VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hýřit nebudou. Raději dají do pořádku svůj majetek

Rychnov nad Kněžnou - Návštěvníci Poláčkova léta se dočkají důstojnějšího prostředí.

28.2.2013
SDÍLEJ:

Poláčkovo létoFoto: Archiv

Největší město okresu rozhodně není v situaci, kdy by si mohlo dovolit nějak rozhazovat. Jeho vedení si je nepříznivého dědictví vědomo, a proto se snaží městské finance ozdravit.


Z letošního rozpočtu, který byl schválen již v prosinci, tak budou kromě nezbytných provozních výdajů hrazeny hlavně opravy stávajícího majetku.
Většinu občanů snad potěší zpráva, že radnice bude pokračovat v opravách chodníků, které mají mnohdy k ideálu daleko. Tyto práce se dotknou například ulic Na Drahách, Strojnická, Mírová, ale nezapomene se ani na okrajové městské části. Dalších metrů dlažby se tak dočkají obyvatelé Rovně a Dlouhé Vsi.


Těšit se ale mohou i jinde. „Chtěli bychom postavit novou autobusovou zastávku v Litohradech. Bylo by dobré pro tuto část města něco udělat. Veřejná doprava je tam hodně využívaná, ale v místě stojí jen plechový přístřešek pro oba směry," řekl starosta Jan Skořepa s tím, že součástí dvousettisícové investice by mělo být i vydláždění nástupní plochy.


Významněji by se mělo pohnout i s léta neuzavřenými záležitostmi. Důstojnější kulisy by se tak mělo dočkat dějiště proslaveného festivalu Poláčkovo léto.
„Práce na zámecké jízdárně trvají již asi třináct let. Chceme proto tento objekt dovést do stavu, ve kterém by mohl být zkolaudován," řekl dále starosta s tím, že původně zamýšlená půlmilionová injekce byla na únorovém zasedání zastupitelstva navýšena na více než milion korun.


Z těchto prostředků bude upravena elektroinstalace a budou pořízena nová osvětlovací tělesa. Díky rozšíření sociálního zázemí by měly být nedůstojné fronty před dámskými toaletami známé z masovějších akcí minulostí. Dojít k nim by navíc mělo být možné po novém schodišti z pískovcových kvádrů, které prozatím nemají využití.


Reprezentativnější podobu by mělo získat i okolí kulturního zařízení, jehož vzhled stále narušuje plechový plot a přístup po betonových panelech.


Pod rezavou lávkou teče pitná voda


Po investicích ale volá i další městský majetek. „V brzké době bude opravena lávka pro pěší ve Zbuzanech. Někteří lidé považují tuto investici za zbytečnou, ale je potřeba si uvědomit, že pod lávkou se nachází hlavní přívod pitné vody do města. Pokud by měla spadnout, byl by to vážný problém," vysvětlil Jan Skořepa s tím, že tato zakázka již byla vysoutěžena za méně než dva miliony korun.


Letos by také mohla začít první etapa dlouho očekávané rekonstrukce základní školy Kolowratská. V ideálním případě by se mohli řemeslníci v létě pustit do opravy střechy a zpevnění budovy ocelovými táhly, protože historická stavba nemá věnec. Výběrové řízení na tuto akci bude ale teprve vypsáno.
Po opravě volá také střecha v areálu bývalé školy v přírodě a z rozpočtu by se mělo dostat i na výměnu oken v několika desítkách městských bytů.

Autor: Michal Friček

28.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Ilustrační foto

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení