Podobně jako před týdnem v Letohradě byla radost se podívat do plného parkoviště závodních strojů. Úspěšnou premiéru uviděla tisícovka diváků.

STYLEM START – CÍL

Do MČR nastoupilo patnáct elitních dvojic a kvalifikační jízdy vyšly nejlépe loňským mistrům Josefu Mňukovi s Filipem Langerem. Jako jediní vyhráli dvě jízdy a jednou byli druzí a získali tak tři bonusové body do seriálu a možnost výběru startovní pozice. Dařilo se i kláštereckým jezdcům Šrolerovi s náhradním lyžařem Moravcem i Foglovi se Sabotou. Finálovou jízdu „A" ovládli podobně jako kvalifikaci Josef Mňuk s Filipem Langerem. Díky perfektnímu startu před sebe po celou jízdu nikoho nepustili.

Pořadí 2. závodu MČR:

1. Josef Mňuk – Filip Langer, Mňuk (Racing Team z.s. – Yamaha 450 4T) 10:01,58, 2. Lukáš Mohaupt – Václav Hotový (Orion Racing Team – Honda 450 4T) 10:06,53, 3. Pavel Dvořáček – Petr Čížek (SMX Racing Team Rudník – KTM 250 2T) 10:09,45, 4. Patrik Šroler – Filip Moravec (SMK Klášterec nad Orlicí – Beta 300 2T) 10:27,44, 5. Vítězslav Marek – Tomáš Špaček (Cermen Racing Team – KTM 350 4T) 10:29,28, 6. Zdeněk Vetešník – Jaroslav Procházka (SMS Pardubice – Honda 250 2T) 10:37,54. V čele průběžného pořadí seriálu MČR je Patrik Šroler s 38 body. Za ním jsou Josef Mňuk (35 bodů) a Tomáš Fogl (26 bodů).

Zdroj: Youtube

ORLICKÝ POHÁR

Divácky zajímavý byl i závod nelicenčních jezdců v Orlickém poháru. Zde si v konkurenci 36 dvojic vedli nejlépe Jiří Hendrych s Josefem Novotkou. Vyhráli všechny své tři kvalifikační jízdy i finále.

Pořadí 2. závodu OP:

1. Jiří Hendrych – Josef Novotka (Jilemnice – Suzuki 450 4T), 2. Jindřich Lux – Vojtěch Fiedler (BV Racing – KTM 250 2T), 3. Martin Jerie – Roman Ruml (Jilemnice – Kawasaki 250 2T). Seriál Orlického poháru je velice vyrovnaný. Nejlepší je Kylar (28 bodů), ale s 26 body jsou těsně za ním Lux, Kavka i Jerie.

Motoskijöringový seriál pokračuje o víkendu dvěma závody. V sobotu 28. ledna se pojede v severomoravském Horním Městě u Rýmařova a v neděli 29. ledna v Klášterci nad Orlicí.