VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 20:24

Je libo švába a saranče? Kuchař přivezl hmyzí lahůdky

Královéhradecko, Batňovice - Šéfkuchař arabsko-indické restaurace z Brna Milan Václavík přivezl po roce do podkrkonošských Batňovic svou hmyzí show. Lidem tu demonstroval, že konzumace těchto živočichů není v podstatě nijak nevšední. Na světě je prý minimálně 1400 druhů pro člověka poživatelného hmyzu.

dnes 19:13

Mladí hasiči zápolili na 'šedesátce'

Královéhradecko, Malé Svatoňovice - Devátý ročník Memoriálu Ivany Valnohové si v Malých Svatoňovicích letos nenechalo ujít 221 sportovců z 21 sborů dobrovolných hasičů.

dnes 18:22

Moderní hodiny ukazují červeně

Královéhradecko, Trutnov - Místo bílých číslic červené, místo dvou údajů tři. Tím se na první pohled nejvíc liší nové hodiny na budově bývalého ZPA od 31 let starého ukazatele.

AKTUALIZOVÁNO
dnes 16:40

Nebezpečný most výrazně omezuje dopravu

Hradecko, Krňovice - Pro těžkou dopravu se neplánovaně v pátek odpoledne uzavřel most v Krňovicích. Mimořádné opatření potrvá týdny.

dnes 16:19

Holandský autista se ztratil

Královéhradecko, Žacléř - Stovka osob se zapojila do pátrání po pětadvacetiletém muži z Holandska, který odešel po svolení otce ve čtvrtek ve 14 hodin na procházku v žacléřském Prkenném Dole.

dnes 13:15

Sníh opět poslal na silnice radlice

Královéhradecko, Náchodsko - „Teda je mi 66 roků, ale tohle jsem fakt nezažila. Že třeba proletoval sníh i na prvního máje, to jo, ale tohle…," vyfoukla cigaretový dým temperamentní pošťačka při pohledu na sněhové vločky, které v pátek ráno zalarmovaly i silničáře na Náchodsku.

dnes 08:00

O víkendu se rozjíždějí lanovky

Královéhradecko, Krkonoše - Nadcházející prodloužený víkend přinese otevření lanovek v Krkonoších.

dnes 06:58

Pochod: Cestou minou tři zvoničky

Záchlumí - Společně s tradiční Litickou poutí se v sobotu koná i třetí ročník pochodu Putování přes tři zvoničky, a to zvoničky v Záchlumí, Bohousové a Liticích nad Orlicí.

dnes 06:27

Rozmohl se nešvar. Adoptovaní psi se vracejí zpátky a páníčci se jen vymlouvají

Královéhradecko - Útulek v Broumově praská ve švech. Z adopce se vrátilo už několik psů. Vedení útulku takovou situaci nepamatuje.

dnes 05:56

Adršpašsko-teplické skály o prodlouženém víkendu čeká invaze polských turistů

Královéhradecko - Začátkem května do skal rádi míří výletníci z Polska.

včera 20:23

Unikátní zubačka se vydá na cestu

Východní Čechy, Kořenov - V sobotu vyjede letos poprvé do terénu slavná ozubnicová lokomotiva, jediná v celé Evropě.

včera 19:12

D35: Archeologové mohou na pole až po letošních žních

Východní Čechy, Časy - Zemědělci a silničáři se v Časech nakonec dohodli.

včera 13:45

Ohrozí nás teroristé mušketami?

Východní Čechy - Poslední salva a nezaměnitelná vůně střelného prachu zřejmě zmizí v propadlišti dějin. Vojenské spolky a nadšenci, kterým učarovaly staré zbraně, se bojí černého scénáře, který poslední měsíce píše Evropská komise. Nese název Směrnice o zbraních.

27.4.2017

Královna stráví noc na hradě Svojanov

Polička/ Dobruška - Veronika Červinská z Dobrušky je královnou Královských věnných měst pro rok 2017. Z výběru třiceti soutěžících o tom rozhodli hlasující na internetu.

27.4.2017

Jako přistávání letadla, poznával hejtman zručnost lesníků

Královéhradecko, Trutnov - S výzvou vyzkoušet si práci na harvestorovém simulátoru v rámci úterní návštěvy České lesnické akademie v Trutnově si poradil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán zdárně.

27.4.2017

Farmářku naštvala arogance úředníků. Jediná žena dvacet let blokovala dálnici

Hradec Králové /VOLEBNÍ AUDIT DENÍKU/ - Projektová nepřipravenost? Výstavbu dálnice D11 daleko více zkomplikovala pře státu a farmářky Ludmily Havránkové. Táhla se dvacet let. Zarputilá farmářka měla své velké fandy i rozohněné odpůrce.

27.4.2017

Nové dálnice: za čtyři roky 33,4 kilometru

Česká republika/ Východní Čechy /PANEL DENÍKU/ - Když stavbaři v roce 1984 poprvé kopli do země a začali u Trmic stavět budoucí dálnici D8, bylo stávajícímu ministru dopravy 25 let.

27.4.2017

Petrovický tunel plný zraněných: záchranáři obstáli

Královéhradecko /FOTO/ - Křik, nářek a volání o pomoc se ve středu ozývaly z Petrovického tunelu nedaleko železniční zastávky Police nad Metují, kde osobní vlak narazil do uvolněného kamene ze svahu a vykolejil.

27.4.2017

Na kolejích to patřičně jiskří

Královéhradecko - Jako za starých časů, kdy po kolejích jezdily parní vlaky, to ve středu vypadlo na železniční trati mezi Hradcem Králové a Blešnem.

26.4.2017

Spálil, co šlo. Počasí ale bylo proti vinaři

Královéhradecko, Kuks - Stanislav Rudolfský počítá škody v kukském vinařství.

26.4.2017

Dopravní omezení na Miletínsku. Silnice k Doubravici je zavřená

Královéhradecko, Miletín - Řidiči musí od 24. dubna počítat s uzavírkou silnice v úseku Trotinka - Doubravice. Vozovka zde dostane nový povrch. Práce jsou rozděleny do tří etap. Termín dokončení je stanoven na 17. květen.

26.4.2017

Hejtman pokácel v Trutnově strom

Královéhradecko, Trutnov - Česká lesnická akademie v Trutnově a Svobodě nad Úpou a Správa Krkonošského národního parku ve Vrchlabí. To byla místa úterní návštěvy hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána.

26.4.2017

Ministerstvo sedí na penězích. Novopačtí doufají, že na ně zbyde

Královéhradecko, Nová Paka - Přetížená příjezdová komunikace v Nové Pace se doslova zachvěje v základech. Radnice chce do její opravy investovat 20 milionů.

26.4.2017

Nájezd na D11 u Praskačky je na špici rizikovosti v Česku

Východní Čechy, Praskačka - Statistika hovoří jasně. Za poslední rok se na nájezdu šestkrát bouralo, vyhasl tujeden lidský život a zranilo se osm lidí.

26.4.2017

Kvůli dřevomorce zahřáli kostel na 70 stupňů

Hradec Králové - Unikátní metoda - termosanace - má pomoci zachránit vzácný dřevěný pravoslavný kostelík svatého Mikuláše, který se nachází v hradeckých Jiráskových sadech.

26.4.2017

Před dvaceti lety navštívil Hradec papež Jan Pavel II.

Východní Čechy, Hradec Králové - Před dvaceti lety se v Hradci Králové konala velká sláva. Tisíce lidí na náměstí před katedrálou obdivně vzhlížely k papeži Janovi Pavlu II., který poctil město svojí návštěvou.

25.4.2017

Konec létání nad horami?

Královéhradecko, Vrchlabí - Úplný zákaz vyhlídkových letů nad Krkonošemi. To může být brzy realita, vyplývající z novelizace zákona o ochraně přírody a krajiny.

25.4.2017

Maratonu s udicí se ryby moc účastnit nechtěly

Královéhradecko, Červený Kostelec - Za 48 hodin rybaření vytáhli na udici jen 15 kusů.

25.4.2017

Na trůn 'votroků' usedne nejspíše Ivo Ulich

Hradec Králové - Jednoznačným vítězem „závodu" o vstup do hradeckého fotbalu se na úterním hradeckém zastupitelstvu stal bývalý hráč „votroků" Ivo Ulich. Jemu a třem jeho společníkům nakonec svůj hlas odevzdalo 20 zastupitelů. Na druhém místě skončila firma Koncedo se 17 a na třetím skupina kolem italského finančníka Alessandra Barilliho s 15 hlasy.

25.4.2017

Na cestě k Smíchovu zachránila sedm a půl tisíce ropuch, rosniček i skokanů

Královéhradecko, Slavhostice - U Slavhostic na Jičínsku záchranáři chrání obojživelníky před smrtí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies