VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Krkonoš pojedete v zimě po opravených silnicích

Podkrkonoší – Nejrozsáhlejší silniční stavební akce v rámci projektu rozšíření průmyslové zóny Vrchlabí je hotova.

26.12.2015
SDÍLEJ:

Nová silnice ve Studenci.Foto: Jiří Langer

Za rok a půl a 145 milionů korun byla opravena silnice ze Studence do Dolní Branné, která je součástí zásobovací trasy mezi jednotlivými závody společnosti Škoda Auto.

Co se opravilo
Rekonstrukce se týkala úseků dvou silnic druhé třídy v celkové délce 7,5 kilometru.
„Jednalo se o poměrně náročnou stavbu. Práce na 7,5 kilometru zahrnovaly mimo jiné i rozšíření silnice o stoupací pruh, díky kterému je úsek bezpečnější.

V tomto úseku byla instalována meteohláska, která bude informovat správce komunikace například o hrozícím spadu sněhu či náledí," popsal radní Josef Dvořák, který je odpovědný za oblast investic v Královéhradeckém kraji. Že nově zrekonstruovaná silnice bude bezpečnější a pomůže plynulosti dopravy, potvrdil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Tento úsek v zimě často blokovaly uvízlé kamiony, proto byl směrově upraven a rozšířen o nový stoupací pruh," doplnil hejtman. Dále se rekonstruovaly dva mosty a 21 propustků, opravovala se dešťová kanalizace nebo se předláždily chodníky. Provedení takové stavby nebylo možné za provozu. Probíhalo proto za úplné uzavírky a po etapách.

Náklady
Celkové náklady na rekonstrukci úseků činí 145 milionů korun s DPH. Největší část nákladů pokryla státní dotace Ministerstva průmyslu a obchodu ve výši 112 milionů korun. Liberecký kraj přispěl 23,5 milionu korun a Královéhradecký kraj, který celou zakázku administroval, 9,5 milionu korun. Zhotovitelem stavby byly Vodohospodářské stavby s.r.o. Teplice.

Celá stavba byla zahájena v červenci 2014, po roce pak byly zprovozněny první tři úseky ve Studenci, tedy silnice II/293. Ostatní části stavby silnice II/295 ze Studence do Dolní Branné jsou zprovozněny v tomto týdnu. Některé stavební práce budou pokračovat ještě v příštím roce, jsou to zejména opravy objízdných tras, odstranění vad a nedodělků týkajících se úprav okolí, a vodorovné značení v plastu. V rámci rozšiřování průmyslové zóny se v těchto dnech dokončuje zprovoznění nového mostu s kruhovou křižovatkou ve Vrchlabí v rámci akce I/14 Vrchlabí, Nerudova – Nádražní.

Celá tato akce bude dokončena v roce 2016. Dále je v plánu ještě oprava silnice II/295 z Dolní Branné ke křižovatce se silnicí I/14 ve Vrchlabí a rekonstrukce ulice Dělnická ve Vrchlabí. Veškeré práce na rozšíření zóny mají být hotovy do roku 2017. Celkové náklady dosahují částky 448 milionů korun, z čehož 48 miliony přispívá Královéhradecký kraj a 39 miliony kraj Liberecký. Zbytek tvoří státní dotace.    (vc)

Autor: Redakce

26.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Eliška zamířila do Tanzanie loni.

Eliška uhynula. Dvorský nosorožec v Tanzanii podlehl zranění

Postel, hospoda, kostel míří do Dobrušky

Dobruška - Ve Společenském centru-Kině 70 se ve středu 18. října od 18 hodin uskuteční talk show kněze, moderátora a spisovatele Zbigniewa Czendlika s názvem Postel, hospoda, kostel, jejíž součástí bude i autogramiáda stejnojmenné knihy.

Chtěli výstavu k výročí roku 1938. Úředník ministerstva je označil za opilce

Královéhradecko, Trutnov - Místo podpory členové spolku Stachelberg, který spravuje muzeum historie nad Trutnovem, schytali od státního úředníka spršku urážek. Chtěli přitom jen upozornit na historické události v roce 1938 a ucházet se o grant ministerstva kultury.

Projekt, který pomůže seniorům

Kostelec nad Orlicí - Pečovatelská služba Kostelec nad Orlicí se připojila k projektu „Zapojení rodiny a blízkých do péče jako společná cesta k co nejkvalitnějšímu životu“.

Přes překážky se místo koní vydali běžci

Východní Čechy, Pardubice - Překážky Velké pardubické zdolávali v sobotu na pardubickém závodišti nikoliv koně, ale běžci. Ve 12 hodin přišel na řadu hlavní závod, při kterém se běželo přes všechny překážky včetně všech vodních příkopů. Ženy, juniorky a muži nad 70 let běželi dvě kola a junioři a muži do 69 let kola tři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení