VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

21.7.2017

Hejtman přivítal úspěšné hasiče

Hradec Králové - Královéhradecký hejtman Jiří Štěpán přijal družstvo hasičů, kteří v minulém týdnu reprezentovali kraj na mezinárodní soutěži v rakouském Villachu, odkud si v kategorii Profesionálních hasičů B odvezli zlaté medaile.

21.7.2017

Mistra v bloudění musíte hledat mezi kukuřicí

Hradec Králové - Zelené bludiště. Kukuřičný labyrint velký jako fotbalové hřiště vyrostl v Hradci Králové.

21.7.2017

Novináři se vydali po stopách, které na Náchodsku zanechal Jurkovič

Královéhradecko, Náchodsko - Po stopách svého slavného rodáka se vydali slovenští novináři, kteří přijeli do Kladského pomezí seznámit se s dílem, které zde zanechal slavný slovenský architekt Dušan Jurkovič.

21.7.2017

Policisté pokračují v letních kontrolách kamionů

Královéhradecko, Náchod - Neustálé kontroly čekají během prázdninových měsíců řidiče projíždějící přes republiku. Na Náchodsku se dopravní policisté ve středu spojili s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu a nedaleko přehradní nádrže Rozkoš vytvořili stanoviště ke kontrole řidičů dálkové nákladní dopravy.

21.7.2017

Bouřky se přihnaly na Jičínsko. Déšť komplikoval dopravu

Královéhradecko, Jičínsko - Ve čtvrtečních podvečerních hodinách se hnaly přívalové deště a bouřky Českým rájem.

21.7.2017

Sklizeň komplikují vrtochy počasí

Královéhradecko - Zatímco na Jičínsku jsou žně v plném proudu, na Trutnovsku sklizeň obilí a řepky ještě nezačala.

20.7.2017

OBRAZEM: Hasiči a hasičky uspěli na olympiádě

Královéhradecko - Mezinárodní hasičská soutěž v rakouském Villachu hostila tři tisícovky závodníků. Tato významná akce se koná každé čtyři roky a účastní se jí velké množství závodníků z celé Evropy, ale například také z Ruska nebo Japonska.

20.7.2017

Agresivní černé vosy zvedly nájem

Královéhradecko, Úpice - Úpice o třetinu zvýšila nájem za používání městského sálu pro fyzické osoby a neměstské organizace. Zastupitelé tím reagovali na incident z konce května, kdy pětičlennou skupinu lidí napadli Romové. Ti měli právě městský sál v tu chvíli pronajatý. Na incident přitom upozornil anonymní dopis, který zastupitelům zaslal jeden z napadených.

20.7.2017

Sv. Magdaléna je připomínkou osudu záletné kněžny

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Příroda, pověst a umění splynuly v jedno na krásném místě jen pár stovek metrů od vstupu do teplického skalního města.

20.7.2017

V kostce z regionu: Od lisu draplo pole i sláma

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V úterý navečer vyjížděli hasiči k požáru lisu a balíků slámy na poli v Sedmihorkách u Turnova. Kromě zemědělského stroje požár zasáhl také 14 balíků slámy a strniště o ploše zhruba jednoho hektaru.

20.7.2017

Nejstarší klenbu v Trutnově chce znalec vybetonovat

Královéhradecko, Trutnov - Doslova rudo před očima má majitel trutnovského domu č. p.37 v Jihoslovanské ulici Josef Beneš. Objekt, zapsaný v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky, má za sebou složité martyrium.

20.7.2017

Policie o prázdninách pomáhá i trestá

Královéhradecko - Letní prázdniny každý rok znamenají kolony, a to i v Královéhradeckém kraji. Aktuální dopravní omezení, proto situaci spíše zhoršují. Policisté si jsou vědomi nepříjemností, které se na cestách řidičům mohou přihodit, proto se je aktivně snaží řešit.

20.7.2017

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

Česká republika - Silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, dnes zasáhnou celou republiku. Po poledni dorazí do Čech a na Českomoravskou vrchovinu, později odpoledne a večer se přesunou na Moravu a do Slezska. Výstraha na intenzivní bouřky platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj až do pátečního rána, pro ostatní regiony do dnešní půlnoci.

20.7.2017

Sousedský teror: Místo bytu skládka

Hradec Králové /FOTO/ - Muž začal v panelovém domě hromadit odpad. Sousedé se bojí požáru.

20.7.2017

Zaujalo nás: Obec myslí ekologicky

Královéhradecko, Černilov - V loňském roce odevzdali občané Černilova k recyklaci 123 televizí, 46 monitorů a 647 kilogramů drobného elektra.

20.7.2017

Přišla další výluka na železnici

Hradec Králové - Velkou dávkou trpělivosti se v těchto dnech musí obrnit cestující vlakem mezi Hradcem Králové a Prahou.

20.7.2017

Úleva od kamionů, ale zacpané Kukleny? Ukáže se na podzim

Hradec Králové - Otevření další části autostrády D11 má zlepšit situaci v dopravě. Obavy však vzbuzuje možný nárůst provozu na rušné třídě.

19.7.2017

Pes zavalený šestnáct dní v liščí noře je venku

Český ráj - I když se to zdá jako příběh z romantického filmu, stal se. Pes, který začátkem července uvízl v liščí noře, je venku. Ve skalní spáře ve Skalanech u Všeně přežil neuvěřitelných šestnáct dní.

19.7.2017

V kostce z regionu: Rostou? Rostou!

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - V Doubravici a v Bílé Třemešné. V Novohradeckých lesích. V Bělči. V Čermné nad Orlicí a v Borohrádku na Rychnovsku. V Krkonoších. Růžovky, babky, sameťáci, hřiby, klouzci, holubinky. A od čtvrtka nejspíš houby porostou všude. Přijdou tropická vedra a po nich vydatné bouřky.

19.7.2017

Pomocná ruka pro mladé techniky

Hradec Králové - Šikovné děti se v kraji dočkají finanční pomoci. Nadační fond Bělobrádek a České Radiokomunikace se spojily v projektu podpory mladých lidí, kteří jsou v situaci, která jim nedovoluje studovat technické obory.

19.7.2017

Systémová podjatost může stát připravit o miliardy

Východní Čechy /ROZHOVOR/ - Systémová podjatost - mantra všech odpůrců různých staveb. Své o tom ví i starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil.

19.7.2017

Kuchtíkům vylepší školu za téměř dvacet milionů

Královéhradecko, Nová Paka - Novou klimatizaci, osvětlení v učebnách a především nový plášť získá do září budova Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace.

19.7.2017

V Krkonoších opravují horské cesty a chodníky

Královéhradecko, Vrchlabí - Správa Krkonošského národního parku letos opraví 24 úseků lesních cest a turistických chodníků po horách v celkové délce 8,4 kilometru.

19.7.2017

Cizince padesátka na silnicích nezajímá. Nemusí

Královéhradecko, Královédvorsko - Trpí. Přestože si lidé a radnice pochvalují účinnost průjezdových radarů, které v Kocbeřích a Choustníkově Hradišti hlídají rychlost, je jim to nyní k ničemu. Přes obce už od března vede osmiměsíční objížďka nákladní dopravy z Náchoda. A cizinci tu často nemají potřebu dodržovat nejvyšší povolenou rychlost.

18.7.2017

Roman Šebrle se utkal s Nezastavitelnými

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Na trase na Sněžku přes Obří důl, u chaty Betyna, se vrátil k víceboji Roman Šebrle. Byly to však jiné disciplíny než ty, ze kterých vytěžil olympijské zlato a titul mistra světa.

18.7.2017

Kraj o prázdninách opravuje školy za 135 milionů korun

Královéhradecko - Prázdniny jsou v plném proudu a leckdo si myslí, že školy zejí prázdnotou. Tak tomu však být nemusí. Letní měsíce se v Královéhradeckém kraji nesou ve znamení oprav a rekonstrukcí škol.

18.7.2017

Trutnovský špitál řídí nový šéf. Navzdory protestujícím odborům

Královéhradecko, Trutnov - Téměř seriálová story o šéfování nemocnice odstartovala další díl. Do jejího čela zástupci kraje a zdravotnického holdingu uvedli Martina Limburského. Smlouvu má do konce roku 2018.

18.7.2017

Trutnov nabídl sprejerům zeď. Ztvárnili na ní desítky obrazů

Královéhradecko, Trutnov - Oficiální místo pro graffiti využilo v sobotu odpoledne třiadvacet sprejerů k uspořádání akce Graff Jam. 

18.7.2017

Dálnice vyžene kamiony z obcí

Královéhradecko - Po otevření zbytku D11 se má ulevit lidem v okolí dálnice.

18.7.2017

Dálniční přání: Pouze tříletý skluz od Polska

Královéhradecko, Dvůr Králové - Zatímco polská strana přivede dálnici k hranicím už v roce 2023, Češi budou pomalejší. Přáním ministra Dana Ťoka je maximálně tříletý skluz. Řekl to na pondělním jednání politických špiček ve Dvoře Králové nad Labem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení