VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den plný her přilákal veřejnost

Rychnov nad Kněžnou - Na konci ledna si po uzavření klasifikace užíváme na ZŠ RK Masarykova již řadu let školní den bez rozvrhu, den otevřených dveří, netradiční výuku neboli Den plný her.

29.1.2015
SDÍLEJ:

Den plný her přilákal veřejnostFoto: ZŠ Masarykova

Celá hlavní budova, kde se učí žáci druhého stupně, se proměnila ve velkou hernu.

Dopoledne probíhalo ve třech blocích, kdy každá třída navštívila centrální hrací prostor v tělocvičně se spoustou deskových her. Další dva programy byly věnovány konkrétním vyučovacím předmětům ve zcela netradiční podobě. Velmi často byla využívána týmová práce a spolupráce, soutěžení v družstvech.

Mezitím od rána probíhalo testování IQ, které prováděla koordinátorka Mensy Dana Havlová. Celkem prošlo testováním téměř 150 osob, z nichž téměř třetina dosáhla takového výsledku, který je opravňuje stát se členy Mensy ČR.

Hry připravili i pro veřejnost

Odpoledne se pak školní vrata otevřela veřejnosti. Slavnostní zahájení se uskutečnilo opět v tělocvičně, kde po úvodních slovech byli všichni přítomní seznámeni s programem celé akce a žáci 9. A předvedli, jak umí zpívat a hrát na boomwheckers (ozvučné roury). Sklidili zasloužený potlesk a mohli jsme se přesunout do učebny chemie, kde probíhala ukázka výuky v osmém ročníku, práce v hodinách anglického jazyka v šestém ročníku a prezentace výuky fyziky.

Další herny nabízely nejrůznější motivační hry v hodinách zeměpisu, matematiky, českého jazyka, německého jazyka nebo prezentace z úspěšných školních akcí. Zatímco si žáci zkoušeli nejrůznější hry, rodiče diskutovali v naší malé kavárničce.

Celý den byl velice náročný na přípravu i samotné provedení, ale všichni se skutečně snažili, a tak se vše podařilo a Den plný her jsme si opravdu užili žáci, učitelé i návštěvníci. Tuto akci navštívily i místostarostka Jana Drejslová, která neodolala a některé aktivity si sama osobně vyzkoušela, a vedoucí odboru školství Ludmila Cabalková. Děkujeme za podporu.

Den plný her 2015 je úspěšně za námi. Ve čtvrtek žáci ve škole obdrží výpis vysvědčení za první pololetí a po prodlouženém víkendu se rovnou vpluje do druhé půlky školního roku.

Lyžařský výcvik, školní karneval pro malé školáky i předškoláky, přijímací zkoušky na střední školy i přijímací zkoušky do naší třídy pro talentované žáky 27. dubna 2015 (přihlášky do 3. 4. 15), řada soutěží, exkurzí i výletů. Plno práce před námi, tak tedy ať se nám všem společně daří a jednotlivé aktivity nás baví!

Radka Polívková, ředitelka ZŠ Masarykova

Autor: Redakce

29.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

Daniela Lusková, lídryně královéhradecké kandidátky Realistů.

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kostelec ztratil body u nováčka

Rychnovsko - Krajský přebor ve fotbale: Rychnov se vrátil z Jičína s prázdnou.

Začínají kurzy pletení z pedigu

Týniště nad Orlicí - V Domě dětí a mládeže v Týništi nad Orlicí zahajují v úterý od 17.30 hodin pravidelné workshopy pletení z pedigu - večery s přírodními proutky, se kterými se naučí čarovat všichni, kteří mají chuť.

Nevídané. Hokejisté Moravské Třebové nasázeli do ledečské branky 23 gólů!

Východní Čechy - Krajské hokejové ligy na Pardubicku a Královéhradecku pokračovaly dalším kolem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení