VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.8.2017

Vysloužilé zemědělské stroje nechtěl ničit a sesbíral je do kravína

Královéhradecko, Radeč u Úpice /FOTO/ - Fofry, rázové vozy, mlátičky, rádla, šrotovníky. Dnes už takřka zapomenuté zemědělské stroje našly místo v nevyužívaných kravínech. Unikátní sbírka Muzea Chalupění Radeč vzniká už patnáct let.

10.8.2017

Oprava nejhorší křižovatky ve východních Čechách čeká na povolení

Královéhradecko, Úlibice - Jako špunt, který uzavírá lahev, a před ním kolony aut ze všech stran. Tak to vypadá v současné době na úlibické křižovatce.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2017

Vydejte Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání! Hamáček dostal žádost policie

/ANKETA/ Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo. 

10.8.2017

Černigov zmizí z Hradce během čtyř měsíců

Hradec Králové - Investoři chtějí, aby dominanta Hradce zmizela na podzim 2018.

10.8.2017

Myší bobky, špína a nepořádek. Prodejnu Kubík ve Věkoších inspekce zavřela

Hradec Králové - Potravinami z prodejny Kubík ve Věkoších se kromě zákazníků nasytily i myši. Inspektoři tu našli jejich trus a okousané jídlo. Obchod musel být uzavřen.

10.8.2017

Ve zkratce: Cyklista nadýchal přes tři promile

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Policisté ve středu informovali o úterní vyjížďce cyklisty v Červeném Kostelci, který zatím z neznámých příčin upadl z kola.

10.8.2017

Více než desítka řek v kraji je na suchu

Královéhradecko - Více než desítka toků v kraji má velmi nízký průtok. Některé na mapě Českého hydrometeorologického ústavu spadají do kategorie „sucho“. Naopak se mírně zlepšil stav podzemních vod. Podle odborníků to však současnou špatnou situaci neřeší.

9.8.2017

Budoucí tiskaře a grafiky chtějí nalákat na moderní technologie

Královéhradecko, Velké Poříčí - Ve Střední škole propagační tvorby a polygrafie ve Velkém Poříčí vznikne centrum odborné přípravy za 100 milionů korun. Projekt zahrnuje stavební práce, které umožní soustředění výuky polygrafických oborů do jednoho místa i pořízení nových technologií pro výuku.

9.8.2017

Snědli kozu. A pokořili osmitisícovku prvovýstupem

Východní Čechy, Rokytnice nad Jizerou - Jako první na světě zdolali Zdeněk Hák a Marek Holeček himalájskou osmitisícovku Gasherbrum I (8068 m. n. m.) nejobtížnější cestou, jihozápadní stěnou. Navíc alpským stylem, bez použití umělého kyslíku.

9.8.2017

Čeká nás nejslabší sklizeň jablek za deset let

Královéhradecko - Letošní úroda jablek bude celorepublikově o pětadvacet až třicet procent nižší a nedosáhne ani na sto tisíc tun. Jedná se o nejslabší sklizeň za posledních deset let. Jarní mrazy a kroupy ovocnáře odhadem připravily o půl miliardy korun.

9.8.2017

V tropickém počasí se bez sprchy neobejde ani slon

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Letní radost. Zatímco návštěvníci královédvorské zoo obléhají v horkých dnech stánky s občerstvením, sloni mají „donášku až do domu“.

9.8.2017

V kostce z regionu: Za Zdobínem šlo auto na střechu

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - K dopravní nehodě, při níž byla zraněná jedna osoba, která musela být převezena do nemocnice, došlo za obcí Zdobín ve směru na Horní Dehtov.

9.8.2017

Vedení kraje se soustředí na chod muzea. Únikem informací se zabývat nebude

Hradec Králové - Muzeum čeká na nového šéfa. Kraj zveřejnění psychologické zprávy řešit zatím nehodlá.

9.8.2017

Kraj je čtvrtý v nezaměstnanosti

Královéhradecko - Hradec Králové se i minulý měsíc udržel pod celorepublikovým průměrem podílu nezaměstnaných osob s 3,2 procenty. Je ovšem o tři desetiny výše než krajský průměr, který kvůli negativní sezónnosti oproti červnu mírně vzrostl.

8.8.2017

Za rok v novém. Březhradští hasiči se těší na změnu zázemí

Hradec Králové, Březhrad - Takřka tři desetiletí se starosta březhradských dobrovolných hasičů Josef Pekárek těšil na chvíli, kdy poklepe na základní kámen nové zbrojnice. Ta chvíle přišla na sklonku minulého týdne.

8.8.2017

Obilí mizí z polí, zemědělci sčítají zisky i ztráty

Východní Čechy - Sklizeň obilí očekávali letos zemědělci velmi dobrou, protože počasí bylo proti loňskému roku příznivé a půda měla na mnoha místech dostatek vláhy. Bohužel, s nástupem sklizně bylo najednou všechno jinak.

8.8.2017

Ve zkratce: Nenechávejte děti v horku v autě

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Strážníci apelují na všechny řidiče, aby v současných vedrech nenechávali děti v zavřených vozidlech.Teplota uvnitř vozidla přesahuje i 50 stupňů Celsia a může dojít k ohrožení života.

8.8.2017

Cvičení prověřilo složky integrovaného záchranného systému

Hradec Králové - Záchranáři, hasiči a policisté si vyzkoušeli spolupráci při řešení simulované dopravní nehody na novém úseku dálnice D11 u Hradce Králové.

8.8.2017

V kostce z regionu: Háček zdolal osmitisícovku

Východní Čechy /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Horský vůdce z Rokytnice nad Jizerou Zdeněk Hák, přezdívaný Háček, se zapsal do světové horolezecké historie.

7.8.2017

Nedostatek lékařů má zvrátit stipendium, dočkat by se ho jednou mohly i sestry

Královéhradecko - Dostanou vyšší stipendia, ale musí se zavázat pracovat v kraji. Nedostatek lékařů v kraji má snížit více než pěti milionová dotace z krajského rozpočtu.

7.8.2017

Události týdne: Davy opět zaplní pevnost Josefov

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Milovníci tvrdé kytarové hudby si v tomto týdnu opět přijdou na své. Od středy 9. do soboty 12. srpna se koná v Josefově další ročník hudebního festivalu Brutal Assault. Jako každý rok se na několika pódiích představí hvězdy hardcorové a metalové scény. Mezi desítkami žánrových ikon se v kulisách tereziánské pevnosti představí například severské legendy Clawfinger, blackmetalová stálice Emperor a další. Žánrový přesah festivalu budou reprezentovat svým stylem irští God Is Astronaut.

7.8.2017

Na Bramboře jedou 450 dnů, urazili 70 200 kilometrů

Královéhradecko, Kumburský Újezd - Fanda Nykl si se svojí přítelkyní Kateřinou Kadlusovou plní sen. Na motocyklu BMW R 1150 GS přezdívané Bramboře absolvují výpravu kolem světa. Roční cesta se ale o několik měsíců prodlouží.

7.8.2017

Krkonoše Amerikou. Vrchlabí rozsvítily legendární vozy

Královéhradecko, Vrchlabí - Jako ve filmu si mohli od sobotního rána připadat návštěvníci vrchlabského náměstí. To totiž zaplnily historické vozy z Ameriky všech možných značek. I těch, s kterými jezdili právě slavní herci v seriálech a filmech. Zájem byl obrovský a akci Krkonoše Amerikou doplnil doprovodný program až do nočních hodin.

7.8.2017

Sochaři ve dvorské zoo tvoří magickou Afriku

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Magická Afrika. Takové zadání si určila pětice sochařů, kteří se již několik dní za amfiteátrem v zoo ohánějí všemožným náčiním při tvorbě čtyř monumentů z pískovce. 

7.8.2017

Černigov padne, vstane Clarion

Hradec Králové - Firma CPI plánuje výstavbu rozsáhlého projektu Rieger Plaza naproti královéhradeckému hlavnímu nádraží v druhé polovině příštího roku. Jeho součástí bude i nový hotel.

6.8.2017

Hasič lživou historkou o záchraně dítěte zákon neporušil, sbor ho však vyloučil

Královéhradecko, Stěžery - Zlatý záchranářský kříž, který převzal Milan Zadrobílek z rukou prezidenta, už neprávem oceněný hasič vrátil. Nakonec z kauzy vyvázne jen s ostudou.

6.8.2017

Zázrak ve dvorské zoo. Narodil se kočkodan

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Nejmladší člen skupiny kočkadanů Campbellových už se plně zařadil do života královédvorské zoo. Mladý kočkodan dostal svahilské jméno Miujiza neboli Zázrak. Skupinu přitom v zahradě založili už v roce 2012, kdy sem dorazily první dvě samice. Páření se samcem Pepinem však neneslo kýžené výsledky.

6.8.2017

Kraj chce s rekonstrukcí špitálu v Náchodě začít příští rok v únoru

Královéhradecko, Náchod - Únor příštího roku. To je termín, kdy chce hejtmanství začít se stavbou dlouho diskutované, ale i odkládané, náchodské nemocnice. 

6.8.2017

Město dává prostor ekologickému třídění

Královéhradecko, Chlumec nad Cidlinou - Chlumecká radnice se chystá rozdat plastové popelnice na separovaný odpad na plasty a papír do rodin.

6.8.2017

Zachránil z potoka podchlazenou ženu, Tomášovi přišel poděkovat syn i starostka

Královéhradecko, Radešov - Zdánlivě všední pondělní ráno se poslední týden školního roku nesmazatelně zapsalo do životů dvou lidí, které od sebe dělí věkový rozdíl 60 let a jemu odpovídající životní prožitky a zkušenosti. Nad skutkem, který cestou do školy vykonal 18letý student Obchodní akademie Náchod v chladném toku Ledhuje, nelze než uctivě smeknout. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení