Domů si vezli náskok

Úvodní semifinálový zápas v Chocni začal vzájemným poznáváním soupeře. Hosté postupně navyšovali náskok především zásluhou přesné mušky Moravce a Paštiky, kteří zaznamenali plné tři čtvrtiny všech bodů rychnovského týmu. Spartak si pro odvetu nakonec odvezl domů čtrnáctibodový náskok.

Odvetu, která se hrála hned na druhý den, začali Rychnovští vlažně a soupeř jim přichystal pořádnou sprchu. Nesouhra v domácí obraně povolila soupeři skórovat z jednoduchých pozic. Choceňský tým v první čtvrtině dosáhl hrozivých třiceti bodů.

Obrana přinesla obrat

Naštěstí domácí nezačali soupeře dohánět útokem, ale zaměřili se na pozornou defenzivu, které velel Čižinský. Druhým klíčovým hráčem pozoruhodného výsledkového obratu byl Zbořil, který ve druhé čtvrtině střílel důležité body. Oba se nejvíce zasloužili o to, že do druhého poločasu šli domácí basketbalisté s mírným náskokem. Pak už soupeř z Ústecka neměl síly na obrat a domácí hráči potěšili vlastní fanoušky vyšším vítězstvím rozdílem sedmnácti bodů.

Ve finále se Rychnov B střetne se Sokolem Nová Paka. Úvodní finálový zápas se hraje již zítra v Nové Pace, odveta v neděli od 11 hodin ve sportovní hale Romana Šebrleho v Rychnově nad Kněžnou.

Semifinálová série ve výsledcích

1. zápas: Spartak Choceň – Spartak Rychnov nad Kněžnou B 62:76. Body: Moravec 32, Paštika 24, Pražák 5, Zbořil 3, Rozehnal 3, Plašil 2, Effenberk 2, Zdeňka 2, J. Rozehnal 2.

2. zápas: Spartak Rychnov nad Kněžnou B – Spartak Choceň 87:70. Body: Zbořil 15, Moravec 12, Paštika 11, Koplík 10, J. Rozehnal 9, Folk 9, Pražák 7, Plašil 4, Effenberk 3, Zdeňka 2.

Konečný stav semifinálové série: 2:0. Do finále play off postupuje Spartak Rychnov nad Kněžnou B.