V dramatickém souboji o čtvrté místo v tabulce podlehl tým Sloupna.

Pekelští získali v základní části deset bodů, v záloze ale měli odložený zápas se Sloupnem. V případě výhry by se tak dostali rovněž na 12 bodů a mohli bojovat v playoff o postup z medailových pozic.

Pokud totiž nastane rovnost bodů mezi dvěma týmy, rozhoduje vzájemný zápas. Ten by však nic neřešil, jelikož se jednalo hned o tři týmy, kde každý jednou vyhrál a prohrál. Následně tedy rozhodují poměry setů v celé základní části. A to byla naděje Pekla! Smolné prohry (se skóre 5:4) a jasná vítězství (5:0) jim hráli do karet. Zbývalo tak pouze vyhrát odložený zápas ve Sloupně.

Peklo na středeční zápas dorazilo v plném počtu tušící jedinečnou příležitost. K první dvojici nastoupili Jedlinský s Hostinským a vlastními chybami darovali soupeři první bod. Druhá dvojice složená z Pyskatého a Váni dokázala otočit nepříznivý stav a vyrovnala na 1:1.

První souboj trojic uhráli domácí bez větších problémů a utekli tím soupeři na stav 2:1. Druhá trojice (Jedlinský, Váňa, Prachař) se evidentně trápila. Nejzkušenější hráč, Josef Janeček, tak dal povel ke střídání. Váňu nahradil Skýba. Bohužel se střídajícímu Skýbovi obnovilo nedávné zranění a Váňa, který na lavičce sbíral síly, se tak vrátil zpět do hry. Tato pekelská trojice dokázala zvrátit stav 1:7 a vyhrát druhý a následně i třetí set.

Vložená dvojice ve složení Jindra a Prachař v následujícím setu nečekaně prohrála za stavu 3:2. Došlo tedy opět na trojice. Jedlinskému s Váňou a Prachařem se uhrát druhý bod také nepodařilo a set skončil remízovým skóre 3:3. Toho se ale nezalekla Jindrova trojka a za stavu 4:3 bod konečně uhrála.

V dalším souboji mohla utkání ukončit dvojice Pyskatý s Váňou, jenže podlehla tlaku soupeře. Domácí hráči Jakub Jedlinský a Michal Hostinský tak nesli na svých bedrech tíhu zodpovědnosti vyhrát poslední, rozhodující zápas. Tito zkušení hráči nenechali nic náhodě a vybičovali se k maximálnímu výkonu. Každou šanci úspěšně využili a ukončili tím utkání se Sloupnem se stavem 5:4.

Peklu se tímto podařil doslova husarský kousek, jelikož vyfouklo tíženou čtvrtou příčku Velkým Petrovicím o pouhé dva sety a týmu Horní Radecové dokonce o jeden jediný set. Peklo tak bude nadále hrát v playoff o první až čtvrté místo s možností bojů o ligovou soutěž.

Nyní bude soupeřem pekelských hráčů lídr tabulky, tým Slávia HK. Vítěz nastoupí proti lepšímu týmu z duelu Batňovice - Rožnov. Pro diváky tak bude v Pekle k vidění velice atraktivní nohejbal.