VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

12.7.2017

Kuksu má pomoci memorandum

Královéhradecko - Na svém posledním zasedání schválili radní Královéhradeckého kraje memorandum, ve kterém se zavazují spolupracovat na rozvoji památky - unikátního souboru soch na Kuksu.

12.7.2017

„Votroci“ opět v hledáčku neúspěšných zájemců

Hradec Králové - Ještě na konci června to vypadalo, že vstup strategického partnera do hradeckého fotbalového klubu se odkládá na neurčito.

11.7.2017

Evropské město propojí naučná stezka

Královéhradecko, Náchod - Obyvatelé Náchoda a polské Kudowy Zdrój k sobě mají blízko. Kromě toho, že společně tvoří evropské město, spojí je navíc několik kilometrů dlouhá naučná stezka pro cyklisty i pěší. Města od ní očekávají prodloužení délky pobytu a zvýšení počtu návštěvníků příhraničního regionu.

11.7.2017

O královédvorské ptačí mládě se starají adoptivní rodiče v Liberci

Královéhradecko, Dvůr Králové - Dravého ptáka se podařilo zachránit díky spolupráci zoologických zahrad. Mládě hadilova písaře ze zoo ve Dvoře Králové odchovali pěstouni jiného druhu v liberecké zahradě.

11.7.2017

Do Českého ráje s výhodnou kartou

Královéhradecko - Již rok mají v Českém ráji turisté i místní obyvatelé možnost čerpat zajímavé benefity a další výhody, které přináší „Regionální karta hosta Český ráj“.

11.7.2017

Bouřky páchají škody za stamiliony korun

Východní Čechy - Nejdřív mráz, potom sucho a do třetice v posledních dnech silné bouřky s krupobitím. Počasí a jeho rozmary letos velmi trápí přírodu i zemědělce a pěstitele.

11.7.2017

Malšovičtí dobrovolní hasiči bojovali na mezinárodní soutěži

Hradecko - Dobrovolní hasiči z hradeckých Malšovic se v sobotu zúčastnili mezinárodní soutěže v požárním sportu.

11.7.2017

Boj o obchod? EET i korunový nájem

Královéhradecko, Borovnička - Obec bez obchodu a hospody? To si v Borovničce na Královédvorsku neuměli představit. Nechtěli skončit jako v jiných vesnicích, kde prodejny kvůli nízkém výdělku skončily. Po odchodu dlouholetého nájemce tak starosta rozehrál náročnou partii – hledal nového vedoucího.

11.7.2017

Ředitelka kvůli šikaně končí

Hradec Králové - Psychologický posudek vyvolal zemětřesení na vedoucí pozici muzea.

11.7.2017

Léto u rybníka. Voda je čistá, kempy plné

Královéhradecko - Plavky a hurá do vody. V rybnících a nádržích východních Čech je zatím čistá.

11.7.2017

Hasiči budou mít nejmodernější stadion za desítky milionů

Hradec Králové - Hasičský výcvikový stadion v Hradci Králové je již ve druhé etapě modernizace. Práce na stadionu pro výcvik a požární sport začaly v červnu tohoto roku a potrvají až do dubna roku příštího.

11.7.2017

Písárna láká do středověku

Královéhradecko, Broumov - Přeneste se do středověku a vyzkoušejte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev či vázání knih v unikátní klášterní písárně v Broumově, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

10.7.2017

Náchodský zámek otevírá brány každý den

Královéhradecko, Náchod - Nebude-li prázdninové počasí přát koupání a dalším letním aktivitám, může být vítaným zpestřením programu návštěva známého náchodského zámku.

10.7.2017

Na Hrádku bude provádět hraběnka

Královéhradecko, Hrádek u Nechanic – Propadnout se v čase o několik set let zpátky budou moci návštěvníci oblíbených zámeckých slavností na zámku Hrádek u Nechanic.

10.7.2017

Jiří Středa: „Co je pro kameramana snadno, to je pro diváka nudno“

Královéhradecko, Úpice - Vylezl na Himálaje, v Amazonce ho uštkl had, několikrát bojoval s malárií. Točil ale i se slavnými sportovci nebo v USA s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Kameraman Jiří Středa je jedním z nejslavnějších rodáků Úpice. Už deset let tu provozuje také vlastní televizi. „Je to rarita. Tvoříme takovou živou kroniku města,“ usmívá se dokumentarista, jehož proslavila spolupráce s rybářem Jakubem Vágnerem.

10.7.2017

Jak přežít prázdniny? Nezvěte si zloděje a seznamte se s Drozdem

Východní Čechy - Aby bylo po prázdninách na co vzpomínat, je dobré se na problémy připravit.

10.7.2017

Ratibořice nabízely mlynářovy dobroty

Královéhradecko, Ratibořice - Babiččino údolí v Ratibořicích se proměnilo od středy do neděle v místo Mlynářských slavností.

10.7.2017

Rozhlédněte se po kraji z Milíře

Královéhradecko, Vysoká nad Labem - Dobrým tipem na prázdninový výlet se může stát návštěva rozhledny Milíř, která se vypíná ve výšce necelých 285 metrů nad obcí Vysoká nad Labem mezi Hradcem Králové a Pardubicemi.

10.7.2017

U Suchardů rozkvetly nejen fuchsie

Královéhradecko, Újezdec - V zahradě manželů Suchardových v Újezdci u Syřenova na Novopacku se otevřela ojedinělá výstava fuchsií, bylinek, trvalek, růží a dalších rostlin. Jen hrnkových jsou tu neuvěřitelné téměř dva tisíce.

10.7.2017

Muzeum se uvedlo v novém světle

Hradec Králové - Že hradecké muzeum je exponátem samo o sobě, mohli zjistit návštěvníci z Hradce Králové.

10.7.2017

Jako v zimě. Krkonoše postihla dopravní kalamita

Královéhradecko, Krkonoše - Především dva dny volna v polovině uplynulého týdne zavalily parkoviště v Janských Lázních a Peci pod Sněžkou. Naproti tomu v Orlických horách nebyla s parkováním potíž.

10.7.2017

Otevřou hřiště pro dospělé a mládež

Královéhradecko, Náchod - Nové sportoviště v Náchodě nazvané „Oranžové hřiště Na Roudné“ se slavnostně otevře v pondělí ve dvě hodiny odpoledne.

10.7.2017

Děti v Libčanech těší nové hřiště

Královéhradecko, Libčany - Děti v Libčanech na Hradecku mají novou atrakci. Otevírá se tu totiž nové hřiště, které vyrostlo v místě naučné stezky u místního rybníka Brigádník.

9.7.2017

Sníh v červenci? Dětem pro radost na Černé hoře

Královéhradecko - Nevšední atrakci získala v tomto týdnu krkonošská Černá hora. Je to jediné místo v Česku, kde si můžete v létě postavit sněhuláka nebo si zabobovat.

9.7.2017

Česko-polský lázeňský okruh spojí čtyři města

Královéhradecko, Náchodsko - Náchod, Hronov, Kudowu Zdrój a Duszniki Zdrój spojuje partnerství, které se odvíjí od velkého přírodního bohatství v podobě minerálních vod. Města nyní získala dotaci dva miliony eur, aby mohla společně vytvořit českopolský lázeňský okruh. Ten má prostřednictvím revitalizace parků a souvisejících staveb přilákat do regionu mnohem více turistů.

9.7.2017

Z rozhleden je krajina jako na dlani

Královéhradecko, Náchodsko - Úchvatné pohledy na krásy Náchodska, i za jeho hranice, nabízejí oblíbené a hojně navštěvované rozhledny. Stačí jen zdolat kopec a několik desítek schodů a můžete se rozhlédnout například z nejvyššího vrcholu Adršpašsko-teplických skal či do kraje Boženy Němcové.

9.7.2017

Pohroma pro zemědělce, bouřky a kroupy zničily úrodu

Východní Čechy - Páteční vydatné bouřky a krupobití způsobily velké škody zemědělcům v regionu. Na některých místech kompletně poničily úrodu.

9.7.2017

Netradiční prohlídky na Pevnosti Dobrošov

Královéhradecko, Náchodsko - Středeční sváteční večer 5. července patřil na Pevnosti Dobrošov všem, kteří se nebáli prokázat notnou dávku odvahy.

9.7.2017

Koná se Tropická charitativní pouť

Královéhradecko, Česká Skalice - U restaurace Tropical začal v pátek už 11. ročník Tropické charitativní poutě, která potrvá až do neděle.

8.7.2017

Vzpomínali na povodeň před sto lety - a velká voda vtrhla do Krkonoš znovu

Královéhradecko, Krkonoše - V roce 1997 vzpomínali v Krkonoších na největší přírodní katastrofu, která hory zasáhla v červenci 1897.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení