Mládež Pandy sbírala medaile na Velké ceně

Rychnov nad Kněžnou - Závěrečné Velké ceny Královéhradeckého kraje v Hradci Králové se zúčastnilo jedenáct malých šachistů rychnovské Pandy.

20.4.2017

Medailisté - zprava vítěz VC Marek Nosál, celkově třetí Pavel Kumpošt a bronzový Jan Horák.Foto: P. Kumpošt

Sebevědomý výkon předvedl Marek Nosál, který vyhrál kategorii do 12 let, když neprohrál jedinou partii! Porazil své největší soupeře a obdržel zlatou medaili, pohár a diplom. Zároveň si zajistil postup na Mistrovství ČR. Bronzovou medaili vybojoval v kategorii do 16 let Jan Horák, který získal v devíti partiích sedm bodů. Porazil i druhého J. Rydla z Jičína. Jen o půl bodu utekly stupně vítězů čtvrtému Pavlu Kumpoštovi v kategorii do 10 let. Škoda remízy s bronzovým J. Schmutzerem.

Vidět byli i další rychnovští šachisté. Krásných 4½ bodu vybojoval ve stejné kategorii sedmý Jindřich Kačírek. Neztratili se ani nejmladší Panďáci v kategorii do 8 let: Michal Dušánek i Daniel Jan Krautschneider vyhráli čtyři partie ze sedmi. Čtyři body získali Pavel Kačírek (HD 14) a Elen Hetfleischová (HD 10). Poslední Velké ceny se zúčastnili ještě Luděk Poláček a sourozenci Matěj a Monika Reslovi.

Na závěr Velké ceny byly vyhodnoceny celkové výsledky sezony 2016/17. Z pěti turnajů se započítaly jen čtyři nejlepší výsledky a z nich vyšlo celkové pořadí. V nejvyrovnanější kategorii do 10 let skončil celkově na 3. místě Pavel Kumpošt s počtem 168 bodů. Do poslední partie bojoval o celkové prvenství, bohužel, prohra ho posunula až na bronz. Jeho bilance v sezoně (1x zlato – 2x bronz – 1x 4. místo)je vynikající. Na celkově osmém místě, ale druhá mezi děvčaty skončila Elen Hetfleischová se ziskem 89 bodů. Její bilance mezi děvčaty: 2x zlato – 1x bronz. Poslední vítěz VC Marek Nosál (HD 12) skončil celkově na 4. místě s počtem 143 bodů.

Autor: Leoš Dragúň, Redakce

20.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Škoda 110 R.
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Béčko Rychnova rozstřílelo Čermnou. Kubec, Polívka a Kučera se trefili čtyřikrát

OBRAZEM: Na letohradské pouti si každý přišel na své

Východní Čechy, Letohrad /OD SOUSEDŮ/ - Již 304. Kopečková pouť přilákala i letos tisíce lidí.

Doudlebská rezerva s předstihem slaví titul

Rychnovsko - Okresní přebor II. třídy ve fotbale: Až penaltový rozstřel rozhodl sobotní utkání v Křovicích. Ze zisku bonusového bodu se radovali hráči hostujícího B týmu Vamberka.

V Přepychách čepovali desítku, Michal Blažej vstřelil pět gólů!

Rychnovsko - Okresní přebor II. třídy ve fotbale: V magnetu kola druhá Javornice doma porazila třetí Zdelov.

Smetanovo nábřeží obsadili milovníci dobrého jídla a pití

Hradec Králové - Spoustu mlsných jazýčků přilákalo pěkné nedělní počasí na Smetanovo nábřeží, kde se až do podvečerních hodin koná velký happening s názvem Restaurant Day, což je mezinárodní festival všech milovníků domácího jídla a pití.