VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přenechá vydra Eliška studánku cyklistům?

Hradec Králové - Při modernizaci dopravního uzlu u Grandu chce město vystavět nový podzemní parkovací dům pro kola.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Město dokončuje studii modernizace přestupního uzlu u Grandu, která prověřuje a navrhuje varianty úprav jednoho z nejvýznamnějších veřejných prostranství historického centra města. Dotkne se i Elišky či Kloboučku? Foto: DeníkFoto: Deník

Zmizí oblíbené občerstvení U Kloboučku nebo nedaleká studánka s vydrou Eliškou? Městští architekti teď prověřují, kam by u Grandu umístili nové podzemní parkoviště pro kola. To chce město vybudovat společně s přestavbou zdejšího důležitého dopravního uzlu.

Opatření proti zlodějům

Nejdříve však v letech 2020 či 2021. „O podzemním parkovišti v této lokalitě uvažujeme. Kromě hromadné dopravy je totiž také důležitým cyklistickým uzlem. Bohužel zde dochází i ke krádeži kol. Tomu chceme zabránit,“ uvedl náměstek Jindřich Vedlich.

Hradec je v republice znám svými parkovacími věžemi pro kola – na Riegrově náměstí a u OC Futurum. V případě plochy u Grandu však chce kola „schovat“ pod zem. „Díky rázu zdejšího prostranství, a také s ohledem na fakt, že se pohybujeme v lokalitě u Grandu na hranici Městské památkové rezervace a Městské památkové zóny, nelze tu uvažovat o jiné možnosti, než o parkovišti pod povrchem,“ dodal náměstek Jindřich Vedlich s dodatkem, že celkové řešení vyplyne až s dalšího jednání s architekty a památkáři. Doposud tak není jasné, zda budou cyklisté svá kola parkovat v místech, kde nyní stojí občerstvení U kloboučku nebo skulptura vydry Elišky se studánkou. „Vše je teprve otázkou dalších jednání,“ dodal náměstek. Kromě cyklověže chce město v první dekádě dvacátých let přestavět i samotný dopravní uzel u Grandu.

Současně probíraná varianta počítá například s přesunutím současné zastávky u hotelu Grand tak, aby nebyla přímo v křižovatce a jedním přechodem pro chodce, který nebude zasahovat do zastávky MHD. Město si od toho projektu slibuje zklidnění automobilové dopravy v centru města.

Rozhodnou projektanti

Nyní projektanti začnou připravovat detailnější návrh záměru. Město zároveň bude jednat s majiteli okolních domů, provozovateli obchodů či restaurací ohledně možnostech a způsobu zásobování, které v této lokalitě v současnosti velmi komplikuje dopravní situaci i provoz chodců na chodníku. „Zvolená varianta nemusí znamenat finální podobu křižovatky, jde o nejlepší řešení z pohledu projektantů a urbanistů. Počítáme, že se k ní vyjádří i lidé bydlící v okolí a místní podnikatelé, jejichž připomínky se případně mohu zapracovat do konečné podoby,“ dodal náměstek Vedlich.

Autor: Petr Vaňous

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Začínají kurzy pletení z pedigu

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Východní Čechy, Dvůr Králové - Pětiletá samice ohroženého nosorožce dvourohého Eliška zemřela. Příčinou smrti nadějného jedince je podle královédvorské zoo nešťastná náhoda.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení