Výprask Spartaku Rychnov loučením se II. ligou

Rychnov n. K. - Sestup basketbalistů A-týmu BC Spartak Rychnov nad Kněžnou ze II. ligy je neodvratitelný. Teoretickou šanci na udržení ve skupině B třetí nejvyšší soutěže rychnovští hráči pohřbili po výprasku rozdílem jednačtyřiceti bodů před domácím publikem proti druhému celku tabulky ze Žďáru nad Sázavou. Následující den Spartakovci našli sílu bojovat o čest a porazili v náročném utkání pardubickou Teslu.

18.2.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Šimr

Rychnov – Žďár n. S. 57:98

Na podzim se Spartaku povedl husarský kousek, když v sedmi hráčích dokázal ve Žďáru nad Sázavou vyhrát. Tentokrát měl rychnovský trenér Vondra k dispozici víc hráčů a navíc výhodu domácího prostředí. Utkání, které mělo držet teoretické šance na udržení Spartaku však vzalo za své už během úvodních minut. Soupeř se na hřišti rozkoukal mnohem rychleji než domácí. Hráči Rychnova zcela vyklidili obranu a nechali soupeře, ať si pod jejich košem dělá, co chce. Ten pak zakončoval volnými tříbodovými střelami nebo samostatnými úniky do koše. Třicet dva obdržených bodů během úvodní desetimintovky korespondující s minimem nasazení domácích hráčů příchozí diváky šokovalo. V druhé čtvrtině se Rychnovští v defenzívě zlepšili, ale pro změnu nebyli schopní nic vymyslet v útoku nebo chybovali při zakončení z jednoduchých po­zic.

Po poločasové přestávce Spartak obranu zlepšil a dokázal se dostat na rozdíl 14 bodů. Pak ale basketbalisté ze Žďáru sérií 22:4 definitivně domácí tým zlomili a vystavili jim „zpáteční letenku“ do nižší soutěže.

V závěrečné čtvrtině už nebylo o co hrát. Skóre hostí se zastavilo těsně pod třícifernou číslicí. Odevzdaný výkon domácího týmu spíše připomínal cestu na popravu než příslovečné„naděje umírá poslední“.

BC Spartak Rychnov n. K. – TJ Žďár n. S. 57:98 (18:32, 33:51, 44:75). Body: Ondra Hemr 13, Jakub Hemr 11, Beran 10, Mantlík 9,Čermák 6, Zábraha 5, Standa Pantůček 3. Trojky: 3. Trestné hody: 15/8.