Vzdorovali počasí i těžkému horskému terénu

Rychnovsko - Další závod Východočeského poháru v orientačním běhu byl na pořadu tentokráte v úterý.

3.10.2010

Orientační běh. Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jan Škvára

Pořadatelé z KOB Dobruška využili státního svátku k tomu, aby pozvali závodníky do Plasnice, centrem byla chata Radost. Závod se nesl ve znamení hesla „Zážitek nemusí být pěkný, hlavně když je silný.“ A skutečně to silný zážitek byl.

Běželo se v kopcovitém těžkém horském terénu, v části byly kameny a skály, dále rozlehlé hustníky, v nižších partiích pak pramenné rozmáčené oblasti, střední hustota různě průběžných komunikací. Běželo se na mapě Špičák (1:10000), na které fajnšmekři našli některé nedostatky, ale pro Východočeský pohár byla tak akorát.

Tratě byly plné variant postupů. K tomu se přidalo nevlídné počasí - déšť, zima, mlha, v lese tma. Zkrátka tvrdé podmínky, což se projevilo na tom, že řada přihlášených nepřijela (kvůli počasí) a další závod nedokončili (tvrdé podmínky nezvládli). Organizace probíhala bez viditelných nedostatků. Potěšila vstřícnost obsluhy v chatě Radost, která tam nechala účastníky převlékat. Mokré podmínky byly problémem při parkování. Na původně plánované louce auta zapadala, a tak stála, kde se dalo. Byl to závod, na který se bude dlouho vzpomínat kvůli náročným podmínkám. Na startu bylo přes pět set závodníků.

Běžci z rychnovských oddílů se tentokrát ukázali v lepším světle, nežli v předchozím díle poháru, což bylo vidět z celkových výsledků. Nejvíce potěšila nejmenší děvčátka v kategorii D10N, když se hned čtyři umístila v první desítce zúčastněných. Nelze opomenout ani nejzdatnější muže v kategorii H21C, kterých bylo v elitní desítce dokonce pět.

Pořadí zástupců Rychnovska:
Kategorie D10C: 3. Filipová Tereza; kategorie D10N: 1. Kosová Tereza (obě SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 2. Vandasová Adéla (OOB Vamberk), 3. Ondrušová Kateřina, 4. Šklíbová Veronika (obě SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie D12D: 1. Kubíčková Kateřina (OOB Vamberk); kategorie D14C: 7. Petrasová Zuzana; kategorie D18C: 3. Jarošová Kateřina; kategorie D21C: 1. Kosová Denisa (všechny SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie D21D: 4. Kodytková Iva (OOB Vamberk), 6. Horká Marie (OOB Albrechtice n. O.); kategorie D35C: 2. Filipová Ivana (SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 6. Rykalová Jitka (OOB Vamberk), 7. Kulhavá Jarmila (SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie D45C: 7. Veverková Yveta (OOB Vamberk), 8. Kosová Michaela; kategorie D45D: 3. Dusílková Marie.

Kategorie H10C: 6. Locker Daniel; kategorie H10N: 1. Zemánek Mikuláš (všichni SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 2. Jakeš Josef (SK OOB Týniště n. O.); kategorie H12C: 2. Vandas Daniel, 5. Locker Tomáš; kategorie H12D: 3. Šklíba Michal (všichni SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie H14C: 6. Vyskočil Štěpán, 7. Rykala Filip (oba OOB Vamberk); kategorie H14D (2400 m, 40 m, 7 k): 2. Martinec Michal (OOB Albrechtice n. O.), 4. Valeš Martin (OOB Vamberk); kategorie H16C: 3. Ptáček Martin, 4. Jiroušek Vít; kategorie H16D: 2. Hauptfleisch Filip (všichni SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie H18C: 2. Jakeš Vojtěch (SK OOB Týniště n. O.); kategorie H21C: 1. Potštejnský Jan (SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 3. Veverka Tomáš (OOB Vamberk), 5. Krmaš Václav (SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 9. Koblic Jan (OOB Vamberk), 10. Klícha Martin; kategorie H35C: 1. Filip Libor (oba SOOB Spartak Rychnov n. Kn.), 4. Vandas Luděk; kategorie H35D: 1. Netopil Libor (oba OOB Vamberk), 5. Locker Martin, 6. Daniel Heřman, 8. Kos Michal (všichni SOOB Spartak Rychnov n. Kn.); kategorie H45C: 5. Kotlář Vladimír; kategorie H45D: 4. Novák Jiří (oba OOB Vamberk), 6. Černý Petr (OOB Albrechtice n. O.), 8. Malec Jaromír (SK OOB Týniště n. O.); kategorie H55C: 4. Hrobař Rudolf (SOOB Spartak Rychnov n. Kn.).

(zv)

3.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".