Martin Horák z týmu BMC jasně zvítězil v hlavním závodě 5. ročníku veřejného závodu XC horských kol Stalak Bike Cup, jenž je součástí 18. ročníku cyklistického Dobrušského poháru 2011. Na dalších místech skončili druhý Petr Sulzbacher (Giant Pítrs bike) a třetí Pavel Skalický (SK Žamberk Tessuti Sport).

Pořadatelé v sobotu přivítali téměř 120 závodníků všech věkových kategorií, kteří startovali ve dvou samostatných závodech. V 11. 30 odstartoval hlavní závod kategorií muži, junioři a masters, předtím proběhl závod zbývajících kategorií veteránů, žen, žáků a příchozích.

„Po celý závod panovalo slunečné počasí. Trať tak byla suchá a rychlá, což přispělo k vylepšení loňského nejlepšího času o téměř devět minut. Zajímavostí byla účast několika polských závodníků, z nichž nejlepší – Artur Miazga (Lechia) – obsadil páté místo,“ sdělil hlavní organizátor závodu Petr Stuchlík.