HÁZENÁ: Sokolky při střelecké chuti

Dobruška - Prvoligoví muži Dobrušky se i v oslabené sestavě radovali z druhé výhry.

14.10.2010

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

Dobruška - Týmy dobrušského Sokola mají za sebou další zápasy v ligových soutěžích národní házené. Prvoligová družstva shodně uspěla v domácích zápasech, druholigoví muži se z Brna vrátili s prohrou.

I. liga - ženy

9. KOLO: Sokol Dobruška – TJ Sokol Rokytnice u Přerova 29:25 (16:13). Utkání bylo vyrovnané prvních dvacet minut. Pak si domácí hráčky vypracovaly rozhodující náskok, který udržely až do konce. Dobruška nastoupila do utkání opět s oslabenou obranou a na její hře to bylo znát. Rozhodující bylo, že útočná řada dokázala svého soupeře přestřílet.

Fakta – rozhodčí Toman z Plzně. Diváci: 50. ŽK: 1:1. Pokutové hody: 2/2:2/2. Sestava a branky Dobrušky: Kosinová, Kubcová – Štěpánová, Kopecká, Jelenová, Vláhová – P. Laštovičková (15), A. Henclová (4), Valíčková (10), N. Henclová, Kadeřávková, Lenka Králíčková. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky 9. kola: Žatec – Božkov 12:7 (7:4), Chomutov – Tymákov 24:24 (12:12), Blovice – Přeštice 11:10 (8:8), Krčín – Studénka 20:15 (11:7), Hlinsko – Bakov 25:11 (13:3).

I. liga - muži

9. KOLO: Sokol Dobruška – TJ Stará Ves 25:18 (14:8). Dobruška nastoupila k utkání pouze s osmi hráči. Ale na její hře to vůbec nebylo znát. Po vyrovnané první desetiminutovce si do přestávky udělala rozhodující šestibrankový náskok. Domácí hráli dobře i ve druhém poločase a v 18. minutě vedli už 21:12. Soupeř však dokázal snížit na konečný rozdíl sedmi branek. Pochvalu za bojovný výkon zaslouží celé družstvo. V útoku se dařilo střelecky, podržela i obrana s brankářem.

Fakta – rozhodčí Toman z Plzně. Diváci: 80. ŽK: 1:1. Sestava a branky Dobrušky: Urban – Netík, Moravec, Jan Tomáš – Josef Tomáš (6), Ulrych (9), Martin Černý (8), T. Lenfeld (2). Trenér: Jelen.

Další výsledky 9. kola: Nezvěstice – Čakovice 22:21 (13:11), Plzeň Újezd A – Příchovice 26 :18 (15: 9), Nýřany – Přeštice 22:19 (12:12), Krčín – Svinov 14:9 (5:4), 1. NH Brno – Opatovice n. L. 26:23 (19:15).

II. liga - muži

9. KOLO: MS Brno – Dobruška 27:24 (13:14), Jihlava – Podhorní Újezd 22:16 (10:7), Vracov – Veselí 13:19 (4:12), Vítkovice – Rokytnice 14:17 (8:10), Albrechtičky – Studénka 14:20 (8:13), Pustějov – Draken Brno18:26 (9:13).

 1. Studénka 9 0 1 218:161 18
2. Rokytnice 8 1 1 202:178 17
3. Draken Brno 7 0 2 189:155 14
4. Veselí n. M. 6 0 3 169:157 12
5. Vítkovice 5 0 4 162:152 10
6. Jihlava 4 1 4 160:144 9
7. KNH MS Brno 4 1 4 168:173 9
8. Podhorní Újezd 2 2 5 174:181 6