5acc3e3/KDU-CSL---KL-PSP2013-PCE.pdf.aspx

KSČM

Královéhradecký kraj - http://www.kscm.cz/volby-a-akce/kralovehradecky-kraj

Pardubický kraj - http://www.kscm.cz/volby-a-akce/pardubicky-kraj

Strana zelených

Královéhradecký kraj - http://www.zeleni.cz/kralovehradecky-kraj/

Pardubický kraj - http://www.zeleni.cz/pardubicky-kraj/

Strana svobodných občanů

Královéhradecký kraj - http://volby.svobodni.cz/kandidati/kralovehradecky/

Pardubický kraj - http://volby.svobodni.cz/kandidati/pardubicky

Ano

Královéhradecký kraj - http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/tiskove-zpravy/predstavujeme-lidry-kandidatek-ve-vsech-krajich-12670.shtml#_kralovehradecky

Pardubický deník - http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/tiskove-zpravy/predstavujeme-lidry-kandidatek-ve-vsech-krajich-12670.shtml#_pardubicky

SPOZ

Královéhradecký kraj - http://files.spoz2013.cz/upload/3.%20kralovehradecky2013.pdf

Pardubický kraj - http://files.spoz2013.cz/upload/3.%20parbubick%C3%BD2013.pdf

Úsvit přímé demokracie

Královéhradecký kraj - http://www.hnutiusvit.cz/kandidati-2013/kralovehradecky-kraj/

Pardubický kraj - http://www.hnutiusvit.cz/kandidati-2013/pardubicky-kraj/

Česká pirátská strana

Královéhradecký kraj - http://www.pirati.cz/regiony/kralovehradecko/volby2013/kandidatka

Pardubický kraj - http://www.pirati.cz/regiony/pardubicko/volby2013/kandidatka

Kandiátní listiny dalších stran a hnutí najdete například na webech krajských úřadů nebo na stránkách Českého statistického úřadu


Autor: Kamil Dubský

13.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Týniště oslavilo návrat do Olšiny výhrou nad Broumovem

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

Ochutnávka života v renesanci se nabízí v Opočně

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Po nárazu do mostku odvážela řidiče sanitka

Albrechtice nad Orlicí - V pondělí dopoledne kolem desáté hodiny došlo na silnici z Albrechtic nad Orlicí do Borohrádku k nehodě osobního auta, které narazilo do mostku.

Přepychy vstřelily čtyři branky za dvanáct minut a slavily výhru

Rychnovsko - Nejvyšší okresní fotbalová soutěž pokračovala o víkendu zápasy druhého kola.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení