„Umakartové čelo" kralovalo

Čestice - O uplynulém víkendu se již po šestačtyřicáté uskutečnil v Česticích tradiční jarní volejbalový turnaj „O vepřové speciality".

23.4.2015

VÍTĚZOVÉ. Turnaj pro muže krajských a vyšších soutěží ovládl tým „Umakartové čelo“ ve složení Jiří Vobr, Jakub Hanzlík, Josef Kotyza, Jan Bayer, Tomáš Felgr a Lukáš Pudil. Foto: TJ Sokol Čestice

Letošnímu ročníku předcházela špatná předpověď počasí a ta se nakonec vyplnila hlavně v sobotu. Chladné počasí ovlivnilo účast jak v sobotu, tak i v neděli, protože se mnoho družstev z nedělních bojů odhlásilo. Nedělní počasí bylo již proti předpovědi volejbalově velmi příjemné. Příprava turnaje byla zajištěna po všech stránkách včetně úprav sedmi volejbalových kurtů po zimním období. Po oba dny se v Česticích představilo celkem více než třicet družstev, což vzhledem k sobotnímu počasí byla velice dobrá účast.

TRADIČNÍ KLÁNÍ. Na čestické antuce se letos představilo celkem dvaatřicet volejbalových družstev z celé republiky.

V sobotu se uskutečnil turnaj pro ženy krajských a vyšších soutěží a pro muže hrající okresní přebory, juniory a kadety. Prvenství vybojovaly ženy Hronova před Náchodem B. Další pořadí: 3. Kralupy, 4. Bystřice, 5. Griotky, 6. Cácorky, 7. Směska. V okresních soutěžích mužů bylo pořadí: 1. Činkomanko, 2. Legie 52, 3. Liberec, 4. Skauti Rychnov, 5. Whiscola, 6. Astra, 7. Colaloca, 8. Hronov.

V neděli byl turnaj pořádán pro muže krajských a vyšších soutěží a ženy okresních přeborů včetně juniorek a kadetek. Mužský titul získalo Umakartové čelo, 2.Volejbal Brno, 3. Teplý roury, 4.VK Choceň, 5. Česká Třebová 6. Čepice. 7. Slavia Hradec Králové, 8. Činkomanko. V okresech žen bylo pořadí: 1. Buchty, 2. Hronov, 3. Letohrad, 4. Písečná, 5. Sluníčka, 6. Červený Kostelec, 7. Kvasiny, 8. Týniště nad Orlicí.

„Turnaj byl poslední prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce. Každé družstvo obdrželo cenu v podobě obložených talířů z vepřových specialit a pamětní plaketu. Nejlepší družstva mužů a žen obdržela celkem dvanáct pohárů. Na tuto akci formou grantů přispívá Krajský úřad Královéhradeckého kraje a záštitu převzal i ČUS v rámci akce „Sportuj s námi". Celkem bylo sehráno 91 utkání na sedmi kurtech a vystřídalo se při rozhodování celkem dvacet rozhodčích. Školení nových rozhodčích se pro malý zájem v letošním roce neuskutečnilo," sdělil ředitel turnaje Miroslav Charvát.

Podrobnosti z tradičního volejbalového turnaje najdete na internetových stránkách cestice.wz.cz.

23.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
Jičín - Opočno
14

Opočenští Baroni v Jičíně osmkrát inkasovali

Daniela Lusková, lídryně královéhradecké kandidátky Realistů.

„Rodina má obrovskou hodnotu,“ říká lídryně Realistů

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.