Vítězství v klání s mezinárodní účastí s přehledem obhájil závodník Silvini Madshus teamu Stanislav Řezáč. V ženách byla i letos nejrychlejší Kateřina Smutná závodící v barvách Team Santander! Tradiční sobotní závod na 10 km z Orlického Záhoří a cílem na Šerlichu byl v letošním roce rozšířen o nedělní závod na 18 km ze Skuhrova nad Bělou a cílem opět na Šerlichu.

V sobotním závodu Stanislav Řezáč dojel do cíle v novém traťovém rekordu 27:47,5. Kateřina Smutná vylepšila ženský rekord o 1,2 vteřiny. Nedělní závod měl podobný průběh jen s tím rozdílem, že se před závodem výrazně změnilo počasí a závodníci startovali v deštivém počasí. Časy obou závodů byly sečteny a vyhodnotili se tři nejlepší muži a ženy.
Oba sportovní podniky, kterých se celkem zúčastnilo 151 závodníků, byly součásti pohárového seriálu Silvini Skiroll Classics.