Letošní první republikové bodovací turnaje mládeže se konaly v Praze a Děčíně. Po náročné letní přípravě se naši mladí hráči chtěli ukázat v co nejlepším možném světle. Konkurence je na prvních turnajích obrovská a tak se prosadit mezi nejlepší je vždy velmi obtížné. Navíc velká část našich mladých nadějí postoupila letos o věkovou kategorii výš, kde si budou muset nejprve své místo v popředí výsledkových listin vybojovat.

Nejmladší žactvo 38 chlapců, Děčín ( Patrik Rašek, 8. na žebř. ČR, Vojtěch Viesner, 15. v ČR)

V děčínské sportovní hale se sešli nejmenší stolní tenisté. V této věkové kategorii se nehraje kvalifikace a tak jsou děti nalosovány přímo do skupinek, z kterých dva nejlepší postoupí do 2. stupně. Náš klub reprezentovala dvojice hráčů Patrik Rašek a Vojtěch Viesner. V konkurenci 38 chlapců oba odstartovali turnaj přímo skvělě. Patrik byl nasazený do skupiny jako jednička a svoji pozici potvrdil. V prvním zápase si poradil s Filipem Maratem (Sportovní Jižní Město) a poté s Martinem Jiráskem (Valdice). Vojta byl do skupiny nasazený jako dvojka. V úvodu lehce přehrál Fejtka (TJ Jičín) a ve druhém zápase dominoval proti 10. nasazenému Peškovi (TJ Třeboň). Skupinu po zásluze vyhrál a postoupil stejně jako jeho klubový parťák do vyřazovacích bojů. V nich se oba naši hráči setkali s krajany z Královehradeckého kraje ze Sokola Hradec Králové. Oba naši hráči své zápasy nezvládli a s turnajem se tak rozloučili. Velká škoda dobře rozehraného turnaje, v jejich silách bylo určitě na lepší umístění.

Ve čtyřhře spolu přes své soupeře přešli až do čtvrtfinále, kde už na Martinka (Mittal Ostrava) a Veigla (Sokol Neředín) nestačili.

Mladší žactvo 43 dívek, Děčín (Kateřina Pleskotová, 10. na žebř. ČR, Terezie Sazimová, bez žebříčku)

V mladším žactvu jsme spoléhali zejména na Kateřinu Pleskotovou. Katka byla na turnaji nasazená jako desátá a tak musela absolvovat zápasy v kvalifikaci. V ní se hraje vždy o osm postupových míst do základních skupin. Turnaj začala velmi dobře, ve svém prvním zápase porazila Kasnerovou (TTC Slaný). Ve druhém se utkala s Allertovou (Baník Most). Katka proti levoruké hráčce dělala až příliš vlastních chyb a to bylo rozhodující. Po prohře 1-3 se musela spokojit jen se soutěží útěchy. Tam její pouť turnajem skončila ve druhém kole.

Terezka Sazimová je nováčkem na tak velké akci a jejím úkolem pro tuto sezónu je snaha o co nejlepší herní projev a zvyknutí si na jiné prostředí. Velké haly, spousta lidí, to vše ovlivňuje hráčům, kteří začínají se stolním tenisem na vyšší úrovni jejich výkony. Tereza na své první republikové akci v kategorii mladšího žactva sice nepoznala radost z výhry, ale její čas při maximálním tréninkovém úsilí jistě přijde.

Ve čtyřhře naše děvčata vypadala v úvodním kole, když nestačila na pár Bútorová, Prostějovská (SK Kotlářka).

Starší žactvo 61 dívek a 108 chlapců, Praha (Vojtěch Rozínek - 11. na žebř. ČR, Aneta Doucková - 13., Monika Rozínková – 29., Kamila Hlávková – 44.)

Ve starším žactvu čekáme výsledky v první desítce hlavně od Vojty a Anety. Umístění na žebříčku Vojtovi zajišťuje přímo hlavní soutěž. Ve skupině hrál soustředěně a se dvěma výhrami a jednou porážkou postoupil z druhého místa do vyřazovací závěrečné části. Bohužel jeho cesta skončila v osmifinále po těsné porážce (2-3) s Hoblem (Františkovi Lázně). Potvrdil svoje umístění, když skončil na 9.- 16.místě.

Všechny tři naše hráčky musely hrát kvalifikaci. Kamila Hlávková měla na úvod nejtěžší los a podlehla letošní Mistryni ČR mladších žákyň Kozákové (TTC Lhoty u P.), v útěše pak ve druhém kole Pikolonové (Brtnice). Aneta podlehla až v závěru 1-3 Studenovské (Humpolec) a zbyla na ní pouze soutěž útěchy. Po čtyřech výhrách podlehla až ve finále v pěti setech stejné Kozákové jako v kvalifikaci Kamila a skončila tak na 18.místě. Monika Rozínková si třemi výhrami zajistila hlavní soutěž, kde však již nevyhrála. Přesto je to pro ni skvělý úspěch. Z 29. pozice skončila na 12.-16. místě a ze všech našich hráček se nejvíc polepší.

Pár Doucková, Sikorová (Havířov) skončil ve čtyřhře těsně pod stupni vítězů na 5.- 8. Místě, Monika s Kamilou o kolo dříve podlehly prvním nasazeným Kapounové s Ševčíkovou. Vojtěch hrál čtyřhru s Lapkou (Bělá p.B.) a podlehly v osmifinále zlínským Březíkovi a Plhákovi.

Dorost 59 dívek a 111 chlapců, Praha (Vojtěch Rozínek, Aneta Doucková, Aneta Sedloňová – 20. Kateřina Rozínková – 31.)

Mezi dorostenci a dorostenkami jsme bez účasti Simony Šlehobrové (turnaj žen v Itálii) na medailová umístění nemohli pomýšlet. Všichni naši skončili v prvních kolech soutěže útěchy.