VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festivaly možná na hradeckém letišti skončí

Hradec Králové - Hradci hrozí, že přijde o Hip Hop Kemp i Rock for People.

28.4.2016
SDÍLEJ:

Rock for People v Hradci Králové.Foto: Deník/ Michal Fanta

„Jestli se nedohodneme, přestěhujeme festivaly jinam!" Tento ostrý vzkaz vyslal směrem 
k hradecké radnici Radek Maliník. Muž, který stojí za vznikem Hip Hop kempu či přestěhováním festivalu Rock for People z Českého Brodu na hradecké letiště. Tomu se nelíbí, že rada města „odsunula" jeho firmu Festivalpark, která se dlouhodobě stará o chod festivalů, na druhou kolej. To když na svém jednání rozhodla, že své pozemky, které jsou součástí areálu, pronajme jinému subjektu. 
I když se jedná jen o dvacet procent celkového prostoru, jde podle Radka Maliníka 
o patovou situaci, která 
ve svém důsledku může vést i k tomu nejčernějšímu scénáři, tedy že dlouhodobě hojně navštěvované festivaly z hradeckého letiště zmizí.

„Dlouhodobě mám pronajaty zbývající pozemky. Ovšem všechny se navzájem kryjí a kříží. Jednoduše řečeno. V případě těch dvaceti procent se jedná o klíčové pozemky a město bez nás nic neudělá a já bez města jen s velkými obtížemi," řekl Radek Maliník s tím, že klíčové jsou hlavně „městské" hangáry.

Nuda v Hradci? Možná skončí velké festivaly

Nedávno rozvířila hradeckou veřejnost reklama na pardubické muzeum - Nudíte se v Hradci? Teď reálně hrozí, že tam nudy přibude. Tedy v případě, že Radek Maliník naplní své hrozby 
a zaběhnuté festivaly Rock for People nebo Hip Hop Kemp přestěhuje z krajské metropole do jiné destinace.

„Člověk něco vymyslí, postaví, naleje do toho spoustu peněz a nakonec nevyhraje výběrové řízení? A to přesto, že nabídl nejvyšší cenu," rozčílila Radka Maliníka zpráva, že hradečtí radní „nectili" předchozí rozhodnutí, kdy při minulých řízeních firmy Radka Maliníka vyhrávaly.

Kdo kolik nabídl? (v Kč)
PLAY FAIR FEST - 2 394 630
HDTS POWER - 2 000 222
PROXIMA SPORT - 1 899 552
FESTIVALPARK - 1 768 965
(Firma HDTS se stala vítězem výběrového řízení.)

Vyšší nevyhrála

Letos mu však nepomohlo ani to, že jeho firma PLAY FAIR FEST nabídla nejvyšší cenu. Výběrové řízení naopak ovládla firma HDTS POWER, která má 
v obchodním rejstříku jako hlavní zdroj obživy napsáno: silniční motorová doprava – nákladní vnitrostátní provozovaná vozidly o největší povolené hmotnosti do 3,5 tuny.

„V posledních dvou letech jsem ve výběrových řízeních na Festivalpark de facto vyhrál už potřetí, respektive dvakrát já a jednou firma, která měla do Festivalparku vstoupit jako investor. Ve dvou předešlých případech bylo řízení zrušeno s odůvodněním, že město nemá jasnou koncepci rozvoje letiště," napsal Deníku Radek Maliník, který za posledním krokem vidí dlouhodobé spory s primátorem města Zdeňkem Finkem.

Jedeme dál?

„Není to otázkou posledních dnů či týdnů, ale s panem primátorem válčíme již dlouhodobě. On prý se mnou problém nemá, ale není to pravda. Například se již několikrát vyjádřil, že nemá rád Hip Hop Kemp," uvedl Radek Maliník, který teď zvažuje spolu s právníkem další kroky. Jedním z nich bude podání rozporu na proběhlé výběrové řízení. Zároveň se chce spojit 
s novým pronajímatelem a domluvit se na případné spolupráci.

„Pokud se dohodneme 
na přijatelné variantě, nevidím důvod situaci dál hrotit a vše poběží po zaběhnutých kolejích. Pokud se však nedohodneme, budeme hledat pro naše festivaly nové umístění. A to již pro letošní ročníky," dodal Radek Maliník.

Zbytečná nervozita

Náměstkyně primátora Romana Lišková se naplnění černého scénáře neobává. „Pan Maliník zbytečně vytváří nervozitu. Nevidím žádný důvod, proč by festivaly neměly pokračovat," řekla náměstkyně s tím, že u vítěze nerozhodovala cena, ale přidaná hodnota vítězného návrhu. „Rozhodli jsme se proto, že vítězná firma nám nabízí navíc zhodnocení našich nemovitostí (úlů a komunikací) ve výši čtyř milionů korun," informovala Deník Romana Lišková a dodala, že firma, kde Radek Maliník figuroval, sice nabídla o 300 tisíc více, ale neměla bohatou minulost. Založena byla totiž v loňském roce. „Domnívám se, že oba subjekty se nakonec domluví. Oba chtějí generovat zisk. A my festivaly budeme dál podporovat," doplnila informaci Romana Lišková.

„Zfetovaný kluk mi skočil pod auto," zlobil se muž z Pouchova

Hip hop kemp v Hradci Králové. Ilustrační snímek.Hradec Králové - Třiadvacetiletá studentka Nikola Tučková z Pouchova má hradecký Festivalpark co by kamenem dohodila a každé léto si tak ona i její sousedé „užívají" festivalové veselí se vším všudy. Přiznává, že by řadě místních zrušení festivalů vůbec nevadilo. „Já s tím takový problém nemám, ale v mém okolí jsou hodně negativní reakce a určitě by místní byli rádi, kdyby se to přesunulo jinam," říká s tím, že nejhorší zkušenosti jsou se srpnovým Hip Hop Kempem. „Na ten jezdí hlavně Poláci a ti nemají žádné zábrany - ničí majetek, sprejují. Problémem je taky doprava. Pokaždé, když v době festivalu jedu kolem areálu autem, bojím se, že někoho přejedu," dodává.

Její slova potvrzuje i šestapadesátiletý Jaroslav rovněž z Pouchova: „Když pominu ten rámus až do noci, tak mi vadí, jak se tady ti lidé potulují. Loni mi jeden zfetovaný kluk u letiště skočil zčistajasna pod auto a když jsem na něj zatroubil, začal mi jako smyslů zbavený mlátit se svými kumpány do kapoty," popisuje své zážitky z loňského srpna starší muž.

Že festivaly přidělávají policistům čím dál větší práci, potvrzují ostatně i statistiky. „Na základě statistických zjištění z let 2012-2015 je jednoznačně prokázáno, že v období letních prázdnin dochází ve zvýšené míře na území Hradce Králové k páchání přestupků," potvrdila mluvčí magistrátu Magdaléna Vlčková.

Autor: Petr Vaňous, Michaela Zumrová

28.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Ministerstvo kultury. Ilustrační foto.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Tři stovky dobrovolníků čistily Krkonoše

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Od sobotního rána probíhal na území Krkonošského národního parku podzimní úklid hor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení