VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nedělní dětské cyklistické závody se neobyčejně vydařily

Rychnov n. Kn. – Poslední den prázdnin – v neděli 1.9. – uspořádalo občanské sdružení MTB Team Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci s firmou Stalak, za mediální podpory Rychnovského deníku, VII. ročník cyklistických závodů pro děti do 15 let „MALÝ STALAK BIKE CUP".

5.9.2013
SDÍLEJ:

Na Malém Stalak bike cupu v Rychnově byl vyrovnán účastnický rekord z loňského ročníku, kdy panovalo podstatně příznivější počasíFoto: Lucie Dvořáková

Nedělní počasí – jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje účast – bylo ve znamení přechodu studené fronty. Slunečné teplé počasí posledních dnů vystřídal ranní déšť, spojený s ochlazením. A i když se během dopoledne počasí neustále vylepšovalo a i sluníčko si nakonec cestu zpoza mraků našlo, částečně se to projevilo na účasti. Maminky těch nejmenších se zřejmě bály o zdraví svých ratolestí, zejména nejmladších chlapců byla necelá polovina obvyklého počtu. Přesto se v nedělním odpoledni sešlo na louce před Mařenkou 131 malých závodníků ve věku od 1 do 15 let. Byl tak vyrovnán účastnický rekord z loňského ročníku, kdy panovalo podstatně příznivější počasí!

Přesáhl hranice

Pořadatelský tým připravil pro děti tradiční tratě přiměřené jejich věku a schopnostem, v délkách od 100 m do 3,5 km. Novinkou oproti minulým ročníkům bylo zavedení kvalifikačních jízd. Důvodem bylo zajištění spravedlivých podmínek pro všechny malé závodníky v případě jejich většího počtu v kategorii. 

O výbornou atmosféru  při závodech se postarala osvědčená sekce „Hrnce a vařečky", kde byla za použití starého nádobí ochotnými diváky vytvářena „pekelná" zvuková kulisa v průběhu závodů všech kategorií.

O tom, že věhlas cyklistických závodů „MALÝ STALAK BIKE CUP" přesáhl hranice regionu, svědčí účast dětí např. z Hradce Králové, Trutnova, Pardubic a dokonce i ze Semil, či Vrchlabí. Status mezinárodního pak dodala závodu přítomnost malých závodníků z Rakouska a Německa.

Nejmladší děti (do 4 let), závodily na asfaltce směrem ke koupališti. Pokud jich bylo více, tak nejprve absolvovaly rozjížďku, zpravidla po šesti účastnících. Na ty nejlepší pak ještě čekalo finále o místa nejvyšší.

Zatáčky byly kluzké

Mladší závodníci – kategorie „Předškoláci" a  kategorie „Přípravka I" (děti 7-8 leté) – absolvovali své závody na okruhu v prostoru hřiště před Mařenkou a na cestě pod altánkem. Závody těchto dvou kategorií se odehrávaly díky přehlednosti závodního okruhu a velkému počtu zúčastněných dětí před vůbec nejbouřlivější diváckou kulisou, díky které byla k vidění řada (zejména pro zainteresované rodiče) napínavých soubojů.

Nejstarší závodníci (děti narozené v roce 2004 a starší) závodili na okruhu mezi hřištěm a altánkem. Nejnáročnějším místem jejich okruhu byl krátký, ale prudký výjezd směrem k altánku. Rovněž i některé ze zatáček byly díky předchozímu dešti kluzké, takže i na občasné lehké pády došlo.

Pořadatelé letos opět  vyšli vstříc žádostem některých rodičů a umožnili jejich talentovaným dětem účast v závodu nejen v jejich věkové kategorii, ale i mezi staršími dětmi, ovšem mimo celkové pořadí kategorie.

Závodní program tradičně vyvrcholil závodem kategorie „Maminky malých závodníků". Letos se na start postavilo 11 odvážných maminek. Čtyři z nich se k překvapení pořadatelů a za nadšeného aplausu diváků k závodu dostavily na historických bicyklech a oblečené v retro dresech ve stylu závodníků z padesátých let. Nechyběla ani dříve tradiční náhradní pneumatika, opásaná kolem těla.

Pro malé závodníky byl po celé odpoledne k dispozici skákací hrad a velká trampolína, velkým zážitkem  byly i projížďky na terénní čtyřkolce. V rámci doprovodného programu mohli malí i velcí obdivovat mladé jezdce na jednokolkách při jejich vystoupení. Díky partnerům závodu obdrželi všichni závodníci diplomy a drobné dárky, ti nejlepší pak i pamětní poháry.

O výborné atmosféře závodu svědčí bohatá fotogalerie, která je umístěna na webu závodu: www.stalak-devoss.cz/deti/, kde najdete i celkové výsledky všech kategorií.
Za MTB Team Rychnov nad Kněžnou: Ing. Petr Stuchlík

Autor: Redakce

5.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Dominik Chlupáč vylepšil o tři vteřiny traťový rekord „Luisy“

Kvasiny - Letošní desetidílný 24. ročník amatérského cyklistického Dobrušského poháru – Memoriálu Martina Hockého pokračoval předposledním závodem, jímž byla Kredo silniční časovka jednotlivců. Závod uspořádal Indigo cycling team Rychnov ve spolupráci s Tri Clubem Dobruška.

Do říjnových sněmovních voleb půjde 22 stran a hnutí

Královéhradecko - V říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR budou voliči v hradeckém kraji vybírat z 22 politických stran a hnutí. Oproti volbám v roce 2013 je to o čtyři subjekty více.

„Ahoj, jsem Svatava a jsem blázen... blázen do jídla...“

Královéhradecko - Svatava Vašková patří mezi nejznámější a nejúspěšnější současné české foodblogerky. Sama o sobě říká: „Nemám ambici ohromovat vysokou kulinařinou či cukrařinou, na to nemám schopnosti, čas ani prostředky. Ráda bych, aby můj blog především inspiroval…“ Dlužno říct, že se jí to daří. Přesvědčit se můžete sami nejen v našem rozhovoru, ale i na webu Coolinarka.cz.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení