VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Premiéru mezi elitou přetavili Krákoráci ve vítězství. Obhájce titulu Real sk

Náchodsko – Absolutním vítězem 41. ročníku turnaje neregistrovaných kuželkářů „O pohár ředitele Pivovaru Primátor Náchod a. s." se stali Krákoráci.Druhý skončil v první lize Autotrans Petrol, který je pokračovatelem někdejšího suveréna Donapu. Třetí místo získal obhájce loňského prvenství Real Dobruška, který jako jediný dokázal porazit letošní suverény.

3.3.2014
SDÍLEJ:

OBHÁJCE loňského prvenství Real Dobruška se musel spokojit s bronzem. Medaile a pohár převzali (zleva) Aleš Hrudík, Miroslav Sixta a Leoš Dragúň, na snímku chybí Marcel Hájek. Foto: Leoš Dragúň

„Bramborová" medaile tentokrát zbyla na kuželkáře A-týmu Marta Dobruška, i když až do posledního kola okupovali druhou příčku. Třetí zástupce z města F. L. Věka v první lize – Devítka Dobruška –  uhájil účast mezi elitou   v závěrečném utkání v přímém souboji se Švagry.

Týmy z Rychnovska mezi nejlepšími

Výborně si vedly rovněž další týmy z našeho okresu. Hráči týmu Š + Š Rychnov nad Kněžnou suverénně ovládli  čtvrtou ligu a svým soupeřům přenechali pouze tři dílčí body. Z postupu do šesté ligy se radovalo „béčko" Marty Dobruška.

Počet startujících:                      447 vloni    482
Z toho žen:                                93            vloni    97
Počet poražených kuželek:         548 713 vloni    525 179
Průměr na 1 družstvo:                861,4 vloni    872,39
Nejvyšší výkon družstva:            Krákoráci  1172 (složení družstva: Viktor Brožek ml. 316, Pavel Trudič 265, Viktor Brožek st. 304, Pavel Kudrnáč 287)
Nejnižší výkon družstva:             Kuželky  514 (složení druž.: Blanka Štěpánová 142, Roman Petrásek 81, Radmila Řepková 135, Jitka Vobrubová 156)
Nejvyšší výkon muže:                Viktor Brožek ml.        316
Nejvyšší výkon ženy:                  Eva Zlámalová           289
Nejnižší výkon jednotlivce:          Roman Petrásek         80
Nejvyšší plné (2x15 hodů):         Viktor Brožek              214
Nejvyšší dorážka (2x15 hodů):    Petr Svoboda            124
Nejnižší plné (2x15 hodů):           Roman Petrásek         56
Nejnižší dorážka (2x15 hodů):     Jitka Vobrubová, Lenka Zídková, Martina Špetlová (všechny)                        21

„V letošním ročníku byly překonány, a to velmi výrazně, hned tři rekordy a jeden byl vyrovnán. O všechny se zasloužili hráči letošního vítěze turnaje – družstva Krákoráků," říkal v úvodu slavnostního vyhlášení František Majer, předseda SKK Primátor Náchod a pokračoval. „Absolutní rekord družstev má od letošního ročníku hodnotu 1172, nejvyšší průměr družstva se zastavil na neuvěřitelných 1094,14 kuželkách a průměr jednotlivců vylepšil Víťa Brožek starší na skvělých 286,50 kuželek. A navíc Víťa Brožek mladší vyrovnal rekord jednotlivců, který má hodnotu 316 kuželek. Prostě paráda," neskrýval nadšení předseda oddílu.

Mezi ženami byla, stejně jako minulé ročníky, nejlepší Miroslava Míšková (Devítka Dobruška) s průměrem 257,14. Druhá skončila Miroslava Provazníková (Motovidla od Bělidla –  257,00) a třetí Veronika Jandová (Marta Dobruška B – 254,60).
Kvalita turnaje rok od roku roste

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 447 hráčů a hráček, což je o něco méně než v ročníku předcházejícím. Z těchto 447 borců jich odehrálo nejméně tři starty celkem 370. A z těchto 370 jich hned 314 mělo vyšší průměr než 200 kuželek!

„To svědčí o neuvěřitelné kvalitě turnaje. Prostě doby, kdy „dvoustovka" byla super číslo, jsou již nenávratně pryč a výkon okolo 200 kuželek je i v těch nejnižších ligách naprostou samozřejmostí," zdůraznil další milník letošního ročníku turnaje neregistrovaných ředitel náchodského kuželkářského oddílu, který je pořadatelem turnaje.

František Majer na závěr úvodní řeči slavnostního večera popřál vítězům hodně štěstí na mistrovství republiky neregistrovaných, na který se automaticky vítěz tohoto turnaje nominuje. Zástupce jednotlivých družstev pak pozval na další, už 42. ročník turnaje neregistrovaných kuželkářů, nebo na Memoriál

Františka Majera dvojic, který startuje v náchodské kuželně v březnu.

Autor: Leoš Dragúň

3.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic
4

Hasiči likvidovali požár lesa u Rašovic

Ilustrační foto

TIP LIGA: První kolo vyhrál Milan Jirásek z Křovic

Zraněného motorkáře odvezla sanitka

Domašín - Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli v úterý v odpoledních hodinách přivoláni ke střetu osobního vozidla s motocyklem.

Osmigólové derby ve Vamberku, bonusový bod odvezly Častolovice

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala nová sezona krajské fotbalové I. B třídy – skupina B.

Kraj zvyšuje stipendium, aby přilákal nové lékaře

Královéhradecko - Díky stipendiím pro mediky kraj získal už 52 nových lékařů. Proto chystá další pobídku: studenti, kteří se zaváží k práci ve zdravotnictví v kraji, mohou nově dostat až 150 tisíc korun.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení