Soupeřem mužů bude Indie

Východní Čechy, Pardubice - Hokejbalisté České republiky zdolali těsně Portugalsko, ženy přehrály USA.

7.6.2017

Hokejbalové utkání Mistrovství světa mezi Českou republikou a USA v pardubické Tipsport Aréně.Foto: Deník/Luboš Jeníček

V posledním utkání ve skupině na světovém šampionátu vyhráli čeští reprezentanti nad Portugalskem 1:0. Jediná branka zápasu padla ve 22. minutě, kdy se českému týmu povedla kombinace, po níž zakončoval do odkryté branky Radim Štěpáník. Ještě ve druhé třetině se Češi museli bránit ve třech při dvojnásobné přesilovce Portugalska. Vše zvládli i s přispěním zákroků brankáře Jana Šimary.

„Bylo to těžké utkání, navíc jsme nezačali dobře a brzy hráli oslabení. Zaplaťpánbůh za tu jednu branku, protože tam bylo velké množství zblokovaných střel. Je to vydřené vítězství," komentoval Jaroslav Pavlík, asistent trenéra českého týmu.

Další včerejší výsledky rozhodly o soupeři Čechů pro čtvrtfinále. V něm je vyzve Indie, která skončila na třetím místě ve skupině A1. Čtvrtfinálový den je na programu ve čtvrtek, Češi nastoupí po dvou dnech volna v duelu od 19 hodin.

Češky o první místo

Další vítězství přidaly stále neporažené české hokejbalistky, které včera přehrály Američanky 3:0. V prvním duelu se zámořským protivníkem se Češky prosadily třikrát během prostřední třetiny, když góly vstřelily v rozmezí devíti minut. „Pro nás jsou tři body výborné, protože ve středu jdeme ještě na Kanadu a ať to dopadne jakkoli, tak do semifinále půjdeme z prvního nebo druhého místa. To byl náš cíl," uvedl trenér českého týmu Karel Manhart.

Češky zakončí skupinu středečním utkáním proti Kanadě (od 19 hodin), které rozhodne o vítězi a nasazení do semifinále, které je na programu v pátek.

Autor: Tomáš Rais

7.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

TRIUMF. Dominik Chlupáč si nejlépe poradil s nástrahami horské časovky a radoval se z nového rekordu.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Rychnov přivezl z trávníku favorita bonusový bod

Rychnovsko - Úvodním kolem byl o víkendu rozehrán fotbalový Krajský přebor mužů. Zástupci našeho okresu mezi krajskou elitou cestovali za svými soupeři na Náchodsko.