VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

6.8.2017

Zápach z fabriky obtěžuje sousedy. „Lidské pochybení,“ říká její vedení

Královéhradecko, Kocbeře - Zafouká vítr a lidé v Kocbeřích u Dvora Králové nad Labem utíkají do domovů, kde rychle zavírají okna. Nechtějí totiž čichat zápach, který se šíří z místní fabriky Peter GFK. 

6.8.2017

Opravená Zázvorka působí jako zašpiněná. Podle památkářů je to v pořádku

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Věž Zázvorka, která byla součástí městského opevnění a nyní se využívá jako jako galerie a informační centrum, má po dvou měsících oprav nový kabátek. Vzhled věže se ale po stavebních úpravách změnil natolik, že Zázvorka na první pohled působí jakoby zašpiněná od malty.

6.8.2017

Areál na Nivách: Za dvě stě milionů zázemí pro všechny

Královéhradecko, Trutnov - Středisko volného času má vyrůstat Na Nivách už od letošního podzimu. Radnice si na stavbu za 200 milionů korun vezme úvěr.

5.8.2017

Ve Skiareálu návštěvníci obdivují unikátní výstavu o lanovce

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Po vernisáži, která se uskutečnila 20. července, stoupá v těchto dnech stále více zájem o unikátní expozici, věnovanou lanové dráze na Pláň. Jak jsme již informovali, vyjela poprvé před sedmdesáti lety.

5.8.2017

Jak přežít tropy? nejlepší je mít vody až po krk

Královéhradecko - Týden tropických teplot se dá přežít, jen když je vody až po krk. Ostatně vědí to i psi, kteří tak rádi pilují svůj plavecký styl na Správčickém písníku v těsném sousedství Hradce Králové. A s nimi se v uplynulých dnech vrhaly do vody tisíce lidí, kteří zaplnili venkovní koupaliště i břehy rybníků, písníků a řek po celé republice.

5.8.2017

Havlovický modelář zaplnil sklep železnicí

Královéhradecko, Havlovice - Železniční koleje na Úpicko nikdy nedorazily a velmi pravděpodobně sem už vlaky ani jezdit nebudou. Výjimkou jsou ale Havlovice. Vesnice roku České republiky z roku 2007 je železniční sítí protkaná. Tedy alespoň ve sklepě Bohuslava Krále.

5.8.2017

Fotbalová sága má další zápletku

Hradec Králové - „Votroci“ jsou opět v hledáčku neúspěšných zájemců.

5.8.2017

V kostce z regionu: Padají rekordy návštěvnosti

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Právě uplynulý červenec se stal nejnavštěvovanějším měsícem jičínského infocentra v celé jeho historii. Práh zařízení překročilo přesně 26 955 osob.

4.8.2017

Mlékárny teď vracejí letitý tlak obchodním řetězcům, míní farmář

Východní Čechy - Mléko je stále na stejné cenové úrovni jako před deseti lety, takže másloza 50 korun je mimo rozumnou realitu, míní farmář z Uherskana Pardubicku. Kvůli máslu už zdražují i cukrářky.

4.8.2017

V našem kraji je nejdražší máslo v Česku

Východní Čechy - Máslo za poslední rok zdražilo o polovinu a v hradeckém kraji je dokonce nejdražší v Česku. Vyplynulo to z údajů statistiků, kteří ceny základních potravin sledují.

4.8.2017

Rukavice jim nechyběly. Koulovačku zvládli v plavkách

Královéhradecko, Náchod - Sníh v létě? A proč ne! Mrazivé osvěžení uprostřed horkých letních dnů si ve čtvrtek odpoledne užívali návštěvníci Jiráskova koupaliště v Náchodě.

4.8.2017

Střídání stráží. Most plukovníka Šrámka půjde k zemi

Hradec Králové - S rozporuplnými pocity přijali obyvatelé hradecké části Svinary vzkaz hejtmanství, které jim přislíbilo stavbu nového mostu přes Orlici na jaře příštího roku.

4.8.2017

V kostce z regionu: Dopadený žhář je ve vazbě

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Ve čtvrtek byla na cizince, který v Podhradí na Jičínsku úmyslně založil požár skladových hal sena a slámy a přilehlého pole, okresním soudem v Jičíně uvalena vazba.

4.8.2017

Kraj navýší počet zaměstnanců

Královéhradecko - Úřad bude shánět přes dvě desítky nových úředníků. Vznikne i nový odbor.

3.8.2017

Vybavení za miliony zaplatí domovu kraj

Královéhradecko, Černožice - Domov důchodců v Černožicích se dočká nového vybavení za deset milionů korun, které kraj vyhradí ze svého rozpočtu.

3.8.2017

Ticho ve Kbelích radnici přesvědčilo. Dala zelenou centru vývoje a testování

Hradec Králové - Když se nedávno objevila zpráva, že by na hradeckém letišti mělo vzniknout Evropské centrum vývoje, výzkumu a výroby moderních turbovrtulových leteckých motorů, někteří tuto zprávu přivítali s nadšením.

3.8.2017

Kluk závodil na horském hřebenu s dědou a ztratil se mu

Královéhradecko, Krkonoše - Rozsáhlou pátrací akci absolvovali v úterý policisté, členové horské služby, dobrovolní hasiči i psovod s pátracím psem z Trutnova.

3.8.2017

Přenechá vydra Eliška studánku cyklistům?

Hradec Králové - Při modernizaci dopravního uzlu u Grandu chce město vystavět nový podzemní parkovací dům pro kola.

3.8.2017

Děti Země k D11: „Hájíme zájmy veřejnosti“

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Stavební práce zdrží námitky ekologů. Spolku jde prý o ochranu přírody a kontrolu. dodržování zákona.

3.8.2017

V kostce z regionu: Nohu z plynu, dejte pozor na zvěř

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Jičínští policisté upozorňují řidiče na na zvýšené riziko dopravních nehod. Střety se zvěří se staly jednou z nejčastějších příčin komplikací na silnicích.

3.8.2017

Na Černé hoře si ve vedru postavíte sněhuláka

Královéhradecko - Horké dny na přelomu léta mohou lidé prožívat i v nadmořské výšce nad dvanáct set metrů jako třeba v lednu.

3.8.2017

Ceny MHD: Kde se platí nejméně?

Východní Čechy - Pardubická městská hromadná doprava zdraží. Cestovat tam budou přesto levněji než v Hradci.

2.8.2017

V kostce z regionu: Revitalizace náměstí začala

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Plánovaná rekonstrukce Hilmarova náměstí v Kopidlně začala.

2.8.2017

Vodním záchranářům začíná druhý prázdninový poločas

Královéhradecko, Česká Skalice - Ve vlastním volnu slouží na Rozkoši celé prázdniny.

2.8.2017

Malšovickou siestu naruší stovky aut

Hradec Králové - Příští pondělí začne rekonstrukce silnice v Malšovicích. Ta svede dopravu do jindy klidné čtvrti.

2.8.2017

Tábor, na kterém se děti naučily čelit své nemoci

Královéhradecko, Blata - Parta veselých dětí, co přijely na tábor. Ani by vás na první pohled nenapadlo, že se potýkají s nemocí, která jim ovlivňuje každodenní život. A právě pro ně, pro diabetické děti, se konal v Českém ráji již desátý ročník Diatábora. Tentokrát na téma Antické léto.

2.8.2017

Cyklostezce mezi Novým Bydžovem a Chlumcem stojí v cestě spekulanti

Královéhradecko, Novobydžovsko - Podle starosty Nového Bydžova je problém v přehnané byrokracii. Cyklotrasy se proto nejspíš nepostaví ani v příštím roce.

2.8.2017

Záhadnou detonaci způsobily stíhačky

Královéhradecko - Mohutnou detonaci zaznamenali ve středu před polednem lidé od Dvora Králové až po Trutnov, ale třeba i na Náchodsku nebo v Dobrušce. "To muselo být něco velkého. Bylo to slyšet i u nás v Rasoškách," napsala do internetové diskuse třeba Monika Zacharová. 

2.8.2017

Východ se pekl ve výhni

Královéhradecko - V úterý mezi 14. a 15. hodinou byly na sledovaných webových portálech uvedeny následující maximální teploty:

1.8.2017

Jak legenda shořela až na popel

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Petrova bouda lehla popelem 1. srpna 2011. Zbylo jen ohořelé zdivo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení