Předposlední utkání baráže o postup do Krajské hokejové ligy sehrálo Opočno na ledě tradičního rivala z Nového Města nad Metují. Čtyři sta padesát diváků bylo svědkem výhry domácího týmu 4:2. Utkání vedle šesti gólů nabídlo rovněž úctyhodný počet vyloučení a osobních trestů. Zvláště závěr utkání byl hodně vyhrocený. Opočenští Baroni zakončí baráž v sobotu 4. března domácím zápasem s Jičínem.

Semechničtí hokejisté završili nadstavbovou část vítězstvím ve Skutči. Nyní je čeká finálová série „Poháru předsedy VV KSLH" na dvě vítězná utkání s Lanškrounem. První zápas se bude hrát ve čtvrtek 2. března nebo v pátek 3. března v Lanškrouně, druhý duel se uskuteční na zimním stadionu v Opočně v neděli 5. března. Případný třetí zápas by se hrál v Lanškrouně.

BARÁŽ O KLM

Nové Město – Opočno 4:2

Sestava HC Opočno: Mičian (Šnajdr) – Vedral, Jedlička, Jakl, Hejduk, Franc, Žid, Zajíček, Slezák, Černík, Srpek, Lukášek, Řehák, Vencl, Mervart, Chmelík, Rail, Škrabal.

Prestižní souboj rozhodli domácí třemi góly v prvním dějství. Na trefy Prause ze 3. a Laše z 11. minuty navázal v začínající 17. minutě třetím gólem prvního dějství Vlček.

Už na 4:0 zvyšoval ve 27. minutě přesilovkovou trefou Škoda. V polovině hodně nervózního zápasu využili početní výhodu i hosté, když Pojkarovo držení potrestal Srpek.

Ve třetí třetině se obě mužstva více soustředila na osobní vyřizování účtů, než na hokej, což sudí Veinfurter nekompromisně trestal, když rozdal kromě několika menších i poměrně hodně vyšších trestů. Na konečných 4:2 hosté korigovali Řehákem až v samém závěru utkání.

POHÁR PŘEDSEDY VV KSLH

Skuteč – Semechnice 5:7

Sestava TJ Sokol Semechnice: Mráček – Janský, Jičínský, Bouz, Novotný, Rejchrt, Hejzlar, Čapek, Gois, Ryšavý, Frýda, Majer, Prouza.

Úvod zápasu patřil hostujícímu týmu, který vstřelil první dvě branky. Ve 4. minutě se po přihrávce Bouze trefil Rejchrt a o minutu později skóroval Janský. Domácí hokejisté vyrovnali skóre v rozmezí 11. a 12. minuty brankami Zoulíka a Herynka. V průběhu druhé třetiny skórovali pouze semechničtí hokejisté. Třetí branku vstřelil ve 29. minutě při přesilové hře Bouz, čtvrtou se ve 35. minutě prosadil Rejchrt a o minutu později skóroval Hejzlar. Na stav 2:6 zvýšil v 52. minutě Hejzlar a v téže minutě korigoval za domácí Hladík. V 55. minutě při výhodě přesilové hry přidal sedmou branku hostujícího týmu Čapek. Poslední dvě branky domácího týmu vstřelili v 56. minutě Klusoň a v 60. minutě Pražan.