VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dokončení 1. etapy projektu Obnova zeleně a rozšíření parkovacích ploch na Kupkově náměstí

Opočno - Dne 30. listopadu byla v Opočně ukončena první etapa realizace projektu Obnova zeleně a rozšíření parkovacích ploch na Kupkově náměstí, jehož cílem je především zkvalitnění života obyvatel Opočna s nesporným přínosem i pro turisty a náhodné návštěvníky historického města.

6.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Společnost Dlažba Vysoké Mýto s.r.o., zhotovitel stavební části projektu, zahájila práce 1. 9. 2008 a díky výborné organizaci práce, zodpovědnému přístupu všech pracovníků, ale i příznivému počasí, se podařilo dílo dokončit ve smluveném termínu. A tak se už dnes mohou občané procházet po novém chodníku na Kupkově náměstí v úseku od Dobrušské ulice po ulici Nádražní, mohou se kochat pohledem na mozaikové vzory žulové dlažby, inspirované motivy obrazů opočenského rodáka, malíře Františka Kupky, a svá osobní motorová vozidla mohou parkovat na nových parkovacích plochách, z nichž je bezpečný a pohodlný přístup k provozovnám obchodní sítě. Nově jsou zřízena i tři parkovací místa pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.
Na jaře příštího roku bude realizace projektu pokračovat druhou, závěrečnou etapou. V prostoru mezi chodníkem a parkovacími plochami bude vysázeno dalších 32 stromů a souvislý pás živého plotu ze 460 sazenic. Zhotovitelem této etapy bude společnost ZAHRADA NAD METUJÍ s.r.o.

Vedoucí projektového týmu Ing. Dalibor Štěpán upřesnil, že celkové náklady na projekt dosáhnou 5.962.629,- Kč.  Dotace ve výši 3 897 236,- Kč byla získána z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Projekt je veden pod registračním číslem CZ.1.13/2.3.00/02.00051 v Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod.

6.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Situace spjatá se silným větrem na Královéhradecku.

Derecho znásobilo škody

Režisér Strach oceněn na festivalu komedie, za Anděla Páně má dvě ceny

Východní Čechy, Nové Město nad Metují - 39. Festival české filmové a televizní komedie ovládly filmy Anděl Páně 2 a Bezva ženská na krku. Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo včera v Kině 70, kde slavnostním večerem provázel moderátor Michal Jančařík.

Končí termín přihlášek na sváteční klání v Rychnově

Rychnov nad Kněžnou - Tělocvičná jednota Sokol Rychnov nad Kněžnou pořádá ve sváteční čtvrtek 28. září druhý ročník „Amatérského nohejbalového turnaje trojic“.

Ve znamení chilli aneb „Někdo to rád ostré“

Hradec Králové - Až do pozdního sobotního večera patřilo letní kino Širák všem milovníkům chilli, dobrého jídla a dobré muziky. Už podruhé se tady konal „Chilli festival Mechov vol. 2.“

Vlček čtyřmi góly „rozsápal“ beránky z Domašína

Rychnovsko - OP IV. třídy: V šestém kole nejnižší okresní fotbalové soutěže vedoucí rezerva Lípy nad Orlicí vyhrála v Domašíně, když všechny čtyři góly zaznamenal Jiří Vlček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení