Vítězná série se prodloužila

Dobruška – Další dvě výhry v domácím prostředí si na konto připsaly národní házenkáři TJ Sokol Dobruška, které vévodí prvoligové tabulce. Druholigovým mužům se nedařilo, když prohráli ve Veselí na Moravě.

29.5.2014

SMOLNÝ ZÁPAS sehrála s Chomutovem dobrušská házenkářka Andrea Henclová (na snímku s míčem), která vstřelila tři branky, ale pro nešťastné zranění musela předčasně odstoupit. Foto: Zdroj redakce

I. liga žen
19. kolo:  TJ Sokol Dobruška – TJ Šroubárna Žatec 29:12 (16:7). V sobotu proti ženám sokola Dobrušky nastoupil soupeř ze spodní části tabulky. Od začátku měly domácí hráčky vývoj utkání pevně ve svých rukou a postupně narůstal rozdíl ve skóre. V druhém poločase se hrálo na velmi nepříjemně mokrém terénu, ale ani to vývoj utkání nijak neovlivnilo a Dobruška si došla pro jasné vítězství.
Sestava a branky Dobrušky: Martínková, (Kubcová) – Molnárová, Klučáková, Peřinová, Neradová, (Hanovcová) – P. Laštovičková 17, Valíčková  5, A. Henclová 5, N. Henclová 2, Červinská, (Králíčková, Němcová). Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.
Další výsledky: Krčín – Chomutov 21:16, Hlinsko – Přeštice 8:10, Modřany – Příchovice 12:29, Blovice – Studénka 11:8, Tymákov – Rokytnice 24:14.
18. kolo: TJ Dobruška – SK Chomutov NH 30:20 (12:8). V neděli zavítaly do Dobrušky hráčky z Chomutova. Oproti sobotě se utkání hrálo za pěkného slunečného počasí. Dobruška si od začátku zápasu udržovala mírné vedení. Útok si poměrně snadno vytvářel střelecké příležitosti, ale ne vždy je proměnil. I přesto domácí hráčky nastupovaly do druhého poločasu se slibným náskokem 4 branek a s odhodláním rozdíl ještě navýšit, aby se utkání mohlo dohrávat v klidu. V úvodu druhého poločasu se dařilo oběma útokům a skóre tak rovnoměrně narůstalo. Nakonec to byla dobrušská obrana, která zvládla vybojovat několik balónů za sebou a útok stále proměňoval. V polovině druhého poločasu tak bylo o vítězi rozhodnuto. Jediným mrakem tak nad zápasem bylo to, že se již v prvním poločase nešťastně zranila útočnice základní sestavy Andrea Henclová a je otázkou, jestli bude moci nastoupit do další zápasů.
Sestava a branky Dobrušky: Martínková, Martínková – Molnárová, Klučáková, Peřinová, Neradová – P. Laštovičková 14,  Červinská 8, Valíčková 4, A. Henclová 3, N. Henclová 1, Králíčková, (Němcová). Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.
Další výsledky: Krčín – Žatec 15:10, Modřany – Přeštice 9:12, Hlinsko – Příchovice 6:14, Tymákov – Studénka 20:5, Blovice – Rokytnice 14:15.

II. liga mužů – sk. B
18. kolo: SK NH Veselí na Moravě – TJ Sokol Dobruška 21:15 (11:6). Domácí celek usiluje o postup do I. ligy a pamětliv porážky z podzimu byl na utkání s Dobruškou velice dobře připraven. Hosté jim to usnadnili, protože přijeli o osmi hráčích, zbytek týmu zůstal doma z důvodu zranění, nemoci, studia anebo bez důvodu. Za velmi teplého počasí na nepříjemném černém umělém povrchu se domácí ihned ujali vedení 3:0, ale Dobruška zabrala a  do poloviny I.  poločasu držela krok až do stavu 6:5. Pak se projevila nesehranost jediných tří útočníků v družstvu hostí, přestala se dařit střelba, kupily se i chyby technické a naopak domácí našli recept na obranu Dobrušky – přímou střelbu. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Domácí šli  v pohodě za vítězstvím, hosté jen lépe stříleli, snížili skóre na 17:14, ale po zranění a odstoupení záložníka Tomáše si domácí s chutí zastříleli. Veselí bylo po všech stránkách lepší, o kvalitě útoku domácích svědčí i jejich vyrovnanost, kdy z pěti střelců si tři připsali 6 vstřelených branek.
Sestava a branky Dobrušky: Malošík – Jan Tomáš, Ledvinka, Petr, Šrenk, Josef Tomáš 8, Jan Verner 5, Josef Morávek 2. Trenér: J. Hampl. Rozhodčí: Šimek z Vracova. ŽK: 0:1. Pokutové hody: 1/1: 0/0. Diváci: 40.
Další výsledky: Vracov – Podhorní Újezd 18:23, Chropyně – Humpolec 12:16, Osek n. B. – Jihlava 19:14, Draken Brno – Albrechtičky 14:12, MS Brno – Vítkovice 22:20.   ⋌(dr)
1. Draken   Brno ⋌16  0  2   321:237   32
2  Veselí n. M.  ⋌15  1  2   357:257   31
3. MS Brno  ⋌12  0  7   367:336   24
4. Vítkovice  ⋌10  3  5   352:305   23
5. Dobruška  ⋌9  1  8   308:292   19
6. Albrechtičky  ⋌9  0   10   289:281   18
7. Osek n. B.  ⋌8  0   10   294:287   16
8. Humpolec  ⋌7  2  9   252:263   16