Marný boj šesti statečných

Rychnov nad Kněžnou – Během uplynulého víkendu basketbalisté Spartaku Rychnov nad Kněžnou propásli velkou šanci na získání jednoduchých bodů. Ke dvěma druholigovým zápasům odjeli na Vysočinu pouze se šesti hráči - třemi bratry Hemrovými, Adamcem, Čermákem a Beranem.

4.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Šimr

Žďár n. S. – Rychnov 55:38

Mužstvo Žďáru nad Sázavou bývá tradičně silné, ale často ho provázejí herní výpadky. Vloni Rychnovští dokázali na palubovce soupeře z Vysočiny vyhrát i v sedmi hráčích. Tentokrát se chtěli pokusit o Mission Impossible 2. A to se basketbalistům Spartaku zpočátku dařilo. První poločas sehráli s domácími nečekaně vyrovnanou partii. Žďár se přizpůsobil línému tempu hostí a Spartaku se navíc podařilo dostat do problémů s množstvím faulů nejlepšího hráče domácích - Bubáka.
Po přestávce se však začala projevovat únava oslabeného rychnovského týmu, který měl v sestavě čtyři podkošové hráče a dvě křídla. Bohužel v jeho řadách chyběl klasický rozehrávač. Vázla organizace hry a schopnost Rychnovských alternovat na nezvyklých pozicích. Žďárský celek ve druhé půli snadno ovládl hru a bez větších potíží dovedl zápas do vítězného konce.

TJ Žďár n. S. – BC Spartak Rychnov nad Kněžnou 55:38 (16:16, 28:23, 40:27). Body: Ondra Hemr 13, Jakub Hemr 11, Adamec 7, Beran 4, Čermák 2, Vítek Hemr 1. Trojky: 1. Trestné hody: 25/9.

Pelhřimov - Rychnov 86:70

Pelhřimovský tým je ve druhé lize nováčkem, přičemž před sezonou neposílil a celé družstvo je složeno z hráčů z krajského přeboru. Pokud by Rychnov nastoupil v širší sestavě, zcela by sehrál zcela jiné utkání.
Jenže tentokrát se „šest statečných“ muselo především vypořádat s únavou z předchozího dne. Rychlí domácí basketbalisté od začátku diktovali tempo zápasu. Na začátku druhé čtvrtiny hosté zaskočili Pelhřimov zónovou obranou. V drtivém pětiminutovém nástupu Spartak zaznamenal šestnáct bodů proti pěti domácím. Na zónu ale domácí s postupem času našli recept a v poločase byli lepší o dva koše.
Třetí část Rychnovu vůbec nevyšla. Propadl v obraně a prohrával už rozdílem osmnácti bodů. Ve čtvrté části se hostům povedlo utkání zdramatizovat, když jeho ztráta pět minut před koncem činila pouhých sedm bodů. V závěrečné pětiminutovce však úzkému kádru došel dech, z čehož rezultovala krutá porážka rozdílem osmnácti bodů.

BK Pelhřimov – BC Spartak Rychnov n. K. 86:70 (21:14, 41:37, 68:51). Body: Beran 14, Ondra Hemr 13, Vítek Hemr 13, Adamec 11, Čermák 9, Jakub Hemr 8. Trojky: 3. Trestné hody: 27/9.

Další výsledky: 4. kolo: Darren Chrudim - Slavia TU Liberec 83:63, Bohemia Poděbrady - AŠ Mladá Boleslav 68:51, BK Pelhřimov - Tesla Pardubice 56:82, BSK Jičín - Basketbal Svitavy 73:90, ČEZ Nymburk B - TJ Šumperk 85:82. 5. kolo: Darren Chrudim - AŠ Mladá Boleslav 89:79, Bohemia Poděbrady - Slavia TU Liberec 81:87, TJ Žďár n.S. - Tesla Pardubice 72:52, ČEZ Nymburk B - Basketbal Svitavy 94:90.

1. Nymburk B 4 4 0 346:276 8
2. Tesla Pardubice 4 3 1 299:238 7
3. Žďár nad Sáz.4 3 1 262:218 7
4. Svitavy 4 3 1 338:283 7
5. Šumperk 4 2 2 326:307 6
6. Jičín 4 2 2 320:315 6
7. Chrudim 4 2 2 294:316 6
8. Poděbrady 4 1 3 265:290 5