Od čtvrtka trénovali na tratích v Novém Městě na Moravě, kde se uskutečnila druhá část Českého poháru dorostu v běhu na lyžích pro rok 2009.

V pátek na mladé lyžaře pětičlenné skuhrovské výpravy čekaly sprinty klasickou technikou. Největších úspěchů dosáhli v kategorii mladších dorostenců. Vítězství vybojoval Josef Šabata a Karel Píč skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Petr Remeš dojel na dvacátém místě. Mezi mladšími dorostenkami skončila Hana Remešová čtyřiatřicátá a starší dorostenec Oldřich Schejbal dosáhl na 29. příčku.

Následující den Josef Šabata dokázal zopakovat prvenství mezi mladšími dorostenci ve sprintu volnou technikou. Karel Píč skončil osmý a Petr Remeš devatenáctý. Mladší dorostenka Hana Remešová obsadila 34. příčku a Oldřich Schejbal 32. místo.

Do nedělního závodu štafet za hustého sněžení a silného větru Skuhrovští postavili vlastní sestavu mladších dorostenců, která dokázala zvítězit na mistrovství České republiky staršího žactva v roce 2007 na domácích tratích v Deštném v Orlických horách. Skuhrovská výprava tajně doufala v obhájení prvenství. Trenér, kterému sněžení nadělalo spoustu starostí s mazáním, postavil běžce ve stejném pořadí jako před dvěma lety a dorostenci jeho důvěru nezklamali.

Štafetu velmi dobře rozjel Karel Píč a předával Petru Remešovi jako třetí v průběžném pořadí. Remeš zajel velmi dobře a finišman Josef Šabata s náskokem dojel pro třetí zlato Skuhrovských ve druhé části Českého poháru.

Hana Remešová byla členkou štafety Královéhradeckého kraje společně s děvčaty z Trutnova (A. Schejbalovou a N. Semerádovou). Na trati v Novém Městě na Moravě nakonec dojely jako čtvrté. Starší dorostenec Oldřich Schejbal vytvořil sestavu Královéhradeckého kraje spolu s J. Petrželou z Trutnova a D. Petráskem z Vrchlabí. V cíli jim patřilo dvanácté místo.