VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Metrostav už ví, že voda do kopce neteče

Hradec Králové - Otevření zfušovaného hřiště na Slavii se opět odkládá.

16.9.2017
SDÍLEJ:

Valouny místo jemné drtě a odvod vody do kopce. To vše skrývá podzemí „umělky“ na Slavii.Foto: archiv Slavie Hradec

Po dlouhých třech letech a několika reklamacích si firma Metrostav na ploše hradecké Slávie snad konečně uvědomila neúprosnost fyzikálních zákonů, které hovoří o tom, že voda do kopce prostě sama neteče.

I proto se opět posouvá otevření hřiště s umělou trávou. Na zfušovanou práci se přišlo letos v létě při opakované opravě hřiště, které je již několik měsíců zapovězeno milovníkům kulatého nesmyslu a při sebemenší přeháňce se ocitá pod vodou. „Další oprava přišla na řadu na začátku letošních prázdnin. Když se sundal travní koberec přišel déšť, který další práce zastavil. Voda totiž opět zůstala na ploše,“ uvedl vedoucí střediska sportovišť hradeckých Technických služeb Michal Koťan, kterého v tu dobu vůbec nepřekvapil pohled, který se mu naskytl, když dělníci posléze odkryli podklad hřiště skrývající drenážní trubky. „Ty byly z hřiště odváděny tak, že jejich vyústění směřovalo do kopce. A jak je známo, voda skutečně do kopce neteče,“ nechal se slyšet Michal Koťan.

Hřiště s umělou trávou však nemá problém pouze s drenážními trubkami. Problematické je i samotné podloží pod „umělkou“.

Kameny jak melouny

To dle Michala Koťana rozhodně svým složením neodpovídá projektové dokumentaci. Podle ní měl mít pod sebou „trávník“ jemnou drť a dále několik vrstev čistého kameniva různých velikostí. „Pod pojmem kamenivo si však rozhodně nepředstavuji valouny velikosti malého melounu či kusy cihel,“ nebral si servítky Michal Koťan, který dosavadní práce zhotovitele bere jako velký malér.

Trpělivost s Metrostavem dochází i hradeckému magistrátu. „Celkově je to šlendriánsky nekvalitně provedená práce,“ nechal se slyšet náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich, který, stejně jako samotný magistrát, dává pražské firmě poslední šanci napravit si v Hradci už tak pošramocenou pověst. „Metrostav se na nás obrátil s žádostí o prodloužení termínu s tím, že neprovede pouze výměnu travnatého povrchu, ale kompletně vymění všechny konstrukční vrstvy. Toto ještě musí posvětit zastupitelstvo města,“ dodal Jindřich Vedlich s tím, že oprava má být hotova do konce letošního listopadu a do ledna příštího roku by měl Metrostav zařídit potřebnou certifikaci od FAČRu. V nové smlouvě je navíc zakotven bod podle kterého bude záruka na celé dílo pět let po udělení certifikace.

VIDEO: Na hradeckou Slavii se znovu vrátily bagry

Milionové sankce

„Pokud ani tato nová rekonstrukce nebude úspěšná, budeme po Metrostavu uplatňovat sankce. Tedy deset tisíc za každý den,“ dodal náměstek primátora (Firma Metrostav zatím městu dluží na pokutě z prodlení za reklamaci přes tři miliony korun - pozn. aut.).

„I nad touto variantou jsme uvažovali, ale v takovém případě hrozí, že se jednání a soudní spory potáhnou léta a hřiště bude dál ležet ladem,“ uvedl náměstek primátora. Připustil však, že v případě dalšího neúspěchu bude město sankce vymáhat.

Autor: Petr Vaňous

16.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Chystá se „Týden hokeje“ v Opočně

Dvoukilometrové ocelové lano na nové čtyřsedačkové lanovce Family Express v Černém Dole ponese 78 sedaček, zaplétal ho tým v čele s rakouským odborníkem Erwinem Gurschlerem.
22

Rakouský expert pletl ocelové lano na nové černodolské lanovce

Horská služba si vybrala lyže z Žacléře

Královéhradecko, Žacléř /FOTO/ - Doslova na zelené louce, coby kamenem dohodil k fotbalovému stadionu místního Baníku, postavil Milan Luštinec v roce 2000 v Žacléři halu, ve které se rodí lyže pro Čechy, Australany i Korejce.

Kupujeme život zvířat, řekl ochranář před spálením rohoviny

Královéhradecko, Dvůr Králové /FOTO/ - Zoo Dvůr Králové po třech letech v úterý odpoledne spálila zásoby nosorožčí rohoviny. Demonstrativně tím upozornila na nelegální obchodování se surovinou, kvůli níž pytláci vyvražďují zvířata ve volné přírodě.

„Sváteční“ turnaj nohejbalistů v Rychnově už za týden

Rychnov nad Kněžnou - Tělocvičná jednota Sokol Rychnov nad Kněžnou pořádá ve sváteční čtvrtek 28. září druhý ročník „Amatérského nohejbalového turnaje trojic“.

Silničáře brzdí počasí, čtyřpruh u Úlibic neopraví

Královéhradecko, Jičínsko - Město je téměř na všech příjezdových komunikacích obklíčeno silničáři. Před nástupem podzimu zhotovitele oprav tlačí čas, ale také brzdí počasí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení